škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır arabada boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2015 şubat ayında aldığım sıfır octide dün geyik muhabbetiyle boya cihazı ile boya kontrolu yaparken arka sağ kapının boyalı olduğunu fark ettik. Bugün efe skodaya gidip konu hakkinda görüşecem ama merak ediyorum daha önce başına böyle birşey gelen varmı? Olduysa nasıl bir işlem yapıldı???

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford c max alan bir arkadaşın daha sıfır olan arabasını biri boydan boya çizmişti. Sonra bayiye gidip napılabilir diye düşünürken arabanın tamamının boyalı olduğu görülmüş. Ve aracın yenisi verilmişti. Galiba taşınırken düşmüş fabrika yamayıp vermiş. Siznkinide çarpmışlardır inşAllah yenisini alırsınız

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi böyle bir durumda adamlar siz boyatmışsınız derse ne yapacaksınız. Aracı 0 da alsanız kontrol etmeniz şart. Umarım kabullenirler durumu.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taşıma esnasında çizilip boyanan araç haberlerini duyuyoruz arada. Bu da öyle bir şey olabilir.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Henüz yaptırmadım ama sıfır aldığım arabaya boya kontrolü yaptıracağım aklımın ucundan geçmezdi. Bunu bayi yapıyorsa ayrı rezalet, fabrika yapıyorsa daha büyük rezalet. Okuduğum kadarıyla oldukça da fazla karşılaşılan bir durum, aşağıda 2 farklı mahkeme kararı ile ilgili haberler var. Umarım istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız.

Bu örnekte yeni araç verilmiş:

http://www.hurriyet.com.tr/yetkili-bayiden-aldigi-sifir-kilometre-arac-boyali-cikti-40096683

Diğer örnekte ise araç iadesi reddedilmiş, zararın karşılanmasına karar verilmiş:

http://www.hurriyet.com.tr/yargitaydan-tuketiciye-sok-karar-24417305
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2016, 11:09:36 Gönderen: Kilimanjaroo »

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kilimanjaroo;584809
Geçmiş olsun. Henüz yaptırmadım ama sıfır aldığım arabaya boya kontrolü yaptıracağım aklımın ucundan geçmezdi. Bunu bayi yapıyorsa ayrı rezalet, fabrika yapıyorsa daha büyük rezalet. Okuduğum kadarıyla oldukça da fazla karşılaşılan bir durum, aşağıda 2 farklı mahkeme kararı ile ilgili haberler var. Umarım istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız.

Bu örnekte yeni araç verilmiş:

http://www.hurriyet.com.tr/yetkili-bayiden-aldigi-sifir-kilometre-arac-boyali-cikti-40096683

Diğer örnekte ise araç iadesi reddedilmiş, zararın karşılanmasına karar verilmiş:

http://www.hurriyet.com.tr/yargitaydan-tuketiciye-sok-karar-24417305

Bu haberi okudum dün aksam.
Bugün gidip gerekirse kavga edicem. Az değil 82 000 tl lik araba 2. El fiyatı direk düştü simdi arabadan sofudum

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;584840
Bu haberi okudum dün aksam.
Bugün gidip gerekirse kavga edicem. Az değil 82 000 tl lik araba 2. El fiyatı direk düştü simdi arabadan sofudum

Sağ duyulu davranıp, sebebini öğrendikten sonra, bilinçli olduğunuzu hissettirip, tutanak altına alın ve yasal işlemlere başlayacağınızı bildirin, iyi niyetli davranın, ancak  alttan almayın.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 yılında Ankara Otokoç'dan 0km Ford Fiesta almıştık şöför kapısının 1-2 yerinin boyasında saçma sapan lekeler olduğunu fark ettik ve babam o Zaman aracı servise götürmüştü babam servise gittiğinde servis çalışanlarında bi tedirginlik olduğunu fark etmiş ve servis çalışanları boya üzerine mum atılmış bundan bişey olmaz diyerek babamı geri göndermişler neyse bizde pek önemsememiştik o zaman. Aracı 3 yıl kullandık 2007 yılında satmak istedik ve normal olarak alıcı aracı comtest e göstermek istedi. Aracı comtest e soktuklarında tavanın yarısı boyalı olduğu çıktı. Sonuç olarak 0 km araç alırkende boya kontrolü şart aslında. Geçmiş olsun :(

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;584841
Sağ duyulu davranıp, sebebini öğrendikten sonra, bilinçli olduğunuzu hissettirip, tutanak altına alın ve yasal işlemlere başlayacağınızı bildirin, iyi niyetli davranın, ancak  alttan almayın.

Bugün efe skodaya gittim. Araçtaki sıkıntıyı anlattım. Önce satacakmısınız diye sordular. Bende hayır keyfe keder boyasına baktık dedim. İlkönce ona fazla boya atılmıştır dedi orada şef olduğu düşündüm bir kişi, bende sadece tek kapıya mı fazla boya gelmiş dedim. Şaşırdı, sonra ölçümde kaç çıktığını sordu bende söyledim. Her kapıda max. 120 ama sağ arka kapıda 220 ye kadar çıkıyor dedim. O da bir yeri aradı yarın gelmemi aracınıza 101 nokta boya kontrolu yapilacağını ve çıkan değerleri fabrikaya göndereklerini söyledi. Ordan gelen cevabı bekliyeceğimizi söyledi.

Biz yinede ordan çıkınca bir kaportacıya gittik. Aracta boya olduğunu söyledik. Adam baktı birşey anlamadı. Ama kapı içindeki vernik kalıntılarını gösterince kıllandı. Makineyle ölçünce bu kapı boyalı dedi. Bakalım yarin ölçsünler sonucu çok merak ediyorum.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;584915
Bugün efe skodaya gittim. Araçtaki sıkıntıyı anlattım. Önce satacakmısınız diye sordular. Bende hayır keyfe keder boyasına baktık dedim. İlkönce ona fazla boya atılmıştır dedi orada şef olduğu düşündüm bir kişi, bende sadece tek kapıya mı fazla boya gelmiş dedim. Şaşırdı, sonra ölçümde kaç çıktığını sordu bende söyledim. Her kapıda max. 120 ama sağ arka kapıda 220 ye kadar çıkıyor dedim. O da bir yeri aradı yarın gelmemi aracınıza 101 nokta boya kontrolu yapilacağını ve çıkan değerleri fabrikaya göndereklerini söyledi. Ordan gelen cevabı bekliyeceğimizi söyledi.

Biz yinede ordan çıkınca bir kaportacıya gittik. Aracta boya olduğunu söyledik. Adam baktı birşey anlamadı. Ama kapı içindeki vernik kalıntılarını gösterince kıllandı. Makineyle ölçünce bu kapı boyalı dedi. Bakalım yarin ölçsünler sonucu çok merak ediyorum.

Çok sinir bozucu bir durum. İnşallah lehinize bir karar çıkar. Gelişmelerden bizleride haberdar ederseniz takipteyiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;584915

Her gidişte kayıt yaptırın (servise giriş ) ileri de lazım olur. O zamann sizin kararlı ve bilinçli olduğunuz anlayacaklar ve farklı davranacaklar.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gittik servis müdürüyle görüştük. Ölçüm yapmadan gözle bu kapıda boya yok dedi. Kapı ıclerinde boya ya da vernik kalıntısı olarak düşündüğümüz izlere etiket yada onun gibi birşeyin neden olduğunu söyledi. İsterseniz bu izleri yok edebileceğini söyledi. Bizde karşı çıktık haliyle. Cumartesi gününe sözleştik. Gimat tarafında bayinin bir yeri varmış orada boya ölçümü yapacaklar. Eyer boya yok derlerse zaten bana mahkeme yolu açılacak çünkü nereye gittiysem boyalı diyorlar. Ama evet burada boya var sizin yaptırmadığınızı nerden biliyim derse o zaman yandık. Çünkü ispatlayabileceğim bir şey değil.

Çevrimdışı rudolph74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Bende iki aylık skoda Octavia kulanıcısıyım. Hiç ölçüm falan yaptırmadım.
Nerde baktırabilirim boya durumuna?

Ayrıca sizden haber bekliyoruz, umarım aracınızı sıfırı ile değiştirirler.

İyi günler.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rudolph74;585091
Selamlar,

Bende iki aylık skoda Octavia kulanıcısıyım. Hiç ölçüm falan yaptırmadım.
Nerde baktırabilirim boya durumuna?

Ayrıca sizden haber bekliyoruz, umarım aracınızı sıfırı ile değiştirirler.

İyi günler.

Oto testçilere gidip aracın boyasına baktırabilirsin. 100 lira civarı bir masraf olur ama içiniz rahat eder. O rahatlığa da değer...

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce bi muhabbette tanık olmuştum oda 2008 octi idi aracın sağ taraf yine arka kapı idi galiba boya diğer taraflara göre kalın çıkıyordu bunun aracın fabrikada boyanırken boya yapan robotun başladığı yerde boyayı sonlandırırken aynı yere ikinci kat boyayı vurmasından oluştuğunu duymuştum belki sizinki de böyle olabilir kısacası kapı sacında hasar onarım vs yok sadece boya kalın ise fabrikada ki boyama esnasında olmuş olabilir tabi bunu siz dillendirmeyin ama bilin bu durumda servis sorumluluk almıyor