škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG-7 (kuru) istatistik ve arıza anketi.

Levcho · 55 · 66116

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;616818
Ankette ilk sorular 0-10000 10000-20000 20000-30000 30000-40000 40000-50000 arası sorun çıkardı şıklarıda olabilir
Bu anketin soru sayısı şu anda da çok fazla ve kafa karıştırıcı. Ancak isterseniz ayrı bir anket açılabilir, önerdiğiniz sorular mantıklı ve sonuçlar net bir ipucu olacak. :gut:

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
bu ankette çok ciddi bir data ve bu datanın yorumlanma ihtimali var. Neyi ölçmek istediğimizi belirlemeliyiz. Eğer bütün bu bilgi bize lazımsa forumun anket özelliği yeterli olmayacaktır. Mühim olan araç arıza verdi mi? Verdiyse servis karşıladı mı desek bile birçok kişinin aradığı ana bilgi ortaya çıkacaktır.
Ama yok çok detaycıyım araç kaç km'de ne kadar oranda arıza veriyor bunun ne kadarını servis karşılıyor ve bizim bu arızanın çıkmasına etken bir sürüşümüz oldumuyu öğreneceğim ben dersek işte sonuç bu :D

İlk kez skoda ya da DSG alacak olsam ilk bakacağım ve arayacağım bilgi arıza var mı yok mu oranı.
sonra keşke imkan olsa diğer kırılımları aça aça bakabilsek.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2017, 14:50:53 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;616819
Bu anketin soru sayısı şu anda da çok fazla ve kafa karıştırıcı. Ancak isterseniz ayrı bir anket açılabilir, önerdiğiniz sorular mantıklı ve sonuçlar net bir ipucu olacak. :gut:

İlk 50000 km ye kadar olan arızaların kullanıcı hatası değil fabrika üretim hatalarını içereceğini düşünmem nedeniyle öneride bulundum
Bu anket sonucu; diğer teknolojiye sahip otomatiklerin arıza istatistikleri ile karşılaştırılması neticesinde önemlidir.. Aksi takdirde bir anlam ifade etmeyeceğini düşünüyorum. Selam saygılar

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anketin özet çözümlemesi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 0-50.000 km, küçük dsg sorunları yaşıyorum, kullanım kurallarına dikkat ediyorum.
Kısaca bahsetmek gerekirse bazen dgsden gelen sesler olsun dik yokuşlarda bazen saçmalaması olsun bazı sorunlar oluyor ama bunu aracı uzun süre kullanmayan birisi kesinlikle farkedemez

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha fazla katılım sağlamak lazım, 117 oyda 37 sorun var görünüyor, sorunsuzlarında oylamasında fayda var bence

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;627677
daha fazla katılım sağlamak lazım, 117 oyda 37 sorun var görünüyor, sorunsuzlarında oylamasında fayda var bence

Anketi bulamadım hocam sorunu olanlar ankete daha çok önem verdiği için tablo böyle sanırım.Sorunsuzların oylamasıyla 10 a 1 gibi bir oran olacağını düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;627680
Anketi bulamadım hocam sorunu olanlar ankete daha çok önem verdiği için tablo böyle sanırım.Sorunsuzların oylamasıyla 10 a 1 gibi bir oran olacağını düşünüyorum.

en üstte ayrıntılı bir soru listesi size çıkmıyor mu?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 2.5 yaşında, 80bin km'de, stock durumda, Vites geçişlerinde sarsıntı başladı. Araç soğuk iken 1-2 ve 2-3 sarsıntılı geçiyor. Bildiğin araç içindekileri silkeliyor. Dün akşam yokuşta kalkamadı, bildiğin motor boşa döndü tekrar fren yapıp tekrar gaz verdim araç kalktı. Bun durumları araçta ilk defa görüyorum son 1 aya kadar hiçbir belirti vermemişti.

Aydoğanlar'ı aradım, 28'ine randevu verdi, Araç kalabilir dediler. Uzatılmış garanti var, hangi kapsamda değerlendirilecek bakalım. Sonucu buradan yazarım.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiniz varken komple değişsin kavrama falan derim ben

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım şuan 75bin kmde 40bin km de garantiden kavrama değişmiş 2.kez kavramayı bitiren var mı acaba aramızda. son günlerde 1den 2 ye geçişte hafiften bir titreme yapıyor DSG ye çok titiz davranmama rağmen..
bugün yükü el frenine bindirmeden P de kısa süreli bıraktım denemek amaçlı sonra P den D ye çekerken hafif zorlandı  bu olay normal mi yoksa anormal bir durum mu var araçta :)
ilk kez DSG li bir aracım oldu ve ilk defa bu kadar titiz davranıyorum arabaya sıkışık trafikte ya sporda kullanıyorum ya manuel modda gibi

Çevrimdışı oguz1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yükü el frenine bindirirken bir miktar şanzumana bindirirseniz başınıza gelen olay normal, panik yapmayın. Sadece titremeyi sürekli dinleyin artarsa göstermeniz gerekebilir.

Çevrimdışı erhun1988

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Auto hold özelliği aktif iken de rampada yükü el frenine bindirmeye gerek var mı ?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
17 Temmuz 2018 itibarı ile, katılımcı sayısı, 145 e ulaşmış.. satılan araç sayısı ile oranlandığında, bu katılımcı sayısından çıkan sonuçların ne kadar fikir verici olduğunu takdirinize bırakarak, kendimce bir değerlendirme yaptım.

Görebildiğim iki temel sonuç var:

1. 50-150k aralığı için yeterli katılımcı yok,
2. (Şanzıman gibi hayati olan bir parça için) 0-50k aralığında, sorun/arıza oranı dikkat çekici seviyelerde.

Çevrimdışı Gökhan Doğru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar telefon ile Tapatalk uygulamısı ile girdim. Ankete girecek bir bağlantı bulamadım baştaki yazıda.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi