škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
demekki pompaları hileli. izmirin göbeğinde opette hem de
manisada bpde . vs vs

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569404
ARAbayı vosmerden aldım ilk defa fullediğimde 70 litre yakıt aldı. vosmerin sırasındaki opetten aldım yakıtı. ya pompa hileli, ya da rezerv de dolmuş oldu.
dün kardeşimin 50lt deposu olan leon fr ını fulledim. 40km menzil kalmıştı, 51 lt yakın aldı.

benim de 70 lt yakıt aldı kocaeli özdağın yakınındaki bp den aldım. hatta pompacı baya bi şaşırmıştı herhalde rezerv var diyordum bende ama onunla birlikte 66 lt diyorlar. bilemiyorum başka başına gelen var mı

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni durumu bizde yaşadık bayiden ciktik direk benzilige girdik arac 72 litre mazot aldı bence yakıt deposu 75 litre

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen pompacılar tabanca attıktan sonra da doldurmaya devam etmiş ki bunun yapılmaması gerekir, zira genleşme alanı da doldurulmuş oluyor bu durumda.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracı ilk aldiğimda Kayseri İncar çıkışında opet vardı, doldurun depoyu dedim, başında bekledim, pompa atınca bıraktırdım, 71 lt almıştı ben de şaşırmıştım.

Araçla ilgili bir başka karşılaştığım tuhaflık da şu, araç  parkettigimde güneşe karşı bakıyorsa rolantisi yuksek çalışıyor(on 11 devir saatini gösteriyor gösterge, normalde 8-9 aralığında  falan),motor  sesinin de bariz yükseldiğini  hissediyorsunuz,  10 15 sn sonra normale dönüyor, tabii bunu arada bir yapıyor. İşin tuhafı bunu havalar soğukken  ve (mutlaka )gunesliyken birkaç kez yapmıştı, simdi hava sıcaklıkları yükseldi  boyle birşey olmadı.

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aslında yasal olarak litre ölçümü talep edilebiliyor (da ondan sonra orada insana kötü gözle bakılıyor falan). sokaklar dolandırıcı kaynıyor arkadaş. hileli pompa nedir ya? ulen millet marsa koloni kurmak için kafa patlatıyor, bizimkilerde de anca üç kağıt beş kağıt :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gördüğüm kadarıyla fazla alım şikayeti olanlar bunu Opet'te yaşamışlar. İlgili istasyonu direkt şikayet edin, her ne kadar artık yakıt almasam da Opet bu konularda en hassas firmadır.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,

Aracı bayiden alıp ilk defa doldurduğumuzda (hepimiz farklı şehirlerde ve farklı yakıt istasyonlarında olmamıza rağmen), herkese 70 lt ve üstü (bende 71 lt) aldık. Burada farklı bir konu var.
Teknik olarak şöyle olduğunu düşünüyorum: Aracın teknik kartında yakıt deposu 66 lt yazıyor. (bu hesaba yedek deponun katıldığını sanmıyorum, öyle olsa yazardı). İlaveten 6-7 lt kadar bir yedek depo mevcut. Aracı ilk aldığımızda bu yedek depoyu da boş verdiklerinden dolayı 70 üstü dolum yapılıyor.
Pompa hilesi ise ayrı bir konu ve her an başımıza gelebilir. Bunun için farklı bir çözüm lazım.

Saygılar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;569517
Arkadaşlar,

Aracı bayiden alıp ilk defa doldurduğumuzda (hepimiz farklı şehirlerde ve farklı yakıt istasyonlarında olmamıza rağmen), herkese 70 lt ve üstü (bende 71 lt) aldık. Burada farklı bir konu var.
Teknik olarak şöyle olduğunu düşünüyorum: Aracın teknik kartında yakıt deposu 66 lt yazıyor. (bu hesaba yedek deponun katıldığını sanmıyorum, öyle olsa yazardı). İlaveten 6-7 lt kadar bir yedek depo mevcut. Aracı ilk aldığımızda bu yedek depoyu da boş verdiklerinden dolayı 70 üstü dolum yapılıyor.
Pompa hilesi ise ayrı bir konu ve her an başımıza gelebilir. Bunun için farklı bir çözüm lazım.

Saygılar

Daha önce "icarus" arkadaşımızın da yazdığı gibi 66 litreye 6 litrelik yedek depo da dahil. Kullanma kılavuzunuzda bu açıkça belirtilmiş durumda.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hemen hemen tüm pompalarda %10 civarı hile var o zaman.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569501
Gördüğüm kadarıyla fazla alım şikayeti olanlar bunu Opet'te yaşamışlar. İlgili istasyonu direkt şikayet edin, her ne kadar artık yakıt almasam da Opet bu konularda en hassas firmadır.
Geçenlerde bp  den aldım Sivas MEB yanindaki istasyondan. Kırmızı ışık yeni yanmıştı 100km mesafe var gösteriyordu o anlık kullanıma gore. Tahminen 6-7 lt vardı yakıt içinde, 64 lt yakıt aldı.
Tüm pompalarda hata olamayacağına göre tahminim k. Klavuzunda yazandan daha çok aliyor depo, ya da kılavuzda yazan yedek deponun 66lt hesabına dahil olması bilgisi doğru değil.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;569587
Geçenlerde bp  den aldım Sivas MEB yanindaki istasyondan. Kırmızı ışık yeni yanmıştı 100km mesafe var gösteriyordu o anlık kullanıma gore. Tahminen 6-7 lt vardı yakıt içinde, 64 lt yakıt aldı.
Tüm pompalarda hata olamayacağına göre tahminim k. Klavuzunda yazandan daha çok aliyor depo, ya da kılavuzda yazan yedek deponun 66lt hesabına dahil olması bilgisi doğru değil.

Daha önce de yazdığım gibi genleşme alanının doldurulduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569590
Daha önce de yazdığım gibi genleşme alanının doldurulduğunu düşünüyorum.
Ama ben genleşme alanının 1 iki lt den fazla alacağını sanmiyorum. Önceki aracımda pompa attıktan sonra tepeleme doldurtmuştum, pompa attıktan sonra 1buçuk lt ancak almıştı.Bu araçta ise bastan beri 1. Kademede ağır ağır ve pompa atana kadar doldurtuyorum.

Neyse çok takılmıyorum zaten. Tsk ler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;569591
Ama ben genleşme alanının 1 iki lt den fazla alacağını sanmiyorum. Önceki aracımda pompa attıktan sonra tepeleme doldurtmuştum, pompa attıktan sonra 1buçuk lt ancak almıştı.Bu araçta ise bastan beri 1. Kademede ağır ağır ve pompa atana kadar doldurtuyorum.

Neyse çok takılmıyorum zaten. Tsk ler.

Superb 2 teknik bilgi dökümanında genleşme alanı tam net hatırlamasam da 5-9 litre arası olarak verilmişti. Buradan bir kanaat getirebiliriz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunun kılavuzda belirtilmesi gerekir bence. biraz asabi biri olsam pompacı ile kavga ederdim ne bu 66 litre depolu araca 71 litre yakıt aldık diye ki depo ışı yanmıyordu vosmerden teslim aldığımda.