škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol Ön Taraf Bozuk Yolda 'Lok Lok' sesinin gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;589660
2005 yılında o km chevrolet aveo almıştım 7 defa ayni amortisörü patlattı ilk 4 ünü garanti den değiştiler son 3 cepten iyi sabrım varmış sonra o km doblo aldim ulan o kadar sallarlar ama canı sağlammış hiç problemsiz sattım şimdi o km fabia aldım motor takozu problemi çıktı kronik sorun olduguna inanamak istemiyorum ama aveo daki gibi sabirli olabileceğimi tahmin etmiyorum herhalde 3 den sonra mahkeme yolu görünür ....o km araç  benimde canım sıkıldı bu sorundan ama şimdilik önemsemedim ama skoda yada mahkeme nezdinde olacak girişimlere katılmak isterim bilginize  irtibat için de olmak güzel olur

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

takoz problemi için 3. defa tekrarlaması halinde birleşip dava açarız ben özel bir şirketin hukuk deparmanında çalışıyorum avukat konusunda sorun yaşamayız hele şu 2. değişimi bir yapsınlarda

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;589718
takoz problemi için 3. defa tekrarlaması halinde birleşip dava açarız ben özel bir şirketin hukuk deparmanında çalışıyorum avukat konusunda sorun yaşamayız hele şu 2. değişimi bir yapsınlarda

siz değişim yaptırabildiniz mi
ben gösterdim evet ses var ama yazacağız dediler sonucu bekleyeceğiz dediler bir aydır yanıt yok

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İstanbulda bu parçanın değişimini yapan tek yer sanırım Esenyurt Doğuş Otomotiv. Maslak Doğuş, Kayadibi hiçbir şey yapmadı. Avek ve Çakıroğlu otomotiv ile görüşüp değiştiren var mı?

Çevrimdışı Bayram GEYİK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;

2015 Model 1,2 TSI 90HP Fabia araca sahibim. Genel olarak memnunum aracımdan ama motor takozlarından ses geliyor. Aracı yıllık bakıma götürdüğüm zaman servisin evet doğrudur deyip 1 gün boyunca serviste kalması gerektiği için acilde işim olduğundan dolayı bırakmamıştım. Bayramdan sonra pazartesi bırakmayı düşünüyorum. Birde son günlerde arabanın iç plastik aksanlarından gıcırtı sesleri çoğalmaya bağladı. Viraja girerken yada bir çukurdan geçtiğim zaman daha net olarak sesleri alıyorum. Her ne kadar kafama takmamaya çalışsam da canımı sıkmaya başladı bu durum. Sizlerde durum nedir acaba ?

Birde sürücü tarafında cam açıkken ve müzik çalmıyorken sanki lastiğe plastik bir parça çarpıyormuş gibi pırpır bir ses geliyor. Araba hızlandıkça ve tekerleğin tur sayısı arttıkça bu sesin ritmi de artıyor. Tekerlekte taş falan yok.

Birde diğer sıkıntı aracı kaskosu  21 Eylül de bitiyor. Aracı 19 Eylülde servise versem bir kaç kozmetik sıkıntıyı yaptırabilir miyim acaba ? Tam anlatmak istediğim olay aslında 19 Eylül'de servis girişi yapan aracım 21 Eylül'de biten kaskodan yararlanarak sürtmeden dolayı oluşan hasarları yaptırmak istiyorum. Ama bana aracı 25 Eylülde alacak olsam bu yüzden kaskonuzdan faydalanamıyorsunuz diyebilme hakları bulunmakta mı ?

