škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol Ön Taraf Bozuk Yolda 'Lok Lok' sesinin gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;592536
Merhaba, tam olarak debriyajın altı olduğunu söyleyemem o civar, sol ön tekerin oralar diyebilirim. Bozuk yol değil de tümsek ya da çukurlardan geçerken camlar kapalı olduğu halde bile geliyordu ses. Umarım tekrarlamaz. En azından ilk hafta olması gerçekten canımı sıkmıştı.

Aracı hangi bayiden almıştınız?

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;592550
Aracı hangi bayiden almıştınız?

Ümraniye Kayadibi

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2. defa şanzıman takozu değiştirildi ses kesildi bakalım kaç km dayanıcak bu işin sonu mahkemede bitecek gibi geliyor ama hayırlısı :)

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar dik yokuş lardan çıkarken bir tümsek veya çukura denk gelince sanki ön takım yerinden çıkacak mış gibi oluyor sizde durum aynımı yoksa sorun benim araçtamı.

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;592780
Değerli arkadaşlar dik yokuş lardan çıkarken bir tümsek veya çukura denk gelince sanki ön takım yerinden çıkacak mış gibi oluyor sizde durum aynımı yoksa sorun benim araçtamı.

Merhaba, bahsettiğiniz kadar büyük bir sıkıntı hissetmesemde LOK LOK sesi geliyor çukurlardan geçerken. Bunun dışında birşey yaşamadım. Sizde durum fazlası ise bi servise gösterin derim.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;592780

Baya dik yokuş tecrübem oldu. Öyle bir sorun yaşamadım. Acaba çok mu hızlı kaşkmaya çalışıyorsunuz ?

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Malum yokuşa hızlı çıkıyorum çok dik olduğu için karşıdan araç gelirse ortada kalmak var ozamanda debriyajı zorlamak gerekir

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gezen_Orion;592824
Merhaba, bahsettiğiniz kadar büyük bir sıkıntı hissetmesemde LOK LOK sesi geliyor çukurlardan geçerken. Bunundışında birşey yaşamadım. Sizde durum fazlası ise bi servise gösterin ]

Yokuş yukarı denemeniz oldumu bu konu başlığına istinaden aynı seslerin demek ki yokuş yukarı daha çok sesin artması veya duyulması bu günde anket için aradılar bu konuyu ordada belirttim fabialarda böyle bir şikayetin olduğunu benden 10 üzerinden puan vermemi istediler bu sesin kronik olduğunu tekrar beyan ederek puan vermedim. Forumdaki bu konuya yönlendirme yaptım bakalım sonuç ne olcak

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Okmeydanın,dan selamlar bu şikayet bende de var yanlız dik yokuş çıkarken tümsek veya çukura denk gelince öntakımı koptumu acaba diye bir an tedirginlik yaşıyorum

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
250 km yaptım halen patlamadı :) inş kronik bir sorun değişdirde parçadaki sıkıntıdan kaynaklanmıştır ve tekrar etmez.net söylüyotum aynı lokurtu varsa gidin garantiden şanzıman takozunu değiştirsinler.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;593623
250 km yaptım halen patlamadı :) inş kronik bir sorun değişdirde parçadaki sıkıntıdan kaynaklanmıştır ve tekrar etmez.net söylüyotum aynı lokurtu varsa gidin garantiden şanzıman takozunu değiştirsinler.

Değiştirmek için 2 3 bayiye götürdüm hatta doğuş maslakta kavga ettim, polyoya golfe bindim aynı ses var. Resmen şıngırtı sesi gibi. Ya bu lokurtu sesi sizde farklı ya da ben anlayamıyorum. Şu an umursamadan duruyorum,

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim ben Mayıs ayında bu sıkıntıdan şanzıman kulağı değiştirdim problem geçti 5000 km oldu yine aynı sorun dün tekrar aynı parça değişti uzun kilometrelerde sıkıntı çıkarmaması gereken araç 20000 kilometrede 2. Defa değişim oldu servis dutmadan değiştiriyor 2. İşlemin servis raporlarını istedim onuda veririz drdiler hala mail atacaklar kurnazlığa başladılar resmen arabadan soğumaya başladım

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu konu yüzünden arabayı sokmadığım çukur kalmadı, ama bende ses falan gelmiyor. Bu sese pek dikkat etmedim anlaşılan diye düşünürken, Bugün özellikle bir daha test ettim çukur bir kaç yere bilerek sert girdim çok yumuşak girip çıktı. Hız kesicilere de sert girdim öyle lok lok gibi bir ses duymadım.

Araç 2000 km sanırım herkeste olmuyor.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün aracın sol arka lastiğine çivi girmiş, Yol bilgisayarından uyarı verdi. (Lastik basınç ışığı yandı, Sol arka lastik basıncını kontrol edin diye yazdı ekranda) Neyse parkettim evin önüne ben havası indi dengesiz oldu heralde ondan öttü sandım. Yarım saat sonra baktım lastik inmiş jant üstünde. Neyse gittik lastikçiye fitil taktırdık.

Bijonları açarken patır patır hepsini açtı ben bir tanesi şifrelidir diye düşündüm. Bizim araçlarda bijon şifresi yok sanırım. Bizdeki ibizanında geçen lastiğine çivi girmiş onu yaptırırken şifreli bijonla açtı bir tanesini.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;595668
Dün aracın sol arka lastiğine çivi girmiş, Yol bilgisayarından uyarı verdi. (Lastik basınç ışığı yandı, Sol arka lastik basıncını kontrol edin diye yazdı ekranda) Neyse parkettim evin önüne ben havası indi dengesiz oldu heralde ondan öttü sandım. Yarım saat sonra baktım lastik inmiş jant üstünde. Neyse gittik lastikçiye fitil taktırdık.

Bijonları açarken patır patır hepsini açtı ben bir tanesi şifrelidir diye düşündüm. Bizim araçlarda bijon şifresi yok sanırım. Bizdeki ibizanında geçen lastiğine çivi girmiş onu yaptırırken şifreli bijonla açtı bir tanesini.

Valla bende de arka sol lastik inmis arac uyari verdi baktim inik devam ettim, benzinlikte hava bastim az daha dayansin diye ama sirkete gittim geri indim baktim yerde mecbur stepneyi degistirdim. Ama size tavsiyem fitil yaptirmayin yama yaptirin daha saglikli ve uzun omurlu oluyor. Bijonlar dedigin gibi sifresiz ki bence oyle olmasi daha mantikli, araci verecen birine gidecek inecek degismesi gerekecek ama sana ulasamayacak falan boyle riskler olur. Ya da araci satarken soylemeyi unutursak o nasil olacak onu bilmiyorum bak bu daha ciddi:)). Sifre diye birsey yok tabiki bijon anahtarlari ile uyum konusu tamamen ama bilmeyen kullanabilirmi bilemedim
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2016, 23:23:16 Gönderen: jackalcarlos_18 »