škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araba yoktu ki neyi satacaklar. Eğer stokları iyi olsa lider bile olabilirlerdi.

Çevrimdışı kudycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 0 superb araç alınca ne zaman bayiyie gidip yağ su ve diğer kontrolleri yaptırmak gerekli?

araç şu an 3bin km'de.

hangi yağ konulacağını bayiden mi öğreniyoruz?

ve superb'lerde garanti kaç yıl?

teşekkürler!

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kudycan;657783
arkadaşlar 0 superb araç alınca ne zaman bayiyie gidip yağ su ve diğer kontrolleri yaptırmak gerekli?

araç şu an 3bin km'de.

hangi yağ konulacağını bayiden mi öğreniyoruz?

ve superb'lerde garanti kaç yıl?

teşekkürler!
Garanti 2 yıl. Uzatırsanız 2 yıl daha uzar.
Bakımlar 15000 km veya 1 yıl aralığı ile yapılır. Hangisi önce dolarsa ona göre bakıma gidilir.
Bakım servis dışında yapılırsa araç garanti dışı kalır

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kudycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba superb lastik basınçları kaç olmalı? Benzincideki hava aletinden yapacağım kaç yazayım o makineye? Teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kudycan;658403
Merhaba superb lastik basınçları kaç olmalı? Benzincideki hava aletinden yapacağım kaç yazayım o makineye? Teşekkürler

Yakıt depo kapağında yazar, lastik ebadına göre değişiyor

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Almanya 2023 itibari ile Passat sedan uretimini durduracakmis ve sedan isteyene buyrun SuperB diyecekmis. Sinifinda gercekten farklilik ortaya koyan ve farkindalik yaratan SuperB icin guzel bir haber.

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kudycan;658403
17 inç için normal ağırlık değeri önler 2.2 arkalar 2.3 bardır. Psi karşılığı 32-33 fakat kış ayı olması hasebiyle ben 33-34  kombinasyonu basıyorum. Yüklü yolculuğa çıkılacaksa işler orda değişiyor. Arkalar 3.3 bara kadar çıkıyor. Sanırım bizim araçların bagaj devasa olduğu için.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler
Bugün başıma gelen bir hadise hakkında sizin de bilgilerinizi öğrenmek istedim
2019 1.6tdi dsg 12000kmde superb aracım var
Hava 2-3 derece civarındayken yaklaşık 50km yol yaptım. Araç kaloriferi 25 derecede hep açıktı ve bu mesafeyi çok sakin gittim.
Yolculuk sonrası markete durdum. Yaklaşık 20-25 dk araç market önünde rölantide kalorifer açık çalıştı.
Araca döndüğümde egzosun alt kısmında su püskürmüş gibi bir görüntü ile karşılaştım. Bu nedir ve niye olur? Baktığım kadarıyla normal dediler ama kafama dert oldu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hsmdgn08;658882
Herkese iyi günler
Hava 2-3 derece civarındayken yaklaşık 50km yol yaptım. Araç kaloriferi 25 derecede hep açıktı ve bu mesafeyi çok sakin gittim.
Yolculuk sonrası markete durdum. Yaklaşık 20-25 dk araç market önünde rölantide kalorifer açık çalıştı.
Araca döndüğümde egzosun alt kısmında su püskürmüş gibi bir görüntü ile karşılaştım. Bu nedir ve niye olur? Baktığım kadarıyla normal dediler ama kafama dert oldu

Motorun egzozdan attığı sıcak hava, soğukla bir araya geldiğinde kondensasyon (yoğuşma) yapıyor, normaldir. Bildiğin sudur

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;658885
Motorun egzozdan attığı sıcak hava, soğukla bir araya geldiğinde kondensasyon (yoğuşma) yapıyor, normaldir. Bildiğin sudur
Çok teşekkür ederim hocam. Damlama olayına şahit olmuştum ama bu püskürtme şeklinde olunca biraz çekindim. Acaba ben msrketteyken dpf temizliği yaptı da ondan mı püskürür şekilde çıktı

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsmdgn08;658882
Herkese iyi günler

Tevafuk bunu yazdığınız gün benimde dikkatimi çekti. Garajda damla gördüm klima suyu zannettim ama egzozun altında tahliye deliği var. Soğuk havalarda su buharını atıyor.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mdtzr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. Bende bugün 1.6 TDI premium 2020 model ile aranıza katıldım.

Araca cam filmi, kaput koruması ve koltuk koruması yaptırmak istiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Ayrıca ilk zamanlar nelere dikkat etmek gerekiyor.

Adblue sanırım 5000 km de konacak,ekranda öyle bilgi var en azından.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
Ben cam filmi Lumar yaptırdım ön cam hariç tümü ATR20 çok memnunum. En önemli konu iyi işçilik. Özellikle arka camda yapılacak hata rezistanslara zarar verilirse baloncuklar kalırsa büyük sıkıntı.
Kaput filmini bende çok düşündüm ama 2-3 yılda bir söktürmek gerekiyo aksi takdirde hiç çıkmama veya verniği kaldırma riski var. Tercih sizin iyi araştırın.

Çevrimdışı mdtzr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bozkan38;658937
Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
Ben cam filmi Lumar yaptırdım ön cam hariç tümü ATR20 çok memnunum. En önemli konu iyi işçilik. Özellikle arka camda yapılacak hata rezistanslara zarar verilirse baloncuklar kalırsa büyük sıkıntı.
Kaput filmini bende çok düşündüm ama 2-3 yılda bir söktürmek gerekiyo aksi takdirde hiç çıkmama veya verniği kaldırma riski var. Tercih sizin iyi araştırın.

Teşekkürler herkese kazasız belasız sürüşler.

Kaput filmi çok kritik değil yaptırmayabilirim. Cam filmi için araştırma yapıyorum. Aynı şekilde koltuk koruma.

Adblue konusunda kafam karıştı. İlk yakıt ilke beraber mi konulması gerekiyor? Yarın Skoda servisi arayıp bilgi alacağım.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdtzr;658938
Teşekkürler herkese kazasız belasız sürüşler.

Kaput filmi çok kritik değil yaptırmayabilirim. Cam filmi için araştırma yapıyorum. Aynı şekilde koltuk koruma.

Adblue konusunda kafam karıştı. İlk yakıt ilke beraber mi konulması gerekiyor? Yarın Skoda servisi arayıp bilgi alacağım.

Adblue yakıta karıştırılmıyor ha, beraber koyuluyor derken aynı yere koymayın :) Kendi deposu ve ayrı kapağı vardır onun. Araç sıfırsa vardır zaten bir miktar. Hiç olmaması imkansız, motor çalışmaya izin vermezdi.

Kaput filmini, iyi bir film yaptırmayacaksanız hiç uğraşmayın. Cam filmini de Llumar veya Ziebart markalarından birinden yaptırın. İçi döşeme koyu renk ise çok koyu ton karanlık yapar ama açık döşeme rengiyse bir tık koyu tonda film çektirin.

İlk zamanlar nelere dikkat etmeniz gerektiğini, forumda biraz konular arasında dolaşın zaten arkadaşlar bol bol yazmış.