škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol Ön Taraf Bozuk Yolda 'Lok Lok' sesinin gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhabalar,

Hafif bozuk ya da engebeli yola girdiğimde bir 10 sn kadar sol ön taraftan Lok lok şeklinde ses gelmekte. Forumda araştırdım birçok arkadaş da bu konudan sıkıntılı sanırım. Sadece bir arkadaşımız problemi çözmüş motor kulağı parçasından olduğunu yazmış sağolsun. Bende bugün Doğuş Maslak'a servis talebi yaptım bu sebebi bildirerek. Sizler bu sorun ile karşılaştıınız mı, sanki bütün fabialarda var gibi bu sorun. Eğer bu konuyu çözen varsa yardımcı olabilir mi?

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;585237
Arkadaşlar Merhabalar,

Hafif bozuk ya da engebeli yola girdiğimde bir 10 sn kadar sol ön taraftan Lok lok şeklinde ses gelmekte. Forumda araştırdım birçok arkadaş da bu konudan sıkıntılı sanırım. Sadece bir arkadaşımız problemi çözmüş motor kulağı parçasından olduğunu yazmış sağolsun. Bende bugün Doğuş Maslak'a servis talebi yaptım bu sebebi bildirerek. Sizler bu sorun ile karşılaştıınız mı, sanki bütün fabialarda var gibi bu sorun. Eğer bu konuyu çözen varsa yardımcı olabilir mi?

Alıntı yapılan: drivetome;585240
Benim 2015 1.0 Manuel araçta da var bu sorun. :mad:

Bu tarz lokurtular çoğunlukla z rotundan da kaynaklanıyor olabilir. Onlara da baktırın benim aracım da 20bin kmdeyken garantiden değişmişti

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bugün Ankarayı aradım dedim böyle bir ses var. Servis de çalışan bayan böyle bir sebeple ilgili hiç bir Fabia gelmedi dedi. Daha önce karşılaşmadık o yüzden aracı getirip ustanın bakması lazım dediler. İstanbulda ikamet ettiğimden dolayı Doğuş Maslak'a mail attım ama sanırım haftaya ararlar servis talebi için. Umarım çözerim. Çünkü araç daha 3000 km de bu sesler normal değil çok can sıkıcı, olmaması gerekir sıfır araçta.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;585243
Bende bugün Ankarayı aradım dedim böyle bir ses var. Servis de çalışan bayan böyle bir sebeple ilgili hiç bir Fabia gelmedi dedi. Daha önce karşılaşmadık o yüzden aracı getirip ustanın bakması lazım dediler. İstanbulda ikamet ettiğimden dolayı Doğuş Maslak'a mail attım ama sanırım haftaya ararlar servis talebi için. Umarım çözerim. Çünkü araç daha 3000 km de bu sesler normal değil çok can sıkıcı, olmaması gerekir sıfır araçta.

Eğer And otomotivse valla yalan bizzat kendim götürdüm hemde kaç kere en son şanzıman telleri dedliler

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İnan hatırlamıyorum kardeşim, ama oraysa da yalan söylediler. Doğuş Maslak ararsa bakalım onlar ne diyecek, bugün çok uğraştım Doğuş sservisine ulaşmayı ama neredeyse imkansız gibi.

Çevrimdışı kaleli17

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;585237
Arkadaşlar Merhabalar,

Tescillendi onaylandı :gut:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=35290

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaleli17;585256
Tescillendi onaylandı :gut:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=35290

Kardeşim servis de mi değiştirdin garanti kapsamında, bu ses zaten dikkat edince duyulan bir ses sanırım pek de belli olmuyor normalde müzik falan açıkken arabada. Bir de araç kaç gün kaldı servis de uzun bir süreç alıyor mu ?

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Az önce Konya scoda servisi aradım onlarda böyle bir aracın daha önce gelmediğini bu sesin sol kapıdan gelebileceğini söylediler. Getirin inceleyelim dediler. Doğuş dan sonuç alamazsam Oray'a götüreceğim son çare.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar doğuş Maslak ile görüştüm, onlara daha önce böyle bir araç gelmemiş hiç karşılaşmadık dediler, bilginiz olsun. Servis olarak da eylül ayına kadar dolularımız başka servise götürecem sanırım. Forumda İstanbul ikamet edip böyle bir sorun yaşayan fabia kullanıcısı yok sanırım

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;585261
Az önce Konya scoda servisi aradım onlarda böyle bir aracın daha önce gelmediğini bu sesin sol kapıdan gelebileceğini söylediler. Getirin inceleyelim dediler. Doğuş dan sonuç alamazsam Oray'a götüreceğim son çare.

Konya servisini kimse önermiyor. Siz servise bırakırken motor takozu falan diyin az ipucu verin gerçi ben verdimde bi işe yaramadı. Ayrıca benim arabanın and otomıtivde kesin kaydı vardır yıllık bakımda söyledim. Skoda kabul etmek mi istemiyor anlamadım ya herkeste var bide bu ses bozuk yolda duymayan yok
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2016, 10:40:19 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi Kayadibi ile görüştüm, onlara daha önce böyle bir araç gelmiş işlem yapılmıyormuş bu sorun ile ilgili arkadaşlar.  Fabrikadan bu sesin engebeli yollarda güvenlik amaçlı bir şeyden dolayı geldiğini bildirmişler. Motor kulağının değişimiyle bu sesden kurtulanlar var dedim, herhangi bir işlem yapmıyoruz dedi anlamadım. Scoda servisleri baya sıkıntılı sanırım anlam veremedim.

Çevrimdışı kaleli17

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;585259
Kardeşim servis de mi değiştirdin garanti kapsamında, bu ses zaten dikkat edince duyulan bir ses sanırım pek de belli olmuyor normalde müzik falan açıkken arabada. Bir de araç kaç gün kaldı servis de uzun bir süreç alıyor mu ?

Garanti kapsamında değiştirmedim. Iğdırda Polis Memuru olduğum için en yakın erzurum ve van da servis varı. Malum son zamanlardaki olaylar nedeni ile bir yere kıpırdayamıyorum O yüzden servise gidemedim. Ben yan sanayi taktırdım. Orjinalini tamamın sebebi bu sorun kronik olabilir. O yüzden aynı sıkıntı tekrar eder diye yan sanayi taktırdım. Parçayı bir arkadaşım vasıtasıyla Bursadan sipariş ettim ve geldi. Haklısın dikkat edince bu sesi duyarsın. Ben parçayı değiştirdikten sonra maşallah ne ses nede başka bir şey bu zamana kadar duymadım. Parça 200 TL bu arada. Ayrıca parçayı değiştirdikten sonra motor daha az titreme yapmaya başladı. Ben memnunum.

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaleli17;585302
Garanti kapsamında değiştirmedim. Iğdırda Polis Memuru olduğum için en yakın erzurum ve van da servis varı. Malum son zamanlardaki olaylar nedeni ile bir yere kıpırdayamıyorum O yüzden servise gidemedim. Ben yan sanayi taktırdım. Orjinalini tamamın sebebi bu sorun kronik olabilir. O yüzden aynı sıkıntı tekrar eder diye yan sanayi taktırdım. Parçayı bir arkadaşım vasıtasıyla Bursadan sipariş ettim ve geldi. Haklısın dikkat edince bu sesi duyarsın. Ben parçayı değiştirdikten sonra maşallah ne ses nede başka bir şey bu zamana kadar duymadım. Parça 200 TL bu arada. Ayrıca parçayı değiştirdikten sonra motor daha az titreme yapmaya başladı. Ben memnunum.

dostum değiştirdiğin parçanın adı sanırım motor kulağı
bende aynı sorun var servise götürdüm onlaeda aracın bir gün burda kalması lazım dediler parça takımı uzun mu sürüyor?
ayrıyatten garanti kapsamında yapıyorkar

Çevrimdışı kaleli17

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;585471
dostum değiştirdiğin parçanın adı sanırım motor kulağı
bende aynı sorun var servise götürdüm onlaeda aracın bir gün burda kalması lazım dediler parça takımı uzun mu sürüyor?
ayrıyatten garanti kapsamında yapıyorkar

Toplasan Toplasan yarım saatini almaz. Servisçilerin ağzı işte. Muhakkak bir şeyler buluyorlar. Garanti kapsamında yapıyorlar. Ben bilerek yaptırmadım.:ok: