škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osmanerinc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar, aracımı yeni aldım sayılır, multimedya ekranında lastik bilgileri kış lastiği olarak gözüküyor, onu nasıl yaz lastiğine çevirebilirim? teşekkürler

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayarlardan car menüsü var oradan lastik ayarları

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar; Geçen hafta sonu sağanak yağmura yakalandım ve ön yolcu kapısının altından arabanın içine su girdi. Tam olarak nereden geldiğini çözemedim ve şu anda içim içim yiyorum. Yeşil işaretli alan ıslaktı. Yolcu paspası yaklaşık yarım su bardağı su birikti.
Aracın üstünden süzülen suların tahliyesinden dolayı oluştu muhtemelen. Caddedeki su seviyesi fazla değildi.

Başka kimsenin başına gelen var mı benzer bir durum?
Bir fikri olan var mı? Nereyi kontrol edeyim? Nasıl bir tespit yapmalıyım?
Teşekkürler
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2019, 17:54:52 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;649606
Merhaba dostlar; Geçen hafta sonu sağanak yağmura yakalandım ve ön yolcu kapısının altından arabanın içine su girdi. Tam olarak nereden geldiğini çözemedim ve şu anda içim içim yiyorum. Yeşil işaretli alan ıslaktı. Yolcu paspası yaklaşık yarım su bardağı su birikti.
Aracın üstünden süzülen suların tahliyesinden dolayı oluştu muhtemelen. Caddedeki su seviyesi fazla değildi.

Başka kimsenin başına gelen var mı benzer bir durum?
Bir fikri olan var mı? Nereyi kontrol edeyim? Nasıl bir tespit yapmalıyım?
Teşekkürler

Araç hızı 110 u geçtiğinde şoför tarafındaki kapıdan rüzgar girdiğini hissediyorum,su gelmedi henüz,lakin rüzgar geliyosa su da gelecektir,bayram sonu yetkili servise durumu bildireceğim,temmuzda garantisi bitmeden check-up yaptırmayı da düşünüyorum,(chek up varmıdır yokmusur bilmiyorum,vardır sanırsam)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tam bir saçmalık bu kadar kaliteli bir arabanın içine su nasıl girer anlamak mümkün değil, Şahin - doğan mı ki bu yağmur yağınca paspasa kadar su gelsin bence sizin fitillerinizde bir sorun olabilir kapı fitil arasında boşluk vardır bunun sebebi ise kapıda eğilme yada hasar olabilir, yada fitilde  ir sorun olabilir bence iyi bir kaportacıya gösterin size sorunu hemen söylesin..

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;649609
Tam bir saçmalık bu kadar kaliteli bir arabanın içine su nasıl girer anlamak mümkün değil, Şahin - doğan mı ki bu yağmur yağınca paspasa kadar su gelsin bence sizin fitillerinizde bir sorun olabilir kapı fitil arasında boşluk vardır bunun sebebi ise kapıda eğilme yada hasar olabilir, yada fitilde  ir sorun olabilir bence iyi bir kaportacıya gösterin size sorunu hemen söylesin..
Sözkonusu yolcu kapısı, 4 yıl önce serviste değişti (hasardan dolayı). Ancak çok kaliteli işçilik yapılmıştı ve bu geçen 4 yıl içerisinde defalarca yıkamaya girdim ve yağmura yakalandım, böyle sorun olmamıştı.
Bu arada, su aldığında araç park halindeydi, 15 dakika boyunca çok şiddetli yağmurda kaldı ve yağmurun yönü, sağ/ön çaprazdan geliyordu.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2019, 17:48:43 Gönderen: Levcho »

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;649614
Sözkonusu yolcu kapısı, 4 yıl önce serviste değişti (hasardan dolayı). Ancak çok kaliteli işçilik yapılmıştı ve bu geçen 4 yıl içerisinde defalarca yıkamaya girdim ve yağmura yakalandım, böyle sorun olmamıştı.
Bu arada, su aldığında araç park halindeydi, 15 dakika boyunca çok şiddetli yağmurda kaldı ve yağmurun yönü, sağ/ön çaprazdan geliyordu.
Kardeş sen bir kaportacıya git eğer fitillerde sorun yoksa  bence kapıda eğrilik vardır yada istersen karanlık bir ortamda arabanın içine gir ve bir başkası dışarıdan kapı kenarlarına el feneri ile ışık sızması varmı bir bak istersen..

