škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI ACT Düz Vites Prestige Sipariş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mfuluat;568754
Teşekkür ederim İnanç Bey :) Şimdi geriye aracı satmak kaldı inşallah.

Hayırlısı inşallah :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatmanın vakti geldi :)
Evet arkadaşlar heyecanlı bir bekleyiş sonrasında aracımı yaklaşık iki hafta önce maceralı bir şekilde teslim aldım. Genel olarak araçtan oldukça memnunuz. Fiyat performans anlamında bu sınıfta halen alınabilecek en iyi araba olduğunu düşünüyorum.
Şimdi iki haftalık gözlemlerimi sizlerle paylaşmak isterim:

Döşeme rengi: Araçta açıkçası en çok korkutuğum husus döşeme rengiydi. Siyah çok boğar mı, karanlık olur mu vs düşünürken, şimdi tekrar fırsatım olsa tekrar siyah alırım :) Bence ayrı bir hava katmış ve özellikle karanlıkta ambiyans aydınlatma ile çok hoş duruyor.

Auto Hold: Dikmen gibi bir yerde yaşıyorsanız, oldukça faydasını göreceksiniz :). Özellikle düz vites araçlar için bence çok iyi.

Sunroof: Ekletirken bir takım şüphelerim vardı ama şimdi oldukça sık kullanıyorum.

Elektrikli bagaj: AVM deki kontrol görevlileri (çoğuna nasıl kullanılacağını gösterdim:) ve özellikle eşim oldukça memnun. Keza Octavia'nın bagajına uzanıp asılmak hakikaten ayrı bir işti.

Motor/Yakıt: Henüz 1000 KM tamamlanmadığı (430 KM)  için motora çok yüklenmesem de, üç kişi şehir içi (Dikmen/Bilkent) bir önceki aracıma göre (2012 Octavia MPI) şimdilik 1.5-2 litre daha fazla (9-10lt arasi) yakıyor. Tabi bunda turbo denemelerinin ve Dikmen yokuşlarının de etkisi var biraz :). İnşallah kısa süre içerisinde çevre yoluna baş başa çıkıp, biraz daha haşır neşir olacağız.

Columbus/Canton: Bence imkan varsa kesinlikle eklenmesi gereken bir opsiyon. Genel olarak menüler, dokünmatik tepkileri ve ekran büyüklüğü güzel. Sesli komutları başarılı değil. Navigasyonu yeterli (özellikle maxidot üzerinden ilgili direktifleri göstermesi iyi). Ses kalitesi benim için oldukça tatmin edici, özellikle FLAC/OGG uzantılı parçalarda fark kendini belli ediyor. Trafik yayını olayını henüz kurcalamadım ama şu an herhangi bir yayın bulamadım.

Konsol ve eşya gözleri: Konsolu genel olarak kullanışlı buldum. İhtiyaç duyduğum bir çok fonksiyona kolayca erişebiliyorum fakat sürücü tarafındaki eşya gözü octavia'ninkine göre küçük, ruhsat sığmıyor ve biraz zorlasam elimde kalacak gibi duruyor.  Piano black kısımlar oldukça kolay iz oluyor, gözlük camı ile düzenli temizlemeye başladım. Bagaj aydınlatması bence yeterli değil, bunları en kısa sürede LED ile değiştirmeyi planlıyorum.

Koltuklar: Koltukları beğendim, oldukça rahat, elektrikli ayar kontrolleri iyi.

Geri görüş kamerası: Genel olarak hem görüntüden hem arayüzden memnunum fakat bazı durumlarda geç tepki verdiği oldu ve anlamsız devreye girdiği oldu. Bu arada Park Assist ekleyecek arkadaşlar, otomatik park etme yanında 4 ekstra sensör ile birlikte 360 derecelik mesafe gösterimi de geliyor (Kılavuz sayfa 146, şekil 179).

Aracı alırken orijinal kauçuk paspas, şaft koruyu ve bagaj havuzu aldım ve direk yerleştirdim. Bence oldukça şıklar, tercih edilebilir.
Bunlar ile birlikte SkodaOp'tan çoçuk koltuğunun altına sermek için kılıf aldım, araç koltuğu kullanacak arkadaşlara tavsiye edebilirim. Ayrıca columbus için de ekran koruyucu aldım fakat henüz gelmedi. Uyguladıktan sonra onun ile ilgili de deneyimlerimi paylaşacağım.

Gelelim yaşadığım bir takım sıkıntılara:
Lastikler: Bir çok defa ifade edildi, aynı sıkıntıları ben de yaşadım. Çok kolay bir şekilde anlamsız yere patinaja düştü. Bakalım kaç sene götürecek :)

Ses Kontrolü: Seyir halinde iken radyodan müzik dinlerken bir anda ses kontrollerinin (hem direksiyondan hem de columbus üzerinden) tepkisi yavaşladı ve bir süre sonra tepki vermez hale geldi. Bir süre sonra kendisi düzeldi. Benzer problemden bu arkadaşlar da müzdarip olmuşlar: http://www.briskoda.net/forums/topic/401194-weird-columbus-problem/ . Gerçi benim yaşadım durumda bir süre sonra resetlemeden tepki vermeye başladı.

Klima: Bir kere dışarıda yağmur varken bizi iyi bir haşladı sağolsun. Aşırı soğutmadığını düşünüyorum bakalım, yeni gelecek güncelleme sonrasında ne olacak.

AndroidCar: Note 4 telefonum ile bir turlu android auto uygulamalarını çalıştıramadım, bunun kuvvetle muhtemel sebebi Android 6.0 güncellemesi. Android Auto kullanacak arkadaşların bu güncellemeyi ertelemelerinde fayda var.