škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG-7 (kuru) istatistik ve arıza anketi.

Levcho · 55 · 66148

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Bir çok kişinin sürekli sorguladığı ve kafasında tedirginlik ve sorular olan DSG hakkında, arıza oranlarını ve sorunları az da olsa tespit etmek için bu anketi açmaya karar verdim.
Lütfen seçenekleri dikkatli okuyarak doğru olarak doldurunuz. Bazı soruları kısaltmak zorunda kaldım, anket sorusu en fazla 100 karakter olabiliyormuş.
Eğer talep olursa, DSG 6 için aynı anketi açabilirim ve ya bu anketteki şıkları kullanarak başkası
da açabilir.

DSG kullanımında dikkat eidlmesi gereken hususlar;
1. Özellikle rampalarda park esnasında, DSG'ye yük bindirmemek amacıyla; Önce N, sonra el freni, sonra ayak freni gevşetme, sonra P, en sonunda araç stop etme.
2. Ani hızlanmalar yapılmamaya dikkat edilmelidir.
3. Yoğun dur-kalk trafikte "S" veya manuel kullanmak.

CİDDİ SORUN YAŞAYANLAR ve SERVİSTE İŞLEM YAPTIRANLAR, KISACA HİKAYELERİNİ ANLATIRLASA İYİ OLUR.

"KÜÇÜK SORUNLAR" OLARAK ANLAŞILMASI GEREKENLER;
ZAMAN ZAMAN BELİRLİ VİTESLERDE SARSMALAR, RAMPALARDA TİTREŞİMLER, KARARSİZ VİTES DEĞİŞİMLERİ.

LÜTFEN BU KONU İÇİNDE UZUN VE GEREKSİZ YAZILAR VE TARTIŞMALARDAN KAÇINALIM. AÇIKLAMALARIMIZI KISA VE ÖZ YAZALIM.

:) GEYİK MUHABBETİ YASAKTIR....:)
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 12:58:56 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anket açıldı. İnşallah sonuçları görürüz.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2016, 11:52:11 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;598487
Anket açıldı. İnşallah sonuçları görürüz.

İyi bir konu ve çalışma olmuş, eline sağlık.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buradan güzel bir sonuç çıkar. Dsg söylentilerini de rakama döküp istatistiksel olarak görme imkanı buluruz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
hangisini seçeceğim konusunda yardımcı olursanız bende işaretleyeyim.
Aracım 50.000-150.000 km,
kavrama titremeden dolayı, iyi niyet garantisi ile değişti belli bir ücret verdim. kullanım kurallarına dikkat ediyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;598518
hangisini seçeceğim konusunda yardımcı olursanız bende işaretleyeyim.
Aracım 50.000-150.000 km,
kavrama titremeden dolayı, iyi niyet garantisi ile değişti belli bir ücret verdim. kullanım kurallarına dikkat ediyorum.
Seçenek No 19 seçebilirsiniz. (Sondan geriye doğru 3. Seçenek)
Kısaca olanları yazabilir misiniz. Kaç km de ariza verdi?
Tam olarak hangi işlem yapıldı. Sorun olmayacaksa kaç tl ödediniz. Özellikle kullanımda dikkat edilmesi gereken 1. seçenekte yazanlara dikkat ettiniz mi?
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 09:19:08 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1. Özellikle rampalarda park esnasında, DSG'ye yük bindirmemek amacıyla; Önce N, sonra el freni, sonra ayak freni gevşetme, sonra P, en sonunda araç stop etme.

bu işlemi yaptıktan sonra DSG neden kullanıyoruz ?  Bunu yapmadan kullansak 50 000 devirmiyor mu ?
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 15:55:31 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
On numara, detaylı bir anlet olmuş... Sıra, verilerin girilip, istatistik çıkarmakta...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: josephanzel;598603

bu işlemi yaptıktan sonra DSG neden kullanıyoruz ?  Bunu yapmadan kullansak 50 000 devirmiyor mu ?

Hocam bu olay sadece DSG için değil, tüm otomatik şanzımanlar için doğru bir uygulama. Aracım tork konvertörlü şanzımana sahip ama bende bu yöntemi izliyorum park esnasında. Şanzımanın ağırlık yükü altında kalmasının önüne geçiliyor bu yöntemle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: Levcho;598546
Seçenek No 19 seçebilirsiniz. (Sondan geriye doğru 3. Seçenek)
Kısaca olanları yazabilir misiniz. Kaç km de ariza verdi?
Tam olarak hangi işlem yapıldı. Sorun olmayacaksa kaç tl ödediniz. Özellikle kullanımda dikkat edilmesi gereken 1. seçenekte yazanlara dikkat ettiniz mi?

Aracımı aldığım günden beri dikkatli kullanırım, DSG ile ilgili kullanım püf noktaları dahil her araç çalıştırdığımda 1-2 dk bekler, stop etmeden de bekleme yaparım. Bir alışkanlık oldu bende. Bu kadar dikkate rağmen araç kalkışları sırasında titreme başlamıştı (66300 km'de) ve servise gittiğimde söyledim. Hatta araç kullanış şeklimi de orda iletmiştim. İlgili de durumun mekanik olduğunu sürüş şekline göre değişmeyeceğini söyledi. İşçilikten ödemem gereken 400 tl olduğunu söylediler And'da (bugünlerde daha az alıyorlar galiba)

konuda açmıştım:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34166
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 21:35:49 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Telefondan girince anket gorunmuyor.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçengünler fabia almak için bende opsiyon yaptım fakat test ettikten Sonra dsg biraz yavaş geldi neden acaba ? Şuan Yeni tiguan kullanıyorum ondaki gibi seri değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Superb 2016 1.4 Tsi 150bg dsg aracim sıkışık trafikte nadiren kalkis ve 1 den 2 ye geciste ses yapmaktaydi. Servis garanti kapsaminda kavramayi degistirdi. Kullanim kirallarina uymakla beraber nadiren yuksek performansli kullanirim. Aracim 14000km de
Daha once 2013 1.6 dizel DSG Octavia aracim vardi. İlk DSG arizam bu oldu.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Daha önceki aracım EDC vitesti 7-8 bin masraf açtıktan sonra zor sattım.Şimdi DSG li Rapid aldım.Acayip tırsıyorum şanzımandan.Çok kullanışlı gelmedi bana. Ancak ben köprü trafiğinde kullanıyorum dur kalk günde 3-4 saat. Bu gidişle 10 bini görmez gibi geliryor bana.Her an bozulacakmış gibi duruyor.Motorun zayıflığından mı nedir(1.2 TSİ) yokuş kalkışlarında sarsıntı fazla.Yine DSG kullanımı ile ilgili belirtilenlere uymaya çalışıyorum, ancak frene tam basmadan kavramanın ayrılmaması sürekli dur kalk ve milim milim trafikte çok kullanışsız, her seferinde freni köklemek gerekiyor.Birde yoğun trafikte manel veya S modunda kullanma tavsiye edilmiş.Manuel kullanma beyinde sıkıntı çıkarabilir, zira aracın normal ayarı D modunda, manuel kullanım yüzünden EDC de sıkıntı yaşamıştım bizzat. Yoğun trafikte S modunun ne gibi bir faydası var acaba?
Köprü trafiği için DSG kullanımında tavsiyelerinizi rica ediyorum.
Trafik nedeni ile eziyete döndü araba kullanmak.Yoğunluğa göre 11-12 Lt sarfiyatta cabası.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg çok iyi bir şanzuman vites ve davranışalrı çok iyi yakıtıda düşeriyor

Ben aracımı 7 bin km de aldım ve kalkışlarda titretme var yüklü iken dahada belirginleşiyor  servis garantiden istedeğiniz zaman 5 gün içinde değişelim dedi yaz başında değiştirmeyi düşünüyorum.