škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far yuksekli ayari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;638197
[MENTION=11865]namre3kutuk[/MENTION] Hocam bi senon kısa farların yetersiz aydınlatması ile ilgili olarak çözüm bulabildiniz mi? Uzun yolda gece yaptığım bir sürüşte yol yapım çalışması vardı işaretlemeler yetersizdi ve her yer duba ile doluydu. Kısaların yetersiz geldiğini ilk kez o zaman farkettim. Dubaları ezmemek için uzunları yaktığımda ise karşıdan gelenler rahatsız oluyordu. Servise başka bir konu için gittiğimde kontrol ettirmek aklıma gelmedi daha sonra da hiç vaktim olmadı.
Uzunlarda bir problem yok sadece kısalar yere yakın gibi. Şehir içinde sorun teşkil etmese de uzun yollarda özellikle de aydınlatmanın olmadığı karanlık yollarda kör gibi sürüş hissiyatına kapılıyorum.Sizce ne yapmalıyız? Serviste ayar yaptırınca bu seferde uzunlar etkilenip eskisini mumla aramayalım. Sorunu çözebildiniz mi?

Serviste ayarlattım, bir süre idare eder gibiydi, sonradan far kendini otomatik ayarladığı için eski haline döndü. Benim araçta akıllı far asistanı var, oradan biraz kurtarıyorum yine, ama kısalar cidden yetersiz.

Çevrimdışı metematikci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. 2016 style paket aracımı ilk aldığımda kısa farlar gayet yetersiz, uzunlarda işe yaramıyordu. Muğla Denizli arasını gece geçmek zorunda kalmış ve virajlarda çok zorlanmıştım. Dönünce kendim far üstünden tornavida ile ayarlamaya çalıştım ama iyice bozdum. son olarak servise gittiğimde fab ayarlarına getirdik dediler ama, bu seferde kısalar çok uzun, gece yolculukları pek keyifsiz..yeniden gitmeliyim servise

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selaamlaaar bu prestijlerde otomatik uzun kısa nasıl yapılıyor bilen varımı gece   kısalır cok yetersiz daha önceki aracında boş yolda hemen uzunlar yakardı araç algıladıgında kısa  ya gecer Di bunda bu sistem varmı

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opsiyon o sistem. eklettiyseniz vardır. ya da araçta şerit takip varsa açılabilen bir özellik kodlama ile.