škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg Titremesi Oluştu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Normal mi değil mi diye önce sizlere sormak istedim. Pazar günü avm kapalı garajında baya bir sıra vardı. Ben de hiç gaza basmadan rölanti devrinde aracımı ilerletiyordum. Şunu farkettim ki araç kendi gaz verdikten sonra ve tekerlekler sabit hıza ulaştığında  ( 1 . Viteste hala ) sanki yolda mazgal lar varmış gibi titreşim ve ufak ileri geri hareket seklinde tekleme hissettim. Acaba gaz yemiyor bundan dolayı mı bu tekleme oluyor yoksa dsg nin gazabı mi başlayacak anlayamadım? Aracım tam 4000 km de. Tabi burdan tarif edilemez ama başından böyle bir şey geçen anlar galiba.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG problemini boyle anlayamazsin kardeşim. Kalkişta, ivmelenmede, 3den 4 e geçerken ki ses, vurum, titreme, kavramama ile ya da sistem uyarisi ile (isinma vb gibi) karsilasmadigin surece dsgden şüphe etme. Zaten araci kendi rolantisinde uzun sure gaz vermeden goturmek iyi birsey degil, bende Audi Stronic otmatik vites arac var o da yapiyor ayni seyleri rolantide, cok dusuk hizlarda devam edip etmemeye karar veremedigi oluyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bir durum, rölantide kullanmayın.
Özellikle rampa çıkarken.
Durun, yol açılınca gaza basarak kullanın.
Benzer durumda manuel arabalar vuruntu yapıyor..

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sorun olduğunu sanmıyorum bende de oluyor. Ama rölantide hareket ettirmemek lazım, Ben çok dar bir yere park edince kullanıyorum.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598840
DSG problemini boyle anlayamazsin kardeşim. Kalkişta, ivmelenmede, 3den 4 e geçerken ki ses, vurum, titreme, kavramama ile ya da sistem uyarisi ile (isinma vb gibi) karsilasmadigin surece dsgden şüphe etme. Zaten araci kendi rolantisinde uzun sure gaz vermeden goturmek iyi birsey degil, bende Audi Stronic otmatik vites arac var o da yapiyor ayni seyleri rolantide, cok dusuk hizlarda devam edip etmemeye karar veremedigi oluyor.

Anladım şükür saydığınız sorunlar mevcut değil şimdilik. 2 yıl ekstra garanti satın aldım eğer bir sorun çıkarsa garantiden gideriyorlar mi ve işçilik parası istiyorlar mi acaba bilginiz var mı?

Evet dediğiniz gibi yokuşta ciddi bir şekilde kavrama stres yaşıyor. Malesef bazen gaz veremiyorum bazen öndeki araca bir anda atılıyor tork da fazla olunca. Dediğiniz gibi mümkün olduğunca dikkat ederim.

Alıntı yapılan: Corvette.;598844
Bir sorun olduğunu sanmıyorum bende de oluyor. Ama rölantide hareket ettirmemek lazım, Ben çok dar bir yere park edince kullanıyorum.

Tamam içim rahatladı diyebilirim. Ama şunu da söyleyim iyi bir tam otomatik şanzıman bulunca galiba ona geçeceğim bana biraz dsg hassas gibi geldi.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;598854
Tamam içim rahatladı diyebilirim. Ama şunu da söyleyim iyi bir tam otomatik şanzıman bulunca galiba ona geçeceğim bana biraz dsg hassas gibi geldi.

Dsg şans işi tabi kullanıma da bağlı ama yeni nesillerde pek sık rastlanmıyor arıza. Fabia dışında 1,5 senelik ibizamız var oda dsg bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bundan önce 2012 Golf 7 1.6TDI DSG vardı, 50000km'ye kadar bu sorun hep vardı, ama serviste normal olduğunu söylediler. A3'lerde falan çok daha fazla hissettiriyor, Fabia yine iyi.

Yalnız şu an annemde 2014 Golf7 TDI DSG var onda en ufak titreme yok (50000km'de). Sanırım çözdüler bu işi fakat 1.2TSI için bu konu üzerine çalışmamış olabilirler. Ne de olsa artık 1.2 yerine 1.0'lar gelecek, bilemiyorum.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekomach;598958
Benim bundan önce 2012 Golf 7 1.6TDI DSG vardı, 50000km'ye kadar bu sorun hep vardı, ama serviste normal olduğunu söylediler. A3'lerde falan çok daha fazla hissettiriyor, Fabia yine iyi.

Yalnız şu an annemde 2014 Golf7 TDI DSG var onda en ufak titreme yok (50000km'de). Sanırım çözdüler bu işi fakat 1.2TSI için bu konu üzerine çalışmamış olabilirler. Ne de olsa artık 1.2 yerine 1.0'lar gelecek, bilemiyorum.

Arkadaşımda clio var onda denedim rölantide araç kayıyor resmen hiçbir pürüz hissetmedim. Dsg ile alakalı bir durum olsa gerek. Servise girsem ki zaman kaybı ya bir şey yok denecek ya da gittiğimde gerçekten sorun olmayacak.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg yarı otomatik kuru kavrama. EDC sanziman ile karsilastirmak hata olur

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg de sorun yok  bende de aynı sorun var Kavramadan kaynaklanıyor 7 binde aracım kavramayı değişelim dediler ayrıca eölantide kavrama noktası çok iyi ayarlamasını bir robottan beklemiyorum ben vites atmıyorum ya bu bana yetiyor. :D

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aldığım günden beri 1 nci viteste tireme var ama her zaman yapmıyor, bunun sebebi 1 in torku yüsek olduğu için baskının balataya mm trik teması bile  dönüşünü etkiliyor genelde düzde yapıyor rampalarda olmuyor o yüzden sıkıntı yok önemli olan 2 nci viteste titreme yapmaması.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598965
Dsg yarı otomatik kuru kavrama. EDC sanziman ile karsilastirmak hata olur

İnternete hararetle tartışmalar var kuru tip diyorlar ki ben de öyle biliyordum.

Alıntı yapılan: mşah;598982
Benim aldığım günden beri 1 nci viteste tireme var ama her zaman yapmıyor, bunun sebebi 1 in torku yüsek olduğu için baskının balataya mm trik teması bile  dönüşünü etkiliyor genelde düzde yapıyor rampalarda olmuyor o yüzden sıkıntı yok önemli olan 2 nci viteste titreme yapmaması.

Anladım hocam aynen dediğiniz gibi ikinci viteste sorun yaşamadım.  Daha doğrusu şimdiye kadar birinci viteste de yaşamamıştım. Neyse artık gittiği yere kadar. Nasılsa garanti uzatımı yaptırdım.  Bence ileride eat6 gibi daha geliştirilmiş tork konventörlü şanzımanlar gelecek tek kavramalılar gibi çift kavramalılar da tarih olacak diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;598969
Dsg de sorun yok  bende de aynı sorun var Kavramadan kaynaklanıyor 7 binde aracım kavramayı değişelim dediler ayrıca eölantide kavrama noktası çok iyi ayarlamasını bir robottan beklemiyorum ben vites atmıyorum ya bu bana yetiyor. :D

Açıkçası servisin normal deyip geçeceği cevabını umarken kavrama değiştirelim demeleri enteresan  geldi. Sizde de bendeki gibi sorunlar mi vardı yoksa diğer viteslerde de tekleme yapıyor muydu?
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 20:57:25 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;598969

Hocam o robotun tek işi vites değiştirmek kavrama noktasini ayarlamak vs :) sizden kat kat iyi yapmasi lazim manuel vites aracta dsg gibi vites degisimi yapabilir miyiz mesela ? Cok iyimser de yaklasmamak lazim bi cok insana 8 9 bin lira masraf acan bi vites dsg.Allahtan servislerde biliyor da itiraz etmiyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her  üyeye ayrı ayrı alıntı yapmak yerine "çoklu alıntı" özelliğini kullanalım lütfen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;598990
İnternete hararetle tartışmalar var kuru tip diyorlar ki ben de öyle biliyordum.

Anladım hocam aynen dediğiniz gibi ikinci viteste sorun yaşamadım.  Daha doğrusu şimdiye kadar birinci viteste de yaşamamıştım. Neyse artık gittiği yere kadar. Nasılsa garanti uzatımı yaptırdım.  Bence ileride eat6 gibi daha geliştirilmiş tork konventörlü şanzımanlar gelecek tek kavramalılar gibi çift kavramalılar da tarih olacak diye düşünüyorum.

Açıkçası servisin normal deyip geçeceği cevabını umarken kavrama değiştirelim demeleri enteresan  geldi. Sizde de bendeki gibi sorunlar mi vardı yoksa diğer viteslerde de tekleme yapıyor muydu?

Özellikle sabahları ilk kalkışta kalkış sonrası 2 ye atıyor hemencecik ve gitmiyor  bir bayılma var sanki hafif gazı artırınca devam ediyor tam ne olduğuna yoğunlaşmadım ama kalkışta 2 ile de kalkıyor duymuştum kavramayı tam bırakmıyor sanırım ondan olabilir bakıcam