Çevrimdışı osmanerinc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar, octavia aracımda kısa farları açtığım zaman  sol tarafta normal kısa far yanarken sağ tarafta uzun far yanıyor, bunun sebebi hakkında fikri olan varmıdır,?

Çevrimdışı cameron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aracıma USB ile CarPlay bağlamak istiyorum ama hiçbir şekilde usb görmüyor şarj da olmuyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Android telefon ile de denedik onda da aynisı oldu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cameron;650180
Merhabalar aracıma USB ile CarPlay bağlamak istiyorum ama hiçbir şekilde usb görmüyor şarj da olmuyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Android telefon ile de denedik onda da aynisı oldu

Buna benzer bir sorun yaşamıştım sd kartın ve usb nin içini okunuyordu boleroyu sıfırladım bir süre sonra normale dönmüştü.

Çevrimdışı cameron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;650181
Buna benzer bir sorun yaşamıştım sd kartın ve usb nin içini okunuyordu boleroyu sıfırladım bir süre sonra normale dönmüştü.

Bir de onu deneyeyim belki faydası olur teşekkürler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu açılmışken yaklaşık 2 sene önce sürücü ayak altı ile arkasındaki koltuk ayak altı iyice ıslaktı. Sonuç olarak sürücü taraftaki cam tavan giderinin tıkanıklığından kaynaklı olduğunu tespit etmiş kendim bir metre uzunluğundaki bir kabloyu hem üstten hem alt kısımdan sokup ittirerek açmıştım, üstten döktüğüm suyun rahatça kapı arasından dışarıya aktığını görüp rahatlamıştım. Bir kaç gün önce yağan yağmurda sürücü paspasında yarım çay bardağı kadar su görünce incelediğimde direğin arasından damladığını görüp eve döndüğümde giderin yine tıkandığını tespit ettim. Aynı yöntemle tekrar açtım fakat sanırım telin de belli bir yerde tıkanmasından dolayı orada bir dirsek, eklenti gibi bir durum olacağını düşünüyorum. Daha esnek ve ince bisiklet fren teli ile bir kez daha iyice temizlemeye çalışacağım.

Çevrimdışı cameron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar her gün yeni bir sorunla karşınıza çıkıyor oldum artık. Bu sefer de araca bindiğimde dikiz aynasının yerinden çıktığını gördüm. Tamam Antalya sıcak yer ama böyle bir şeyi ilk defa gördüm. Sağlam bir yapıştırıcı ile yapıştırdım yerine umarım inip gelmez bir daha.
Debriyaj bölümünün altından paspaslara yağ akmış bunun nedeni nedir, daha geçen hafta bakıma girdi her şeyi değişti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cameron;650219
Merhabalar her gün yeni bir sorunla karşınıza çıkıyor oldum artık. Bu sefer de araca bindiğimde dikiz aynasının yerinden çıktığını gördüm. Tamam Antalya sıcak yer ama böyle bir şeyi ilk defa gördüm. Sağlam bir yapıştırıcı ile yapıştırdım yerine umarım inip gelmez bir daha.
Debriyaj bölümünün altından paspaslara yağ akmış bunun nedeni nedir, daha geçen hafta bakıma girdi her şeyi değişti

Debriyajın orada yağ akıtacak ne var acaba merak ettim bir iki foto yollarmısınız..

Çevrimdışı cameron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Debriyajın bağlı olduğu yerden hafifçe aşağıya doğru bir sızıntı var ama sürekli değil. Ben de bunu paspasta görünce fark ettim. Acaba hidrolik falan mıdır? Herhangi bir yumuşama sertleşme yok debriyajda şu an.Fotolar eklendi

« Son Düzenleme: 23 Haziran 2019, 17:13:57 Gönderen: cameron »