škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır arabada boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;587207
Bugün ankarada  erkaya bocsh oto expertiz ya boya kontrolu yaptırdım. Sonuç kapının bantta boyanmadığı. Araç banttan çıktıktan sonra ya fabrika içinde ya da çok iyi bir usta boyamış dedi. Ustanın dediğine göre fabrika aracın tamamına ya da tek parçasına boya atmaya karar verirse parçanın her yerini boyamak zorunda. Sizin kapının dışında boya kalın içinde ince dedi. Birde kapının kenarındaki izlerinde ters maske izleri olduğunu anlattı. Önümüzdeki hafta içi Tüketici il hakem heyetine başvurumu yapacağım.

Hocam takipteyiz, kolaylıklar..

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gelişme yok henüz. Bu hafta mahkemeye dilekçe vericem. Skoda fabrikasıyla yazıştım tekrar ama onlar tamamen olayı üzerlerinden atma çabasındalar. Biz fabrikayız sizin muhatab olacağınız kişiler yüce oto ve aldığınız bayi dediler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;586376
Elektrikli/Hafızalı Sürücü Koltuğu opsiyonuyla almıştım, bunlarda fabrika çıkış oluyor bu özellik..

Konu ile alakasız bir sor olmuş!

Burada konusu geçmişti. Benim kullanım kılavuzu da bu yönde, yani hafızalı koltuk varsa sağ ayna geri viteste aşağı iner dese de gerekli vcds kodunu girince bende çalıştı.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2016, 18:38:09 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;590457
Gelişme yok henüz. Bu hafta mahkemeye dilekçe vericem. Skoda fabrikasıyla yazıştım tekrar ama onlar tamamen olayı üzerlerinden atma çabasındalar. Biz fabrikayız sizin muhatab olacağınız kişiler yüce oto ve aldığınız bayi dediler

bir arkadaş denizli vw bayisinden 0km passat almışlar. yaklaşık iki yıl sonra mercedes marka bir araç ile takas yapmak üzere bir galeriye gidiyor. öylesine bir baktırayım ne verecekler diye giriyor galeriye. bakıyorlar ki arabada 5 parça boya var. nasıl olur falan derken başka yere gösteriyorlar ki araba gerçekten boyalı. 10bin TL kadar değer kaybı oluşuyor ozamanın parasıyla. bayiyle irtibata geçiyorlar tabi kabul etmiyorlar. doğuş otomotiv ve almanya ile irtibata geçiyorlar sonuç çıkmıyor. en son bayi 2bin TL kadar bir para teklif ediyor telefonda. tabi ki kabul etmiyorlar. dava açıyorlar ve dava sonucu arkadaşa 17bin TL tazminat ödenmesine karar veriyor mahkeme. arkadaş benim çok samimi arkadaşım değil. başka bir arkadaş anlattı. dediğine göre bilirkişi aracın ne zaman boyandığını boya eski mi yeni mi raporunu verebiliyormuş. yani bayi almışsın sen boyatmışsın diyebiliyor ama gerçek ortaya çıkıyor. geçmiş olsun diyorum. işin sonunu bırakmayın kazanırasınız.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ olsunlar ilk mesajlarında katkıda bulunmaya çalışan arkadaşlar kendilerini de 2-3 cümle ile tanıtsalar çok hoş olacak ;)

Tanışma

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde işin komiği bayi fabrikada boyanmıştır diyor. Fabrika bizlik birsey yok aranizda halledin diyor. Skodadan beklemediğim bir hareket

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;590555
Birde işin komiği bayi fabrikada boyanmıştır diyor. Fabrika bizlik birsey yok aranizda halledin diyor. Skodadan beklemediğim bir hareket

fabrika sorumluluk almıyor. bu tür davalar uzun sürse de müşteri lehine sonuçlanıyor.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu pazartesi Ankara 13. Tüketici mahkemesine dilekce ile dava açtım. Artık tebligat gelmesini bekliyeceğiz.  Bu arada daha önce tüketici mahkemesine dava açmamış olupta açacak arkadaslar olabilir. İnternette araştırdım nasil dava açılır diye her yerde tüketici mahkemelerinin tüm harç pul vs ucretlerinden muaf olduğunu her hangibir ücret ödenmiyeceğini yazmışlar ama öyle değil. Yanınızda en az 200 tl para bulundurun. Dava açmak için yaklaşık 170 tl para gidiyor.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
Alıntı yapılan: muratladikli;591396
Arkadaşlar bu pazartesi Ankara 13. Tüketici mahkemesine dilekce ile dava açtım. Artık tebligat gelmesini bekliyeceğiz.  Bu arada daha önce tüketici mahkemesine dava açmamış olupta açacak arkadaslar olabilir. İnternette araştırdım nasil dava açılır diye her yerde tüketici mahkemelerinin tüm harç pul vs ucretlerinden muaf olduğunu her hangibir ücret ödenmiyeceğini yazmışlar ama öyle değil. Yanınızda en az 200 tl para bulundurun. Dava açmak için yaklaşık 170 tl para gidiyor.

inşallah haklı olduğunuz ispatlanır.
işin peşini bırakmamanız çok güzel.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşAllah yeni arabanıza kavuşursunuz. 1. Arabayı satış öncesi 2. Arabayı satış sonrası sattırır. Skoda 2. Aşamada kaldı malesef

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dun ilk duruşma yapıldı. Olayı hakime anlattım. Arabanın yenisi ile değişmesini mümkün değilse zararımın karşılanmasını istediğimi belirttim. Mahkeme bilirkişi atadı ve davayı 7 marta erteledi. Şimdi bilirkişiyi bekliyorum. Umarım herşey istediğim gibi gelişir.
Bu arada mahkeme yüce otoyuda dahil etti davaya
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 15:12:35 Gönderen: muratladikli »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10116]muratladikli[/MENTION]

Sürecin başlamış olması sevindirici. Umarım sonuç da istediğiniz gibi olur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...