škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracın altında sarkan bu kablo ne olabilir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aracımı yeni aldım.  Aracın altında görseldeki gibi bir kablo var. Normal mi sizce duruşu. Diğer arabalara da baktım göremedim böyle birşey. Servise gitmeli miyim?

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada şimdi fotoğrafta dikkatimi çekti alt kısımda bir parmak büyüklüğünde sanki içine girmiş gibi iz var onada sabah bakacağım ayrıca.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;610538
Bu arada şimdi fotoğrafta dikkatimi çekti alt kısımda bir parmak büyüklüğünde sanki içine girmiş gibi iz var onada sabah bakacağım ayrıca.

O izin olduğu kısım kriko ile kaldırılacak yeri gösteriyor. Altındak sarkan şey de normal, diğer araçlarda da var :)

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;610539
O izin olduğu kısım kriko ile kaldırılacak yeri gösteriyor. Altındak sarkan şey de normal, diğer araçlarda da var :)

Korktum bi an için. Rahatlattınız beni teşekkür ederim :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14355]Fabia II[/MENTION]

Kablo = El frenin teli
İz = Kriko yeri

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama o sarkma anormal bence tekeri yüksege çıkarıp cırt kelepçe ile kendiniz toparlayabilirsiniz bi yerlere takılma muhtemel olmasın
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;610543
Ama o sarkma anormal bence tekeri yüksege çıkarıp cırt kelepçe ile kendiniz toparlayabilirsiniz bi yerlere takılma muhtemel olmasın

Yok toparlanacak birşey değil , baya sert, sabit duruyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrikadan el freni teli o konumda çıkmıyor, buda toparlanabilir demektir ozaman servise bir gidin 10 dk lık iş sonuçta.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O şekilde çıkmadığını nereden biliyorsunuz, aldığım sıfır araçta iki tarafta da öyleydi , servis de normal olduğunu söyledi, daha sonra aynı model araçlara dikkat etmeye başladım onlarda da öyleydi, bana fabrika çıkışı öyleymiş gibi geldi :)

Bu arada aracım 2015 rapid spaceback tdi
« Son Düzenleme: 11 Mart 2017, 23:57:39 Gönderen: drhsyn »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabiamda da vardı aynı sarkıklık.Ama bu kadar sarkık mıydı hatırlayamadım :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O sarkma mecburen olmak zorunda araca yük binince kablonun uzama payı bırakılmış, zaten kablonun askı telleri sağlam bir şekilde kabloyu tutuyor.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabalarda en sevmediğim görüntülerden biri. Ben plastik kelepçe ile biraz toparlamıştım.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;610549
O şekilde çıkmadığını nereden biliyorsunuz, aldığım sıfır araçta iki tarafta da öyleydi , servis de normal olduğunu söyledi, daha sonra aynı model araçlara dikkat etmeye başladım onlarda da öyleydi, bana fabrika çıkışı öyleymiş gibi geldi :)

Bu arada aracım 2015 rapid spaceback tdi
Cevabım sadece başlığı açan arkadaşa idi ,ama mademki soru yönelttiniz asıl konuyu bırakıp sizede cvp vereyim.
Nereden biliyorum öylemi; fotoya baktığınızda kablo koruyucu nun eksozdan alta sarkdığını fark etmediğiniz düşüncesindeyim alt aksamın sarkan parçalarının eksozdan altına inmemesi gerekir bir yerden geçerken başka nesnelere takılmasını sistem zarar görmesin diye öyle olması gerekiyor. bu uzunluk aşağıya değil yana olması gerekir.
Nereden biliyorum; siz Dr olarak anatomiye dair bilirken bende mekanikçi-makineci olarak makine anatomisini biliyorum, olması gerekenleri egitimimden biliyorum.
SONUC. O fren teli kablosu aşırı sarkık ve yanlış konumda fabia ll beyefendi ister düzelttirin ister öyle bırakın tercih sizin.
Ben araziye vs çıktığım için şehir yollarımız da kalite olarak malum olduğu için o şekilde huzur bulmam. Servis yapmasa yatar kendim güvenli hale getiririm cırt kelepçe ile

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablonun dışarıdan sırıttığı saçma "normal sayılan" bir şey görmedim!

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen el freni çekilmiş vaziyetteyken görüntü böyle peki el frenini indirince de bu kablo böyle sarkık mı ona bakmak lazım?