škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 style dsg octavia araç 86.000 de bana da anlamsız geldi dedim radyodan yayındandır dedim karttan dinlemeye başladım o zamanda araç start stoptan çalışınca şarkı atlıyor

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir şeyi spotify'da ben yaşıyordum. Program durduk yere listenin başına alıp, ileri tuşuna da izin vermiyordu, üstelik premium olmasına rağmen. Uygulamayı silip tekrar yükledim. Şu an sorun yok. Multimedya'nın yazılımında bir sorun var herhalde, güncellemesi var mı bir bakın.

Çevrimdışı ragyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2016 Octavia Ambition 1.0 sahibiyim.
Aracın 45.000 bakımı geldi bu bakımda neler yapılıyor ve servis fiyatı nedir bilen var mıdır?
Yetkili serviste mi yaptırsam dışarda mı yaptırsam kararsız kaldım siler ne dersiniz?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelde 1200 civarlarında fiyat veriyorlardı. Benzinli için biraz daha düşük olacaktır tahminim. Garantisi bitmediği için yetkili serviste yaparsanız, olur olmaz can sıkıcı bir arızada garanti işinizi görür. Dışarıda yarı fiyatına, hatta daha azına periyodik bakım yaptırabilirsiniz. Bütçeniz hangisine el verirse.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ragyu;654663
Merhabalar, 2016 Octavia Ambition 1.0 sahibiyim.
Aracın 45.000 bakımı geldi bu bakımda neler yapılıyor ve servis fiyatı nedir bilen var mıdır?
Yetkili serviste mi yaptırsam dışarda mı yaptırsam kararsız kaldım siler ne dersiniz?

Araç DSG ise serviste yaptırırsanız iyi niyet garantiniz devam etmiş olur, düz vites ise sanayide yaptırabilirsiniz. DSG dışında hiç bir parçada iyi niyet garantisi olmuyor bilginiz olsun.
Evdeki Seat Leon 1.2 TSI DSG 16K km de olmasına rağmen serviste 2.yıl bakımına girdi, 1000tl ödedim. Bu arada servis bakım ücretleri son birkaç yılda çok az arttı ve sanayi ile aradaki makas daraldı. İyi bir yağ ve orjinal filtre seti ile sanayide de 600-700 den aşağı yapmazlar.

Çevrimdışı ragyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim cevaplar için bugün 1075₺’ye serviste yaptırdım bakımı.
Dediğiniz gibi sanayi ile arada 250₺-300₺ fark var.

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu iyi niyet garantisi kaç yıla  kadar geçerli bilen var mı acaba
Benim aracım 2013 model elegance dsg km 116000 oldu. 1-2 ay sonra bakıma götüreceğim aracım full servis bakımlı. İyi niyet garantisi devam etmiyorsa servise götürmeyi düşünmüyorum
Nasıl öğrenebilirim? Bi ara servis danışmanına çıtlattum
Dsg iyi niyet garantisi devam ediyor mu diye
O da Skoda merkeze sormamız gerekli demişti

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: man in dark;655117
Benim aracım 2013 model elegance dsg km 116000 oldu. 1-2 ay sonra bakıma götüreceğim aracım full servis bakımlı. İyi niyet garantisi devam etmiyorsa servise götürmeyi düşünmüyorum

DSG için 5 yıl diyen de var, 7 diyen de. Bu biraz gittiğin yerle de alakalı. İlişkiler de önemli, hele bir gidin servise, inceleme sonunda ne diyecekler

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: man in dark;655117

Bizzat yaşadığım için söylüyorum 5 yıl geçerli, 5 yul 5 gün geçtiği için yararlandırmadılar o kadar uğraştık ama bana mısın demediler. Ben de yetkili servisten ayrılıp kendi yerini açmış olan iyi bir usta buldum Allah ondan razı olsun 2018 kasım ayında servisin 7500₺ dediği kavrama değişimini 2500 yapmıştı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tuny;655123
Bizzat yaşadığım için söylüyorum 5 yıl geçerli, 5 yul 5 gün geçtiği için yararlandırmadılar o kadar uğraştık ama bana mısın demediler. Ben de yetkili servisten ayrılıp kendi yerini açmış olan iyi bir usta buldum Allah ondan razı olsun 2018 kasım ayında servisin 7500₺ dediği kavrama değişimini 2500 yapmıştı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kavramayı kaç binde değiştirdiniz?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yeni Octavyayı çok beğendim,tanıtım videosundan gördüğüm kadarıyla çok güzel iş çıkarmışlar

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba

Edirne’ye ailemi ziyarete geldim ve araç buradayken epc ve motor arıza ışığı yaktı.