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İbrahim bey hangi servis İstanbul'daki motor takozunda sıkıntı var aracın kalması gerekir dedi sizlere? Diğer sesler benim araçta yok ama tekerleğe taş girmesinden kaynaklı sesler oluyor bazen taşı çıkarınca geçiyor.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;589725
siz değişim yaptırabildiniz mi
ben gösterdim evet ses var ama yazacağız dediler sonucu bekleyeceğiz dediler bir aydır yanıt yok

ben bir defa değiştirdim takozu 1 ekimde bırakıcam 2. defa değiştirecekler

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;589499
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün sol taraftan gelen lokurtu sesi için Doğuş Oto Maslağa gittim. Usta geldi bindik arabaya engebeli taşlı yola girdik sese bir bakmak istedi tahmin ettiği ses ile aynı sesin olup olmadığına. Bende anlattım motor takozundan geldiği söyleniyor sesin değiştiren arkadaşlar var diğer servislerde dedim. Adam dediki bu sesten çok şikayet geliyor bütün DSG şanzımanlı araçlarda biz şanzımanı komple dağıttık baktık içindeki çalışan millerin arasındaki boşluktan kaynaklanıyor detaylı olarak da Çek Cumhuriyeti ile de görüştük dedi. Ben de bu sesin VW grubunda olmadığını söyledim. Daha sonra Polo araç ile çıktık yola aynı şekilde DGS şanzıman aynı ses onda da vardı. Hatta arabanın durur pozisyonda şanzıman kısmını sertçe salladı o lokurtu sesi yine duyuluyordu Polodan. Bu ses motor takozunu da neyi değiştirirsen değiştir geçmez dedi, seni ikna etmesi çok zor olacak dedi.

Dediğim gibi sesin bütün DSG araçlarda olduğu söyleniyor ve bu diğer segment araçlarda yalıtımdan dolayı duyulmadığını kimilerinin dikkat etmediğini söylediler. Arabayı aldığım servis ise amörtisör takozu ya da motor takozundandır getir bakalım dediler ama oraya da fırsat bulup götüremedim. Değiştiren arkadaşlar vardı motor takozunu bu parçayı onların bazıları da sesin tekrar olduğunu söylediler.

Bu konuda sıkıntısı olan manuel vites araç olmadığını sadece otomatik şanzımanlı araçlarda olduğu söylendi. Sizlerden manuel vites Fabia ya sahip böyle bir ses olanınız varsa tabi bu tez çürütülebilir.

Bilgilerinize arkadaşlar.

Benim araç manuel ve bu ses var. Forumda ilk konu açan kişide bendim. Sizi ikna edemezler.  Ankarada oturup And otoya giden olursa böyle bir araç gelmedi diye yalan söyleyebilirler. İnanmayın ben bizzat gittim 2 kez söyledim haberniz olsun
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 23:13:32 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;590232
Benim araç manuel ve bu ses var. Forumda ilk konu açan kişide bendim. Sizi ikna edemezler.  Ankarada oturup And otoya giden olursa böyle bir araç gelmedi diye yalan söyleyebilirler. İnanmayın ben bizzat gittim 2 kez söyledim haberniz olsun

Memlekete bayram dolayısıyla geldim arkadaşım da Golf 7 vardı DSG 1.4 onun arabasını bozuk yolda kullandım aynı ses vardı ona da sordum bu sesi o da servise sormuş DSG den geliyor demiş servis. Ama bizde manuel araçlarda da var bu ses. O çok garip. Motor takozunu değiştiren arkadaşlarda ses giderildi dediler. Golflerdeki sesin sıkıntısı da mı motor takozu o Zaman. Ya da manuel De bizim duyduğumuz sesten farklı bir ses var. İstanbul'da ne yapacağım bilmiyorum Esenyurt doğuşa müsait Zaman'da götüreceğim birçok servisi ikna edemiyoruz dediğiniz gibi.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ctesi servise bırakıyorum aracı 2. değişim olucak bakalım sonucu görücez

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar, bugün Çek Cumhuriyetine attığım yaklaşık 1 ay önceki maile cevap geldi. Attığım maildeki problemi Yüce Otoya bildirmişler sizle en yakın zamanda iletişime geçilecek demişler. Kendilerinin bu sorunlarla ilgili direk hizmet veremediklerini Türkiye'deki sorumlusu olan Yüce Otonun her türlü problemle ilgileneceklerini yazmışlar.

