škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır arabada boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;584799
Arkadaşlar 2015 şubat ayında aldığım sıfır octide dün geyik muhabbetiyle boya cihazı ile boya kontrolu yaparken arka sağ kapının boyalı olduğunu fark ettik. Bugün efe skodaya gidip konu hakkinda görüşecem ama merak ediyorum daha önce başına böyle birşey gelen varmı? Olduysa nasıl bir işlem yapıldı???

Benim aracın en alt kısmında ilk aldığım günden beri boya akıntıları(damlaları) var. Yüzlerce boya damlası mevcut. Arabayı 4 ay önce aldım. Aldığımdan beri içimde hep bir şüphe var ama bir fırsat bulup boya ölçümü yaptıramadım.
Hatta aracı ilk aldığımda bu konuyu forumda paylaşmıştım.
Şeker beyazı octavia'lar fabrikada çok özensiz boyanıyor. Bunu bir kaç araçta daha gördüm.

Ama dediğiniz gibi araçta boya olma ihtimali var. Bu aracı satan esnaf hiç mi boya ölçümü yapmaz, hiç mi kontrol etmez.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;585519
Benim aracın en alt kısmında ilk aldığım günden beri boya akıntıları(damlaları) var. Yüzlerce boya damlası mevcut. Arabayı 4 ay önce aldım. Aldığımdan beri içimde hep bir şüphe var ama bir fırsat bulup boya ölçümü yaptıramadım.
Hatta aracı ilk aldığımda bu konuyu forumda paylaşmıştım.
Şeker beyazı octavia'lar fabrikada çok özensiz boyanıyor. Bunu bir kaç araçta daha gördüm.

Ama dediğiniz gibi araçta boya olma ihtimali var. Bu aracı satan esnaf hiç mi boya ölçümü yapmaz, hiç mi kontrol etmez.

normalde araç bayiye giderken fabrika boya kaydınıda göndermesi gerekiyor. Ama araç yolda gelirken sağa sola sürtüp boyatıldıysa bayi tutturabildiğine giydiriyor.
en bugün DOĞUŞ otoya şikayetimi hem yazılı hem de sözlü olarak yaptım. Şimdi cevap bekliyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba almadan önce internette "0 km olsa bile yeni otonuzu teslim almaya bir kaporta-boya ustasıyla birlikte gidin ve otoyu incelettirin" diye bir uyarı görmüş ve afallamıştım. Şimdi bakıyorum da bunu söyleyen çoook çook haklıymış :(

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar bu tarz konularda cekinceniz varsa mikron ölçer alabilirsiniz. artik 100 tl ye bile bulunabiliyor bu cihazlar.  Belki cok profesyonel degildir ama en azindan fikir verir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2016, 09:11:09 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam son durum nedir bi gelişme var mı acaba ?

And efe'ye göre daha iyi bence servis müdürü Eyüp bey gayet ilgili bi insan yardımcı oluyor .

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ebay;586175

And efe'ye göre daha iyi bence servis müdürü Eyüp bey gayet ilgili bi insan yardımcı oluyor .

Henüz bir gelişme yok. Yüce otoya şikayetimden sonra tekrar arayıp konu hakkında bilgi istedim, bana şikayetiniz hakkında çalısmalarımız devam ediyor dediler. Bu hafta tekrar arayıp biraz daha sıkıştıracam. Bu arada And otonun servis müdürü değişti sanırım. Şıkayetten önce gittiğimizde Fatih bey ile görüştük kendisi şu anda orada servis müdürü

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;586267
Henüz bir gelişme yok. Yüce otoya şikayetimden sonra tekrar arayıp konu hakkında bilgi istedim, bana şikayetiniz hakkında çalısmalarımız devam ediyor dediler. Bu hafta tekrar arayıp biraz daha sıkıştıracam. Bu arada And otonun servis müdürü değişti sanırım. Şıkayetten önce gittiğimizde Fatih bey ile görüştük kendisi şu anda orada servis müdürü

Forumdaki ilk konumu, sıfır aldığım aracımın tavan sacındaki boncuk kadar bir çıkıntı ile ilgili başımdan geçen süreç için açmıştım. 3,250.-TL nakit iade 270.-TL'lik de aksesuar hediye etmişlerdi. Bir bakın isterseniz:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31091

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ebay;586175

Alıntı yapılan: muratladikli;586267

Eyüp Usta "atölye şefi"dir; Fatih Bey ise "servis müdürü"dür.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;586287
Eyüp Usta "atölye şefi"dir; Fatih Bey ise "servis müdürü"dür.

