škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far yuksekli ayari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anestezi_72

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracım 2016 prestij farlar otomatik ayarlı deniyor ama kısa farlar aracın hemen önüne düşüyor. Uzun farlar da çok yüksek geliyor. Bu durum arkadaşımın aracinda da mevcut bilgisi olan var mı tşk

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anestezi_72;598576
Arkadaşlar benim aracım 2016 prestij farlar otomatik ayarlı deniyor ama kısa farlar aracın hemen önüne düşüyor. Uzun farlar da çok yüksek geliyor. Bu durum arkadaşımın aracinda da mevcut bilgisi olan var mı tşk
Bu sorun bende de var. Kisalar çok yetersiz özellikle uzun yolda karanlıkta giderken  çok zorluyor. Uzunlarda çok yukarıda.  

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servisle bir konuşun, ayar imkânı vardır mutlaka.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce düzgün müydü hep mi böyle? Bi gece araca petrolde su tutmuştum bahsettiğiniz gibi oldu. Kuruduktan sonra düzeldi. Önde adaptif sensörü varsa ona su veya toz gelmiş olabilir. Servisi aradığımda öyle bi sensor yok dedi ama sensorsuz öndeki aracı nasıl algıladığını açıklayamadı.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildigim kadariyla Adaptif far direksiyonun donus acisi, ivme, hiz gibi bilgileri isleyen bir jiroskop kullaniyor ve aracin disinda bir sensoru yok. Akilli far asistani ise dikiz aynasinin arkasinda far ve yagmur sensorunun yanindaki kamera ile onundekiaraci algiliyor.
Kim oldugunu hatirlamiyorum ama serviste far yuksekligini ayarlatip memnun olan forum uyeleri vardi.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Farin ayari var far üzerinde kaputu açınca görülebilir. Birde adaptif farlarin ön ve arka akiste sensorleri var,aracin yük durumunu algılayıp ona göre aşağı yukarı ayar yapan,gerekirse onlar da kontrol edilir

Çevrimdışı anestezi_72

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç daha besyuz km yapmış yani sıfır. Ama arkadaşım da da var aynı sorun var. Ve gerçekten de gece kullanmak çok kötü hiç zevk vermiyor

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu bir sorun olarak düşünürseniz araçtan zevk alamazsınız. Konu başlığında da belirtildiği gibi "ayar" yapılması gerekiyor "size göre" [MENTION=14451]anestezi_72[/MENTION]
Tıpkı telefonda ayarları sizin yaptığınız gibi.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bundan farklı bir sorun vardı. Kısalar çok yüksekti uzunlar ise ta ağacın tepesini gösteriyordu. Öndeki araçlar hep uzunla geldiğimi sanıyorlardı. Servise gittim 5 dk. içinde hallettiler. Büyük ihtimalle ayar sorunu vardır.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa farı yetersiz gelip ayar yaptıran var mı? Ben de aynı şikayetten muzdaribim.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620328
Kısa farı yetersiz gelip ayar yaptıran var mı? Ben de aynı şikayetten muzdaribim.

Standart halojenler iyi aydınlatma sağlamıyor; Philips Extreme Vision veya Osram Nightbreaker Unlimited tavsiye ederim.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın kısaları da yetersizdi. Servise gidip ayarlatabilirsiniz. Tornavida ile bir miktar yukarı kaldırıyorlar. Kendiniz de yapabilirsiniz ama tornavidasının farklı bir ucu vardı. Servis 10 dakikada halleder.

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, yalnız benim araç xenon far.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620328

[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION] Hocam bi senon kısa farların yetersiz aydınlatması ile ilgili olarak çözüm bulabildiniz mi? Uzun yolda gece yaptığım bir sürüşte yol yapım çalışması vardı işaretlemeler yetersizdi ve her yer duba ile doluydu. Kısaların yetersiz geldiğini ilk kez o zaman farkettim. Dubaları ezmemek için uzunları yaktığımda ise karşıdan gelenler rahatsız oluyordu. Servise başka bir konu için gittiğimde kontrol ettirmek aklıma gelmedi daha sonra da hiç vaktim olmadı.
Uzunlarda bir problem yok sadece kısalar yere yakın gibi. Şehir içinde sorun teşkil etmese de uzun yollarda özellikle de aydınlatmanın olmadığı karanlık yollarda kör gibi sürüş hissiyatına kapılıyorum.Sizce ne yapmalıyız? Serviste ayar yaptırınca bu seferde uzunlar etkilenip eskisini mumla aramayalım. Sorunu çözebildiniz mi?