škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI ACT Düz Vites Prestige Sipariş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar,
Uzun süren bir araştırma ve bekleyiş sonrasında geçtiğimiz hafta siparişimizi oluşturduk ve sipariş numaramızı öğrendik. Öncelikle İnanç Bey'e çok teşekkür ediyorum :), onu ekleyelim, bunu çıkaralım, bu nasıl olur derken sağ olsun oldukça yardımcı oldu.  İnşallah hayırlı bir şekilde nihayete de erdiririz. Bir aksilik olmaz ise inşallah Mayıs sonu/Haziran başı gibi aranıza katılacağım.

Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile eklettirdiğim ve eklettirmediğim bazı opsiyonlara ilişkin bir kaç kelam etmek istiyorum. Düşüncelerim tamamen subjektiftir :), daha önce de ifade edildiği üzere gerçekten opsiyonlar tercih meselesi. Aracı teslim aldıktan sonra inşallah kullanıma ilişkin tecrübelerimi de aktarmaya çalışacağım.

Araç:
1.4 TSI 150 act manuel vitesi prestij paket, business gri ve siyah iç döşeme.

Opsiyonlar:
  • Isıtmalı Ön Cam
  • Front Assist
  • Kör Nokta + Smart Light - Şerit Asistanı
  • Arka Konfor Paketi
  • Panoromik Sunroof
  • Arka Koltuktan Ayarlanabilen Elektrikli Ön Yolcu Koltuğu
  • CANTON 610W 12 Hoparlörlü Müzik Sistemi
  • Columbus 8" Navigasyon Sistemi (DVD Oynatma Fonksiyonu ile)

Motor:
- Yıllık ortalama 10-11K kilometre yapmam, performans, sessizlik ve 1.4TSI ACT verileri sonrasında benzinli
motor almaya karar verdim.

Şanzıman:

- Bu zamana kadar hep düz vites araç kullandım ve tercih ettim. Bu sefer bir değişiklik yapıp (tabi biraz da eşim için :) başlarda otomatik almayı planlıyorduk. Fakat DSG'yi detaylı araştırdığımda hem yurt içinde hem yurt dışında skoda ve diğer VAG grubu araçlarda 7 ileri kuru Dq200  şanzımanlar ile ilgili hususlar sebebi ile düz vites ile devam etmeye karar verdim :gaz:. DSG farkını da opsiyonlar için kullandık.

İç döşeme:
- En çok git gel yaşadığım husus bu oldu açıkçası. Önceleri bej almak için baya niyetliydim fakat gerek tedarik sıkıntıları (bildiğim kadarı ile halen devam ediyor) gerekse eşimin de baskısı ile siyahı tercih ettik. Ama aklımda kalmadı desem yalan olur.

Opsiyonlar:
- Sunroof:
İlk etapta eklettirmeyi düşünmüyordum açıkçası ama bir kaç sunrooflu araç kullandıktan ve forumdaki diğer arkadaşların tecrübelerini okuduktan sonra eklettirmeye karar verdim. Sunroof bence arabaya özellikle dışarıdan hem de içeriden ayrı bir hava katıyor ve kullanışlı bir opsiyon.

- DCC:
En çok aklımda kalan opsiyon bu oldu, önceleri ekletmeyi düşünüyordum fakat daha sonra yurt dışında bir takım kronik problemler olduğunu ve henüz çözülmediğini gördüm ve vaz geçtim. (Ör. http://www.briskoda.net/forums/topic/384277-noise-in-rear-suspension/)

- Ön cam rezistanssı
Benim için olması gereken bir opsiyondu, direk eklettirdim.

-Smart Light/Şerit Takip/Kör Nokta:
Kör Nokta ve Smart light için bu paketi tercih ettim, daha önce sadece bu ikisini sunan bir opsiyon vardı ama 2016 da üçü birlikte sunulduğundan şerit takip te gelmiş oldu.

-Arka konfor paketi:
Karartılmış camlar ve priz sebebi ile bu opsiyonu tercih ettik, multimedia tutucusu da ekstra oldu. Bu biraz arkadaki yolcularımız için oldu.

-Arka Koltuktan Ayarlanabilen Elektrikli Ön Yolcu Koltuğu
Bunu da biraz arkadaki yolcularımız için eklettirdik.

-Columbus/Canton
Navigasyonun gelmesi, Canton ile birlikte noise cancelling uygulaması, 5.1 dolby sunması ve açıkcası boleroyu küçük bulduğumdan ötürü bu opsyionları eklettirdim. En çok merak ettiğim opsiyon Canton, artık onu da birinci elden tecrübe edeceğiz.

Şimdi geriye hayırlısı ile beklemek kaldı.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun şimdiden aracınız. Gayet donanımlı olmuş...

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;566885
Hayırlı olsun şimdiden aracınız. Gayet donanımlı olmuş...

Teşekkürler, çok sağolun Mehmet Bey. Daha iyileri sizin olsun inşallah.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baya güzel olacak aracınız. Bej rengi döşeme araca ferahlık katıyor. biz aracı alırken bayinin elinde beyaz ve bej döşemeli araç ile gri ve siyah döşemeli araçlar vardı. eşim de ben de bej döşemeyi görünce doğrudan seçtik. diğer özellikleri aynı idi iki aracın da.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ferahlık konusunda kesinlikle size katılıyorum. Zaten istediğim bir kaç opsiyon olan, düz vites hazır bej iç döşemeli bir araç olsa alacaktım, fakat bulamadık. Yurtdışında da bej renk iç döşemelerde ciddi tedarik sıkıntıları yaşıyorlarmış. Duyduğuma göre de Haziran ayına kadar bu tedarik problemi devam edebilirmiş, artık bu bej derileri elde ettikleri inekler nasıl inekler ise köklerine kıran girmiş durumda :confused:.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne yazıkki deri değiller. suni deriler. ama fabrikanın anlaşmış olduğu tedarikçi yetiştiremiyor anlaşılan. alcantara ile beraber çok güzel oluyor araba. ben renginden çok memnunum. bir tek hanımın lacivert kot pantalonu sürücü koltuğunun sol yan yükseltisini hafiften boyadı o da ıslak mendille silince çıkıyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her guzelin bir kusuru var seklinde bej cok guzel ama cok zahmetli. Kiri cabuk gosteriyor, daha kolay leke tutuyor ve o lekeleri cikarmak daha zor oluyor.

Ben octi de bej koltukla kafayi kiriyorum. Yazin pederin siyah alacantralarini kullaninca bu ne rahatlik demistim :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah keşke otomatik alsaydim demezsiniz ileride :) Hayirli olsun kazasiz belasiz surersiniz insallah.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;566932
İnşallah keşke otomatik alsaydim demezsiniz ileride :) Hayirli olsun kazasiz belasiz surersiniz insallah.

Satarken biraz zorlanacağım muhtemelen ama Allah bir mani vermez ise uzun süre kullanmayı planlıyorum, belki o zaman diyebilirim :). İyi dilekleriniz için de teşekkürler, inşallah daha iyileri sizlerin olur.

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun yalnız bayii ile mutlaka konuşun. Forumda başka bir arkadaşımızın başına geldi arka konfor paketi eklediklerinde yanlışlıkla arka koltuk ısıtmaları iptal etmişler. Aynı olayın sizinde başınıza gelmesini istemeyiz.

Aracınızı ağız tadıyla afiyetle kullanmanız dileğiyle.

Saygılar

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Konu açıldığında siparişi verdiği İnanç bey tartışmaya dahil olmuştu. haberdar olduğundan böyle bir hata yapacağını sanmam.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Fatih Bey :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozyx;566936
Hayırlı uğurlu olsun yalnız bayii ile mutlaka konuşun. Forumda başka bir arkadaşımızın başına geldi arka konfor paketi eklediklerinde yanlışlıkla arka koltuk ısıtmaları iptal etmişler. Aynı olayın sizinde başınıza gelmesini istemeyiz.

Aracınızı ağız tadıyla afiyetle kullanmanız dileğiyle.

Saygılar

Araçta problem yok. Neredeyse 2 günde 1 kontrol ediyorum. Teklif formunu da Fatih Bey' e gönderdim zaten. Ali Bey' in ( muhafız ) aracında da arka koltuk konfor paketi vardı. Onda da bir sorun yaşamadık çok şükür. Her zaman takibini yapmakta fayda var araçların.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;568737
Hayırlı olsun Fatih Bey :)

Teşekkür ederim İnanç Bey :) Şimdi geriye aracı satmak kaldı inşallah.