Doğru abi ben yanlış  hatırlamışım biz direk onla görüşünce şimdi aklıma geldi :)

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;586284
Forumdaki ilk konumu, sıfır aldığım aracımın tavan sacındaki boncuk kadar bir çıkıntı ile ilgili başımdan geçen süreç için açmıştım. 3,250.-TL nakit iade 270.-TL'lik de aksesuar hediye etmişlerdi. Bir bakın isterseniz:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31091

Link'te onceden paylastiginizi okudum ve birsey sormak istiyorum. Geri viteste aynanin inme ozelligi arabanin kendisinde mi vardi? Yoksa siz mi sonradan kodlama ile yaptirdiniz?

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak_kaan;586325
Link'te onceden paylastiginizi okudum ve birsey sormak istiyorum. Geri viteste aynanin inme ozelligi arabanin kendisinde mi vardi? Yoksa siz mi sonradan kodlama ile yaptirdiniz?

Elektrikli/Hafızalı Sürücü Koltuğu opsiyonuyla almıştım, bunlarda fabrika çıkış oluyor bu özellik..

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ozan bey merhaba
Hercekten zor bir süreç olmuş. Şu anda bende aynı surecin içerisindeyim. Bir servis müdürü fabrikanın ikinci kat boyayı attığını söyleyip sonrada fabrika bu kayıtları tutmaz demesinden sonra ben nasıl güveneyim bu bayiye. Yarın efe ye gidip şasi numarasıyla sorgu yapacaklar. Sanırım 2-3 gün sürecek cevap gelmesi. Aynı zamanda çeklere durumu mahkemeye taşıyacağıma dair bir mail göndereceğim yarın. İnsallah düzelor bu durumum

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;586745
Ozan bey merhaba
Hercekten zor bir süreç olmuş. Şu anda bende aynı surecin içerisindeyim. Bir servis müdürü fabrikanın ikinci kat boyayı attığını söyleyip sonrada fabrika bu kayıtları tutmaz demesinden sonra ben nasıl güveneyim bu bayiye. Yarın efe ye gidip şasi numarasıyla sorgu yapacaklar. Sanırım 2-3 gün sürecek cevap gelmesi. Aynı zamanda çeklere durumu mahkemeye taşıyacağıma dair bir mail göndereceğim yarın. İnsallah düzelor bu durumum

Zor süreçler sabır ve kararlılıkla aşılır ;) Nacizane tavsiyem distrübütör Yüce ye odaklanın, sonuna kadar gidin üstlerine; fabrika da topu bunlara atıyor çünkü..

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ankarada  erkaya bocsh oto expertiz ya boya kontrolu yaptırdım. Sonuç kapının bantta boyanmadığı. Araç banttan çıktıktan sonra ya fabrika içinde ya da çok iyi bir usta boyamış dedi. Ustanın dediğine göre fabrika aracın tamamına ya da tek parçasına boya atmaya karar verirse parçanın her yerini boyamak zorunda. Sizin kapının dışında boya kalın içinde ince dedi. Birde kapının kenarındaki izlerinde ters maske izleri olduğunu anlattı. Önümüzdeki hafta içi Tüketici il hakem heyetine başvurumu yapacağım.

Çevrimdışı Levo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;587207
Bugün ankarada  erkaya bocsh oto expertiz ya boya kontrolu yaptırdım. Sonuç kapının bantta boyanmadığı. Araç banttan çıktıktan sonra ya fabrika içinde ya da çok iyi bir usta boyamış dedi. Ustanın dediğine göre fabrika aracın tamamına ya da tek parçasına boya atmaya karar verirse parçanın her yerini boyamak zorunda. Sizin kapının dışında boya kalın içinde ince dedi. Birde kapının kenarındaki izlerinde ters maske izleri olduğunu anlattı. Önümüzdeki hafta içi Tüketici il hakem heyetine başvurumu yapacağım.
Allah sabir versin. Cok can sıkıcı bi surec. Insallah ilave olarak tatmin edici bir tazminat da alirsiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi