škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zer03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 Style paket, 1,4 Tsi, Dsg, Act 150 Hp aracım. 73.000 km de. Hatta ilanda satılık. :) Sitede de mevcuttu. Düşünürseniz bakarsanız detaylara ulaşabilirsiniz.
Araçtan ciddi anlamda memnunum. Hem seri hem kullanıma bağlı ciddi ekonomik bir araç. 125 likerinde sizi üzeceğini sanmam. Manuel olacağından Dsg korkunuzda olmaz.
Dışında sınıfında o paralara alınabilecek en iyi, en geniş araçtır kendisi.
Bakımlı temiz olsun gerisi sorun çıkartmaz.

Hocam merhabalar DSG'lerden biraz korkutuğum için bakmıyordum ancak asıl sebep fiyat . Sarı sitede 260-270 bandında gözüküyor ondan hiç bakmıyorum. Hatta 1.4 Tsi benzinliler bazı 1.6TDI'dan bile pahalı ama belki bir sebebi vardır bilmiyorum tam. Yani fiyatınızı bilmiyorum ancak özelden mesaj atarmısınız ? Yorum içinde teşekkürler hocam.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam merhabalar DSG'lerden biraz korkutuğum için bakmıyordum ancak asıl sebep fiyat . Sarı sitede 260-270 bandında gözüküyor ondan hiç bakmıyorum. Hatta 1.4 Tsi benzinliler bazı 1.6TDI'dan bile pahalı ama belki bir sebebi vardır bilmiyorum tam. Yani fiyatınızı bilmiyorum ancak özelden mesaj atarmısınız ? Yorum içinde teşekkürler hocam.

Benzinliler neden pahalı bilemiyorum ama benim benzinli tercih etmemin sebebi, öncelikle yıllık az km yapıyorum, benzin ile mazot fiyatları artık neredeyse kafa kafaya geldi, ekonomi olarak turbo benzinli motorlar artık neredeyse dizellere eş değer bir tüketim sergiliyorlar, bu motorda 150 Hp 250 nm tork var ve dizellerden çok performanslı, birçok muadil benzinli arac göre tüketimi ortalamanın altında olan bir motor, daha sessiz, bakım maliyetleri ve arıza durumu daha düşük, dpf miş, enjektörmüş, kurummuş, adblue muş vb düşünmüyorsunuz. Daha uzatırım ama yeterli sanırım.  :)
Aracımın temiz, kazasız, düşük km li ve bol ekstralı olması sebebi ile bütçenizin oldukça üstünde kalacaktır fiyatım.
İlanımın linki: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-superb-hayalet-acc-f1-dsg-150-hp-act-hatasiz-dusuk-km-795645381/detay/

Çevrimdışı zer03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzinliler neden pahalı bilemiyorum ama benim benzinli tercih etmemin sebebi, öncelikle yıllık az km yapıyorum, benzin ile mazot fiyatları artık neredeyse kafa kafaya geldi, ekonomi olarak turbo benzinli motorlar artık neredeyse dizellere eş değer bir tüketim sergiliyorlar, bu motorda 150 Hp 250 nm tork var ve dizellerden çok performanslı, birçok muadil benzinli arac göre tüketimi ortalamanın altında olan bir motor, daha sessiz, bakım maliyetleri ve arıza durumu daha düşük, dpf miş, enjektörmüş, kurummuş, adblue muş vb düşünmüyorsunuz. Daha uzatırım ama yeterli sanırım.  :)
Aracımın temiz, kazasız, düşük km li ve bol ekstralı olması sebebi ile bütçenizin oldukça üstünde kalacaktır fiyatım.
İlanımın linki: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-superb-hayalet-acc-f1-dsg-150-hp-act-hatasiz-dusuk-km-795645381/detay/

Eyvallah hocam, aracın gerçekten çok güzel ancak bütçemin baya üstünde.

Çevrimdışı playmaker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi akşamlar. Telefonumu yeni değiştirdim, ilk bir hafta- on gün bluetooth ile bağladığımda spotify kullanabildim ancak son 4 gündür telefon görüşmesi yapabildiğim halde müzik dinleyemiyorum. Eski telefonum ile hala spotifydan müzik dinleyebiliyorum  ama yeni telefonu defalarca unut-eşleştir dediğim halde müzik sesi alamıyorum. Daha önce bu tip bir sorun yaşayan oldu mu? Bu durumu nasıl aşabilirim? ( 2017 Aktive - Bolero)

Çevrimdışı Şaşkın bakkal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, sikecek fıskiyelerini ayarlamak mümkün mü acaba? Tıkanıklık yok ancak biri yanlış yere püskürtüyor.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, siLecek fıskiyelerini ayarlamak mümkün mü acaba? Tıkanıklık yok ancak biri yanlış yere püskürtüyor.

Merhaba. Evet silecek fiskiyelerinin ayarlamak mümkün. Fiskiyelerin noktasal uçlu fiskiye ise iğne ucu ile, sprey püskürtmeli ise üzerindeki ayar vidası ile ayarlayabilirsiniz.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
https://imgyukle.com/i/Rc0srG

2 yıl aradan sonra sevdiklerimizle güzel bir bayram geçirmek için hazırlıklar tamamlandı

Yolculuk başlıyor

Lastik hava kontrolleri

Radyatör ve cam suyu kontrolü

Hgs bakiye kontrolü

Yağış ayındayız silecek kontrolü

Aklıma gelenler...

Yola çıkacak arkadaşlara hayırlı yolculuklar mutlu bayramlar

Çevrimdışı leaderwolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba; 2006 superb gösterge ekranında anahtarı kontaktan çekince ve hatta arabayı kilitleyince ekranda saat ve km hala göstermeye devam ediyor. bunların da koruma moduna geçip kendini kapatması gerekmiyor mu ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
merhaba; 2006 superb gösterge ekranında anahtarı kontaktan çekince ve hatta arabayı kilitleyince ekranda saat ve km hala göstermeye devam ediyor. bunların da koruma moduna geçip kendini kapatması gerekmiyor mu ?

Kilitledikten sonra 10 sn kadar daha görünüp kapanması lazım.

Çevrimdışı leaderwolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emr82

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba, 2018 model prestij paket superb aldim, aracta spotify uzerinden muzik dinledigimde muhtesem netlikte yuksek ses var, fakat radyo dinlerken hem o netlikte hem o yuksek seviyede sesi alamiyorum, menulere baktim ama birsey bulamadim, sebebi ne olabilir.
Ayrica birde koltuk hafizasini ayarliyamiyotum, internette onca video izlememe ragmen koltugu hafizaya alamiyorum

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba, 2018 model prestij paket superb aldim, aracta spotify uzerinden muzik dinledigimde muhtesem netlikte yuksek ses var, fakat radyo dinlerken hem o netlikte hem o yuksek seviyede sesi alamiyorum, menulere baktim ama birsey bulamadim, sebebi ne olabilir.
Ayrica birde koltuk hafizasini ayarliyamiyotum, internette onca video izlememe ragmen koltugu hafizaya alamiyorum

Radyo için bulunduğunuz konumun ve radyoların yayın kalitesinin de etkisi var. Vericiye uzaktaysanız şehirde dahi olsanız radyo istasyonunu kötü çeker. Her yerde mi öyle?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Radyo ses kalitesinin düşük olması normal bir olay. Usb, Sd kart yada bluetooth dan dinlenen ses kalitesi kat be kat üstün oluyor.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Superb III dizel aracımı dün özele bakıma götürdüm peryotik yağ ve filtreleri değiştirdim.İşlem bittikten sonra usta aracı çalıştırıp kulaklıklarını takarak motor kaputunu açıp dinlemeye başladı,bir sonraki yağ değişimine gelirken trlger seti değişimi gerektiğini duyduğu bilye sesinden tavsıye etti.Aracım 78 bin km,bir sonraki değişim 88 bin km de olacak.Triger seti olarak Inea markayı önerdi ,ayrıca V kayışı gergi bilyeside istedi.Yakında bınları alıp yaptıran varmı? Bu işlemler ne kadar tutar ?

Çevrimdışı kudycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2020 model Skoda superb prestige paket

Daha önce dikkat etmemiştim.

Motor arıza ışığı arabayı çalıştırınca sönüyor.. normal mi?

Yoksa arabayı çalıştırmadan diğer ışıklar gibi (lastik basınç ışığı gibi) sönmesi mi gerekli