škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1.2 DSG için Lastik Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba;

benzer konular var ama istediğimi tam bulamadım.bu yüzden yeni konu açtım.

1.2 DSG Ambition aracım için yaz lastiği bakıyorum. İşin içinden çıkamadım.
215/ 60 / R16 95H hangi ürünü güvenle kullanabilirim. Yakıt tasarrufu ile ilgilenmiyorum. Güvenlik ve konforu  ön planda tutmuş bir ürün tercihim olacaktır. Çok seçeneği olan  bir lastik değil sanırım.

teşekkürler

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
55 e nazaran 60 yanaklık lastik kullanımı, konfor konusunda, herhangi bir lastik marka/modelinin sağlayabileceğinden daha fazla konfor imkanı sunuyordur, muhtemelen.

Kendi aracımda, aldığımdan bu yana, 215/60/R16/95H Continental Premium Contact 2 kullanıyorum. Kuru zeminde yol tutuşu ve frenleme mesafesi gayet iyi.. ıslak zeminde ise, kuruya kıyasla, beklediğimden daha kötü bir performansı var.

Güvenlik konusu ise, aracın ne kadar limitlerinde kullanıldığı ile ilgilidir. Eğer bu tarz bir kullanım varsa veya maksimum güvenlik koşulsuz öncelik ise, aşağıdakine benzer sitelerden, aradığınız kriterlere en yakın lastiği, fiyatını önemsemeden seçebilirsiniz:

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul?tsfid=ts58e1df900f20b

Önceki aracımda, (195/65/R15 ölçülerle) Petlas kullanııştım. Gerek güvenlik, gerekse konfor yönlerinden memnundum. Tam bir fiytat-performans lastiğidir.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Continental Contipremium Contact 5 kullanıyorum şuan ebat aynı 215/60/16 tavsiye ederim...

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
değerli arkadaşlar ;

lastik olarak michelin 215/60/ r16 95v energy saver+ grnx tercih ettim.

Fiyat uygun ( zor bulunan bir ebat. Bu yüzden fiyatlar diğer ebatlara göre çok yüksek kalıyor. 95H olan modeli çok pahalı. o yüzden 95V aldım )

Lastik çok sessiz

Yol tutuş çok iyi

Fren mesafesini de çok başarılı buldum.

Aracın çekiş gücü değişmiş gibi hissediyorum. ( Kış lastiklerini söktüm )

Olumsuz tarafları

Sanki hemen patlarmış gibi bir görüntüsü var. Çok yumuşak

Araç hareket ederken motor mu sustu stresi oluşturuyor. ( Sessizlikten dolayı )

Hangi lastiği taktıysam Pati işi hala devam ediyor. Kalkışlarda dikkatli davranıyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=7191]karekok[/MENTION]

Lastiğinizin ençok eleştirilen ve en çok övülen tarafı, yumuşaklığı :)

Ancak, 60 yanak ile, yumuşaklıktan ötürü bir dayanım zaafiyeti oluşmayacaktır diye düşünüyorum.

Zaman içinde bir miktar sertleşmesi beklenir. İzleyip, nasıl bir hal aldığını paylaşabilirseniz, biz de öğrenmiş oluruz.

Fiyat/performans olarak iyi bir noktada görünüyor. İnternet üzerinden satış yapan yerlerde, 350 TL civarı fiyatlara rastlıyorum.

Hayırlı olsun.

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok teşekkürler

Alıntı yapılan: miyop;614884
[MENTION=7191]karekok[/MENTION]

Lastiğinizin ençok eleştirilen ve en çok övülen tarafı, yumuşaklığı :)

Ancak, 60 yanak ile, yumuşaklıktan ötürü bir dayanım zaafiyeti oluşmayacaktır diye düşünüyorum.

Zaman içinde bir miktar sertleşmesi beklenir. İzleyip, nasıl bir hal aldığını paylaşabilirseniz, biz de öğrenmiş oluruz.

Fiyat/performans olarak iyi bir noktada görünüyor. İnternet üzerinden satış yapan yerlerde, 350 TL civarı fiyatlara rastlıyorum.

Hayırlı olsun.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracin uzerinde goodyear efficientgrıp var. Performans iyi ama hem yol gurultusu biraz fazla(motor sessiz oldugu icin belki bana oyle geliyor olabilir) hemde aracin dususu falan sert. Gecen opel astra bi araca bindim cok konforluydu. Bozuk yollarda falan cok yumusakti. Acaba lastiktenmi bu sertlik. Daha yumusak bi lastikle konfor artirabilirmiyiz. 215 60 16 benim lastiklerde.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracin uzerinde goodyear efficientgrıp var. Performans iyi ama hem yol gurultusu biraz fazla(motor sessiz oldugu icin belki bana oyle geliyor olabilir) hemde aracin dususu falan sert. Gecen opel astra bi araca bindim cok konforluydu. Bozuk yollarda falan cok yumusakti. Acaba lastiktenmi bu sertlik. Daha yumusak bi lastikle konfor artirabilirmiyiz. 215 60 16 benim lastiklerde.

Konu eski olsa da lastik yerle bağlantımızı sağlayan önemli bir ihtiyaç. Benim lastikler de ömrünü fazlasıyla doldurunca yeterince sertleştiler. Güvenli, sert olmayan, az sesli ne önerirsiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Konu eski olsa da lastik yerle bağlantımızı sağlayan önemli bir ihtiyaç. Benim lastikler de ömrünü fazlasıyla doldurunca yeterince sertleştiler. Güvenli, sert olmayan, az sesli ne önerirsiniz?

Arabama GoodYear Efficient Grip almıştım memnunum. Kayınçonun Fabia'ya da aynı lastiklerden alacağım hafta başı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@İrfan hocam ben de aynı modele bakıyorum da birkaç olumsuzluklar okuyunca emin olamadım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Goodyear EGP kullanıyorum, son derece memnunum. Lastik 10 yılına giriyor, ( orijinal lastiği ) 67 bin km yaptım ve hala performans olarak bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Goodyear EGP kullanıyorum, son derece memnunum. Lastik 10 yılına giriyor, ( orijinal lastiği ) 67 bin km yaptım ve hala performans olarak bir sorun yaşamadım.
Hocam sende 10 sene ile sınırları epey zorlamışsın. Önceki gün bir yerde okudum. Uygun şartlarda muhafaza edilirse bir lastiğin raf ömrü 10 senedir, kullanım esnasında ise 5 senedir diye. Bendekiler de 2015 27.hafta üretimli. Kapalı garajda ve az km yapıyor olsam da sertleştiklerini hissediyorum. 4-5 yıl kullanım süresini epeyce geçmiş oldum. Muayeneden de henüz kurtarıyor olsa da setleşmeden dolayı yol tutuşuna güvenemiyorum. Yoksa gözle görülecek bir hasar ya da çatlak, patlak yok. TIGAR PRIMA 215/60 R16 99H

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sende 10 sene ile sınırları epey zorlamışsın. Önceki gün bir yerde okudum. Uygun şartlarda muhafaza edilirse bir lastiğin raf ömrü 10 senedir, kullanım esnasında ise 5 senedir diye. Bendekiler de 2015 27.hafta üretimli. Kapalı garajda ve az km yapıyor olsam da sertleştiklerini hissediyorum. 4-5 yıl kullanım süresini epeyce geçmiş oldum. Muayeneden de henüz kurtarıyor olsa da setleşmeden dolayı yol tutuşuna güvenemiyorum. Yoksa gözle görülecek bir hasar ya da çatlak, patlak yok. TIGAR PRIMA 215/60 R16 99H

Benim de kapalı garajda durduğu için bu kadar dayandı.
Evet benim de sertleştiğinin farkındayım hele lastik soğuk iken fakat genellikle şehir dışı kullandığım için pek rahatsız etmiyor, lastik ısınınca konforlu hale geliyor.
2013 üretimi, dediğim gibi lastik sıcak iken performans olarak hâlâ çok başarılı. Değiştirmeyi düşünüyorum fakat ikinci araç olduğu için pek kullanmıyorum sıfır lastik boşuna takılmış olacak o yüzden şimdilik bu şekilde idare ediyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
@İrfan hocam ben de aynı modele bakıyorum da birkaç olumsuzluklar okuyunca emin olamadım.

Daha önce Roomster aracıma da almıştım. 15 yıldır farklı araçlarda kullanma ve test etme fırsatımda negatif bir durum yaşamadım