Şuan sanki 3 silindir çalışıyor gibi sarsıntılı çalışıyor.Rölanti çok düşüyor ve rölantiyi ayarlayamıyor.Ayrıca bazen tek marşta da araç çalışmıyor start stop arızası yazısı da çıkıyor.Aküden de olabilir mi diye düşündüm ama yok yani araç bildiğiniz 3 silindir gibi sarsıntılı ve düşük rölantide çalışıyor.

Aracı yetkili servis Algurlar’a çektirdim.Makineye bağladılar ama net bir arıza bulamadılar.

Benzinden olabilir diyerek yakıt deposu ve hortumları temizlediler yeni yakıt koydular sorun çözülmedi.Bunun üstüne ellerinde bobin de olmadığı için deneme yapamamışlar bana ateşleme modülü enjektör yakıt pompası gibi tüm yakıtın geçtiği sistemi almamı söylediler.22.000TL gibi bir fatura çıkardılar.

Söylenilen şey bizde parça yok siz bunları alın biz deneyerek sorunu çözmüş olacağız.

Bunun üstüne aracı aldım ve sanayide akrabamıza götürdüm.Parçacıdan sıfır buji ve bobin alarak denedik ama malesef sorun çözülmedi.

Kendisi ya enjektörden yada beyinden yapması muhtemel dedi.

Ben aracı iyi bir servise götürmek istiyorum.

Yüncüler bu işi çözebilir mi?

Ne yapmam lazım aklım fikrim karıştı.

Aracım 1.2 tsi 110bg

Edit-1 : Bugün Skoda merkezi aradım ve durumu anlattım.Hemen ilgilenip aracı İstanbul'a ücretsiz olarak çekici ile aldırdılar.Evime yakın olması nedeniyle Maltepe Aykan Servisi tercih ettim bakalım onlar da bakacak araca ne çıkacak bekliyoruz.Gelişmeleri buradan aktarırım.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2020, 14:04:19 Gönderen: Trakia »

Çevrimdışı man in dark

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trakia;656465
arkadaşlar merhaba

edirne’ye ailemi ziyarete geldim ve araç buradayken epc ve motor arıza ışığı yaktı.

şuan sanki 3 silindir çalışıyor gibi sarsıntılı çalışıyor.rölanti çok düşüyor ve rölantiyi ayarlayamıyor.ayrıca bazen tek marşta da araç çalışmıyor start stop arızası yazısı da çıkıyor.aküden de olabilir mi diye düşündüm ama yok yani araç bildiğiniz 3 silindir gibi sarsıntılı ve düşük rölantide çalışıyor.

Aracı yetkili servis algurlar’a çektirdim.makineye bağladılar ama net bir arıza bulamadılar.

Benzinden olabilir diyerek yakıt deposu ve hortumları temizlediler yeni yakıt koydular sorun çözülmedi.bunun üstüne ellerinde bobin de olmadığı için deneme yapamamışlar bana ateşleme modülü enjektör yakıt pompası gibi tüm yakıtın geçtiği sistemi almamı söylediler.22.000tl gibi bir fatura çıkardılar.

Söylenilen şey bizde parça yok siz bunları alın biz deneyerek sorunu çözmüş olacağız.

Bunun üstüne aracı aldım ve sanayide akrabamıza götürdüm.parçacıdan sıfır buji ve bobin alarak denedik ama malesef sorun çözülmedi.

Kendisi ya enjektörden yada beyinden yapması muhtemel dedi.

Ben aracı iyi bir servise götürmek istiyorum.

Yüncüler bu işi çözebilir mi?

Ne yapmam lazım aklım fikrim karıştı.

Aracım 1.2 tsi 110bg

edit-1 : Bugün skoda merkezi aradım ve durumu anlattım.hemen ilgilenip aracı istanbul'a ücretsiz olarak çekici ile aldırdılar.evime yakın olması nedeniyle maltepe aykan servisi tercih ettim bakalım onlar da bakacak araca ne çıkacak bekliyoruz.gelişmeleri buradan aktarırım.

geçmiş olsun

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba tekrardan

Sorun valfteki bir  parçadaymış.

Onu değiltirdiler ve araç düzeldi.

1.500’e sorun çözülmüş oldu.