škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Front asist hatasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Yolda giderken bir anda Front Asisst ve Acc devre dışı hatası verdi ve sistem iptal oldu. servise götürdüğümde garantiden yapılır diye düşünüyordum fakat servis demesinmi arabayı biyere vurmuşsunuz ve Front Asisst sisteminin ayakları kırılmış ve yaklaşık 3.000-tl ye değiştirebiliriz. Arabanın önüne bakıyorum ne kapak kırık nede çizik var. böyle bir durum kimsenin başına geldimi ?

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Burda bir arkadaşın başına geldi o yanlışlıkla ondeki araca hafif dokundurmuştu. Ben bu front assit nedeniyle aracı diklemesine parkediyorum. Kıçını açıkta bırakıyorum demek o kadar hassaski bir başka araç vs. hafif tamponuyla dokundumu hasar görüyor demekki. Bence garantiye sokmaya çalışın sokmazlarsa iptal etsinler 3000 TL ye değecek bir sistem değil. Kafasına göre uyarı verip fren yapıyor. Hele rüzgarlı havalarda kapatmak lazım bende uçan kartonu algılayıp freni köklemişti. Arkada araç yok tu yoksa baya buyuk kaza olurdu. Daha çok geliştirilmesi gereken bir sistem
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 16:34:57 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
garantiye hiçbişekilde sokmuyolar 2 servise gittim maalesef. Front Assist çalışmaması bi kenera Crus Control ( Acc ) çalışmıyor. Front Asisst bende ötüyo ama hiç frene bastığına şahit olmadım. hangi durumda veya hangi hızda çalışıyo bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 16:36:25 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer dıştan hiçbir hasar gözükmüyorsa Mahkeme yoluna gidin. Bu 3000 e acc dahilmi. Dahil değilse masraf dahada artacaktır. O öndeki ızgaranın sağını solunu iyice kontrol edin bir darbe varmı darbe yoksa hakkınızı arayın. Darbe olmadan nasıl tırnaklar kırılıyor onuda anlaya bilmiş değilim. Rüzgar basıncıylamı
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 16:39:28 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acc dahil fiyat. Araçta hiç darbe yok. Demekki biri yaslansa kırılacak. Mahkeme yoluna gitmeyi bende düşünyorum.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 17:06:30 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki mesajlar düzenlenmiştir; alıntı kullanmanın gerekmediği durumlarda alıntı kullanmaktan kaçınalım lütfen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Buradan da tekrar anlaşılıyor ki  ne kadar özellik o kadar sıkıntı

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;599533
Buradan da tekrar anlaşılıyor ki  ne kadar özellik o kadar sıkıntı

bence hayat kurtaran bir özellik, öyle demeyin ;)

Çevrimdışı sinanali59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Volvo da 2.nesil s60'ı piyasaya sürerken hatırlarsanız bu sistem tanıtım sırasında fail vermiş ve araç çarpmıştı. Şu an  ise çok daha gelişmiş ve gayet iyi çalışan bir durumda. VW grubu da zaman içinde geliştirmelerini yapacaktır diye düşünüyorum. Birde kardeşimin başına gelmişti autocar'da çalışırken. Test aracıyla yakıt alıyor. Sonra pompa dan çıkıp benzinliğin marketinin önüne doğru geliyor araç market camındaki kendi yansımasından dolayı sanırım olmadık şekilde fren yapıyor. Araç opel insignia idi. Sistemler güzel fakat tedbiri gene elden bırakmamak lazım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz de gerçekten kırık varsa kaskonuzu devreye sokun. park halinde biri zarar vermiş sistem çalışmıyor deyin. kırığı da servis size göstersin madem siz göremediniz. biri kaputa oturmuş, ızgaraya yaslanmış ağırılığını vermiş olabilir de.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zafer bey İstanbul Bahçelievlerde Apo usta var belki tamir edilebilir aracınız orada

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;599929
Zafer bey İstanbul Bahçelievlerde Apo usta var belki tamir edilebilir aracınız orada

Yarın maslakta skoda servisine götürecem  yapamazlarsa kaskodan değiştirteceğim. Ama çok hassas bi parçaymış yaslansan kırılma ihtimali varmış ?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zafer sizin adınaza çok üzüldüm ne hayallerle aldığımız araçlar bu kadar kolay arıza vermemeli inşaALLAH en düşük maliyetten yaptırırsınız iyi haberlerinizi bekliyoruz

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben öndeki araca hafifçe dokundum. Tamponda ızgarada hiçbir şey yoktu birbirimize geçmiş olsun deyip ayrıldık. Bir iki gün sonra şehir dışına çıkınca çalışmadığını farkettim. Dikkatli bakınca Radarın önündeki çizgili kapağın zarar görmemesine rağmen sensörü taşıyan ayaklı kaidenin aykalarının kırıldığını gördüm. Aslında basit bir plastik parçayı değiştirerek sorun çözülebilecekken sensör ve palstik ayak takım halinde satıldığı ve yenisi gelince de kalibrasyon gerekeceği onun da en az 9 saat süreceği filan beyanıyla 3 bin küsur rakam çıkardılar.

ÇÖZÜM: Ben çıkmacılardan sadece ayağı satın almayı denedim. Çünkü bizim ve passatın kullandığı parça birebir aynı. Ama bulamadım. Bunun üzerine kırılan ayakları uygun yerlerinden ince uçlu bir matkapla delip bakır tel ile sabitledim. Üstüne de jel kıvamında,  kuruyunca esnek elastik bir yapı kazanan bir yapıştırıcı ile güzelce kapladım. Sonuç mükemmel. Maliyet 7 TL. Şimdilik böyle kullanmaya devam. Hiçbir sorun yok. Bir gün çıkma kaide bulursam değiştiririm değilse hiç sorun olmaz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zor şartlar insanı mucit yapar.:) Kazasız, belasız, cezasız ve gönlünüzce sürüşler olsun.