škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1.2 DSG için Lastik Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 9-10 aylık 2022 sonu üretim tarihli Goodyear EfficientGrip Performance alacakken son anda başka birisine satılınca, lastikçinin de önerisi ile aynı fiyata (4x2400TL) Dunlop SP Sport LM705W 215/60R16 lastik aldım. Hiç hesapta Dunlop yoktu gerçi. Lastikçi 34 psi hava bastı. Rotları da yarın ayarlatacağım. Eskilere göre konforda bir fark göremedim. Zaten tigar michelin'in üretimiymiş. Lastik 2014 üretimiydi. Kapalı garaj ve 40k km ile muayeneden geçse de yeterince aşınma vardı. İstabul İzmit yolu için tedirgin oluyordum. Yoksa şehir içinde bir süre daha giderlerdi.;)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bundan  böyle iki aracımda da Petlas kullanmaya karar verdim,geçen yaz Karog a almıştım 4 adet yaz lastiği çok memnun kaldım kısmet olursa seneye Superbede almayı düşünüyorum.Almak isteyenlere tavsıye ederim.Ön yargıya bakmayın derim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında Goodyear EfficientGrip Performance ya da
Petlas 215/60r16 95v Progreen Pt525 arasındaydım. Hatta Petlas daha hesaplıydı (1700TL civarı). Nasıl olduysa bir kaç satıcı elinde olmadığından mı nedir, tavsiye etmeyince hiç hesapta olmayana karar kıldım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun.

Roomster aracımın üzerinde vardı fabrika çıkışı. Yeniyken olmasa da erken (2. yılında) sertleşen bir lastik idi. SP Sport, umarım eksiklerini gidermişlerdir yıllar içinde. Gerçi 5 sene kullandım, sıkıntı yaşamadım ama sonrasında Goodyear EfficientGrip takınca dünya varmış demiştim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah İrfan hocam. Zamanla artik TOGG'a terfi edersek o zamana kadar idare eder inşallah. Yoksa Goodyear'e niyetlenmiştim. İnternetten almak istemedim. Etraftaki satıcılarda da bulamadım. Bulduklarım da nispeten pahalıydı. 3100TL fiyat çeken bile oldu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Lastikcim.com sitesini takibe almıştım, 2022 kışında yenilemiştim lastikleri. Aldığın kar oluyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 9-10 aylık 2022 sonu üretim tarihli Goodyear EfficientGrip Performance alacakken son anda başka birisine satılınca, lastikçinin de önerisi ile aynı fiyata (4x2400TL) Dunlop SP Sport LM705W 215/60R16 lastik aldım. Hiç hesapta Dunlop yoktu gerçi. Lastikçi 34 psi hava bastı. Rotları da yarın ayarlatacağım. Eskilere göre konforda bir fark göremedim. Zaten tigar michelin'in üretimiymiş. Lastik 2014 üretimiydi. Kapalı garaj ve 40k km ile muayeneden geçse de yeterince aşınma vardı. İstabul İzmit yolu için tedirgin oluyordum. Yoksa şehir içinde bir süre daha giderlerdi.;)

Hayırlısı olsun. Dunlop SP aracı 0 olarak aldığımda üzerinde vardı araç uzun süre yattığı için deforme olmuş ve garantiden goodyear ile değiştirdim. Dnlop'u kısa süre kullandım ama yuvarlanma direnci çok yüksek bir lastik olduğu için aracı çok kasıyordu Goodyear'a geçince çok fark etti ve hala çok memnunum.