Herhangi bir dönüş olacak mı bakalım bu sesle ilgili Yüce Otodan.

Çevrimdışı ozgurozdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;591821
Merhaba Arkadaşlar, bugün Çek Cumhuriyetine attığım yaklaşık 1 ay önceki maile cevap geldi. Attığım maildeki problemi Yüce Otoya bildirmişler sizle en yakın zamanda iletişime geçilecek demişler. Kendilerinin bu sorunlarla ilgili direk hizmet veremediklerini Türkiye'deki sorumlusu olan Yüce Otonun her türlü problemle ilgileneceklerini yazmışlar.

Herhangi bir dönüş olacak mı bakalım bu sesle ilgili Yüce Otodan.
Bende yaklaşık 1 ay önce bir şikayet maili yazmıştım aynı şekilde bana da böyle bir geri dönüş yaptılar bugün. Yüce Oto sizinle iletişime geçecek diye hadi hayırlısı

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 2012 Polo ve 2012 sonu Highline Golf VII kullandım uzun süreler. Bu ses VW grubunda hep var, Fabia'daki hiçbir şey değil. Bizim evin oralarda çok kasis var, ben kaldırımda yürürken bu sesi Passatlardan bile onlarca kez duydum. O yüzden hiç sorgulamadım açıkçası. Elinizde Polo olsaydı paranoyak olabilirdiniz o sesten :))

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar selamın aleyküm. Aracı daha geçen hafta aldım. 4.gün debriyajın altından tümseklerden geçerken lök lök diye sesler gelmeye başladı hemen randevusuz servise gittim. Test sürüşüne çıktık sonra adam içeri aldı aracı yaklaşık bi 20 dakika sonra getirdi aracı kaldırıp bişeyi sıkıştırdık olabiliyor böyle dedi. Şimdi tam aklımda değil ne dediği anlamamıştım da zaten. Şu an o ses gitti allaha şükür ama hepinizde olduğu gibi bende de bir daha tekrarlarsa korkusu var. İnşallah tekrarlamaz.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;592305
Merhaba arkadaşlar selamın aleyküm. Aracı daha geçen hafta aldım. 4.gün debriyajın altından tümseklerden geçerken lök lök diye sesler gelmeye başladı hemen randevusuz servise gittim. Test sürüşüne çıktık sonra adam içeri aldı aracı yaklaşık bi 20 dakika sonra getirdi aracı kaldırıp bişeyi sıkıştırdık olabiliyor böyle dedi. Şimdi tam aklımda değil ne dediği anlamamıştım da zaten. Şu an o ses gitti allaha şükür ama hepinizde olduğu gibi bende de bir daha tekrarlarsa korkusu var. İnşallah tekrarlamaz.

Aracınız hayırlı olsun. Bizim bahsettiğimiz ses sol ön taraftan geliyor debriyaj altından bahsettiğiniz ses değil sanırım. Bozuk ve engebeli yollarda sol ön camı açarsanız ya da parke taşı döşeli yollarda rahatlıkla duyabilirsiniz.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Savas7090;592454
Aracınız hayırlı olsun. Bizim bahsettiğimiz ses sol ön taraftan geliyor debriyaj altından bahsettiğiniz ses değil sanırım. Bozuk ve engebeli yollarda sol ön camı açarsanız ya da parke taşı döşeli yollarda rahatlıkla duyabilirsiniz.

Merhaba, tam olarak debriyajın altı olduğunu söyleyemem o civar, sol ön tekerin oralar diyebilirim. Bozuk yol değil de tümsek ya da çukurlardan geçerken camlar kapalı olduğu halde bile geliyordu ses. Umarım tekrarlamaz. En azından ilk hafta olması gerçekten canımı sıkmıştı.