škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;639296
merhaba arkadaşlar. 2016 model skoda rapid aracımda bu sabah uyarı işareti çıktı. sol fren lambasını kontrol edin diyor. sanırım ampul patladı. daha önce kendi değiştiren oldu mu acaba?

Evet. Ben değiştirdim. Ancak ampul patladığı için değil. LED ile değiştirdim.:)
Arka stopları sökmek kolay.
Bunun için önce stopların yanındaki plastik muhafaza kapağını çıkarman lazım. Kapak üzerindeki delikli yerden kanca gibi birşeyle (yedek lastik değişim takımının içinde var.) tutup çekerek çıkıyor.
Sonra karşımıza çıkan 2 adet altıgen vidayı söküyoruz.
Ardından stop lambasını alttan ve üstten tutarak kendimize doğru çekiyoruz.
Soket kablosu üzerinde kırmızı bir mandal var, kilitli. düz tornavida ile onu açmak lazım.
Stoplara gelen kablo soketini de ayırınca artık stop elimizde.:)
Geriye istediğiniz lambayı söküp değiştirmek kalıyor.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;639305
Evet. Ben değiştirdim. Ancak ampul patladığı için değil. LED ile değiştirdim.:)
Arka stopları sökmek kolay.
Bunun için önce stopların yanındaki plastik muhafaza kapağını çıkarman lazım. Kapak üzerindeki delikli yerden kanca gibi birşeyle (yedek lastik değişim takımının içinde var.) tutup çekerek çıkıyor.
Sonra karşımıza çıkan 2 adet altıgen vidayı söküyoruz.
Ardından stop lambasını alttan ve üstten tutarak kendimize doğru çekiyoruz.
Soket kablosu üzerinde kırmızı bir mandal var, kilitli. düz tornavida ile onu açmak lazım.
Stoplara gelen kablo soketini de ayırınca artık stop elimizde.:)
Geriye istediğiniz lambayı söküp değiştirmek kalıyor.

Halil abi çok teşekkür ediyorum. ilk müsait zamanımda deneyeceğim.

Çevrimdışı Bekir AKKOYUN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar arkadaşlar, ben 2013 model 1.6 tdi dsg 90 bg rapid aldim, bazi sorularim olacak, soğutmali torpido nasil çalişiyor, aldiğim kişi koltuk kilifi yaptirmiş, ön koltuklarin yan tarafinda airbag varmi yokmu bilemedim, yazilimla beygir yükseltme yapiyorlarmiş, yaptirsam mi bilemedim, herhangi bir zarari olurmu acaba, ayrica yakit değerleri biraz yüksek geldi bana şehirler arasi 110 / 120 km hizda 5 - 5,5 l, şehir içi kisa mesafe bindiğim zaman (örneğin 2 - 3 km) 7,5 - 8 l, uzun mesafe bindiğim zaman (örneğin 5 - 6 km) 6 - 6,5 l oluyor, bunlar normal mi bilgi veren olursa sevinirim.

Çevrimdışı Ersoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,aracım rapid spceback 1.2 tsi(105hp).Arabam gazlayınca 2000-3000 devir arasında küçük teklemeler yapıyor,üst devirlerde kesiiyor.Buji,bobin,buji kablosu ve yakıt filtresini değiştirdim.Hiç bir sonuç yok.Bu sorunu yaşayan var mı? varsa Çözüm lütfen?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bağlanılıp varsa hata kodlarına bakılabilir. Enjektörler de kontrol edilmeli.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;639545
Bağlanılıp varsa hata kodlarına bakılabilir. Enjektörler de kontrol edilmeli.

Hocam dikkatinizden kaçmış galiba, araç TSI.

Aynı olay Golf kullanan bir arkadaşımın başına gelmişti. yüksek basınç pompası diye bir parça varmış.

Alıntı yapılan: Ersoy;639544
Merhaba arkadaşlar,aracım rapid spceback 1.2 tsi(105hp).Arabam gazlayınca 2000-3000 devir arasında küçük teklemeler yapıyor,üst devirlerde kesiiyor.Buji,bobin,buji kablosu ve yakıt filtresini değiştirdim.Hiç bir sonuç yok.Bu sorunu yaşayan var mı? varsa Çözüm lütfen?

Aynı olay Golf kullanan bir arkadaşımın başına gelmişti. Ama onda bilgisayara bağlandığında arızayı söylüyordu. Yüksek basınç pompası diye bir parça varmış. Sorun onda görünüyordu. Bir sordurun belki ondandır.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farkındayım, sonuçta benzini basan-püskürten enjektör. O yüzden hata kodlarına bakmak lazım dedim. Tıkanma ya da bağlantılarda veya kendinde bir arıza olabilir, yakıtı yeterli basınçta basamayabilir? Değişimleri yaptırdığınız kişiye cihaza bağlamasını söyleyin. En kötü yakınınızda, bir arkadaşınızda VAG kablosu varsa vcds ile hata kodlarına bakabilirsiniz.

Çevrimdışı Pulsar37

• 2016Spaceback1.2 90PS DSG
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli Üyeler
Rapid Spacaback aracımın kapılarına araç kapı çıtası, aracın marşpiyelleri ile aracın ön ve arka alt taraflarına sürtmeyi önlemek için ez-lip taktırmayı düşünüyorum. Kaliteli ve uygun fiyatlı malzeme kullanmak istiyorum.Bu hususta bana tavsiyeleriniz neler olacaktır.

Çevrimdışı Ersoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;640318
Hocam dikkatinizden kaçmış galiba, araç TSI.

Aynı olay Golf kullanan bir arkadaşımın başına gelmişti. yüksek basınç pompası diye bir parça varmış.

Aynı olay Golf kullanan bir arkadaşımın başına gelmişti. Ama onda bilgisayara bağlandığında arızayı söylüyordu. Yüksek basınç pompası diye bir parça varmış. Sorun onda görünüyordu. Bir sordurun belki ondandır.

Bujiler yeni değişmişti hiç aklıma gelmedi sorun olacağı,ateşleme bobini ve buji kabloları değişti ardından sorun devam edince usta yeni buji takıp denedi sorun kesildi.Ustaya göre bujiyi takanlar çatlatmış olabilir veya buji de hatalı olabilir dedi.Tatil öncesi bu masraflar iyi geldi ferahladım

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, arka diskleri daha önce çatlayan oldu mu?
Aracımın arka diskleri çatlamışda?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Atabey01;640439
Merhaba arkadaşlar, arka diskleri daha önce çatlayan oldu mu?
Aracımın arka diskleri çatlamışda?

Diskler sıcakken su tuttunuz mu?

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;640444
Diskler sıcakken su tuttunuz mu?

Disklere mümkün olduğunca su değdirmemeye çalışıyorum.

Uzun yol yapmıştım 1 ay kadar önce, mola verdiğimde oradaki elemanlar direkt araba yıkıyor ya, ben onlardandır diye düşünüyorum.

Bu arada fiyat aldım arkadaşlar ,

Disk takım =110TL  
takım balata=70TL
İşçilik=100TL

işçilikle 280tl tutuyor.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2018, 15:12:04 Gönderen: Atabey01 »

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, yine bir sorum olacak.
Araca amfi takmak istiyorum ama güç kablosunu nereden içeriye alacağımı bulamadım, her yeri kapalı ve çalışma alanları çok dar.

Daha önce amfi takan ya da taktıran arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Keyifli ve aktif forumlar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kapalı olan döşemeyi kesecen, delecen sert ama kıvrılabilen bir tele kabloyu bantlayacan ve yurutecen.
amfi için özel kalın kablo kullan.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2018, 14:43:49 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;642191
o kapalı olan döşemeyi kesecen, delecen sert ama kıvrılabilen bir tele kabloyu bantlayacan ve yurutecen.
amfi için özel kalın kablo kullan.

Kabloyu geçirdiğiniz bölgenin resmini paylaşabilir misiniz? hangi noktadan kabloyu geçirdiğinizi görmek açısından.