škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam. Gazeteden okuduğunuz/haberlerde izlediğiniz ya da bizzat benim gibi deneyimlediğimiz üzere Ankara-İstanbul-İzmir'de geçtiğimiz günlerde toz yağmuru olmuştu. Toz bulutundan sonra da aracı yıkama fırsatım olmadı ne yazık ki. Aracın cam fitilleri bu tozla dolmuş. Camı açıp kapatınca ister istemez motorun olduğu kısma giriyor bu tozlar.

Sormak istediğim soru şu. Aracı yıkayacağım zaman çamurlu su oluşacak. Kapı altında çamurlu suyu tahliye etmek için bir delik vs. varsa yeri nerede? Ben göremedim de.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;636012
Arkadaşlar selam. Gazeteden okuduğunuz/haberlerde izlediğiniz ya da bizzat benim gibi deneyimlediğimiz üzere Ankara-İstanbul-İzmir'de geçtiğimiz günlerde toz yağmuru olmuştu. Toz bulutundan sonra da aracı yıkama fırsatım olmadı ne yazık ki. Aracın cam fitilleri bu tozla dolmuş. Camı açıp kapatınca ister istemez motorun olduğu kısma giriyor bu tozlar.

Sormak istediğim soru şu. Aracı yıkayacağım zaman çamurlu su oluşacak. Kapı altında çamurlu suyu tahliye etmek için bir delik vs. varsa yeri nerede? Ben göremedim de.

kapı içindeki plastiğin tam ortasında kanal, araba yanımda değil olsa foto atardım da.

temsili foto
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2018, 14:25:06 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] Teşekkürler, akşam bakayım bir daha.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
60 bin bakımına 1164tl çektiler. Bende dışarda yaptırmaya karar verdim bakımları. Daha önce parça aldığınız güvenilir yerler var mıdır acaba? 5w30 edge c3 almayı düşünüyorum, longlife sadece servislerde var sanırım, çok fark olacağını düşünmüyorum. Bir de bujiler kafamı kurcalıyo, değişmesek ne olur?

Çevrimdışı nothıng01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 2016 fabia 1.0 ambition manuel aracımı 2 ay önce aldım. Forumda biraz araştırma yaptım ama bir sonuca varamadım. Aracımın vites değişimlerinde şanzımandan çok fazla ses geliyor ''şıngırtı-şakırtı-şıkırtı'' nasıl ifade edilir bilmiyorum ama varsa konuya dair bilgisi olan yardımcı olabilir mi kronik bir sorun olabileceğini düşünüyorum yanılıyor olabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nothıng01;638189
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 2016 fabia 1.0 ambition manuel aracımı 2 ay önce aldım. Forumda biraz araştırma yaptım ama bir sonuca varamadım. Aracımın vites değişimlerinde şanzımandan çok fazla ses geliyor ''şıngırtı-şakırtı-şıkırtı'' nasıl ifade edilir bilmiyorum ama varsa konuya dair bilgisi olan yardımcı olabilir mi kronik bir sorun olabileceğini düşünüyorum yanılıyor olabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız, "o ses herhangi bir sorun değil dsg nin çalışma prensibinde olağan bir ses " diyor servis ustaları. Ben aracı alalı 1.5 yıl oldu ses var oldum olası zaten herhangi bir problem yaşamadım.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;638210
Hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız, "o ses herhangi bir sorun değil dsg nin çalışma prensibinde olağan bir ses " diyor servis ustaları. Ben aracı alalı 1.5 yıl oldu ses var oldum olası zaten herhangi bir problem yaşamadım.

üstad merak ettim. Hadi bizimki fabia tırt  bir araç. Peki Passat da da bu ses geliyor mu? onda da DSG var sanırım.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nothıng01;638189

manuel şanzımanlardan o sesin geldiğini söylemişti birkaç arkadaş daha. kronik bir ses sorunu var muhtemelen ama çalışmasını etkileyeceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;638211
üstad merak ettim. Hadi bizimki fabia tırt  bir araç. Peki Passat da da bu ses geliyor mu? onda da DSG var sanırım.

passattan da aynı ses geliyor

Çevrimdışı nothıng01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mytonn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 1 senedir 2017 1.2 DSG kullanmaktayım. Belki komik gelecek bir şey sormak istiyorum. Temizlemek için bagajdaki halıflex kaplı kapak yerinden nasıl çıkartılıyor? Ortasında tutan metal ayak çok sıkı tuttuğu için kuvvetlice çekip çıkartmak istemedim. Bu sefer aynı şekilde takamayacakmışım gibi geliyor. Mutlaka bir püf noktası vardır diye düşünüyorum..

Çevrimdışı Mytonn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mytonn;639056
Merhaba arkadaşlar. 1 senedir 2017 1.2 DSG kullanmaktayım. Belki komik gelecek bir şey sormak istiyorum. Temizlemek için bagajdaki halıflex kaplı kapak yerinden nasıl çıkartılıyor? Ortasında tutan metal ayak çok sıkı tuttuğu için kuvvetlice çekip çıkartmak istemedim. Bu sefer aynı şekilde takamayacakmışım gibi geliyor. Mutlaka bir püf noktası vardır diye düşünüyorum..

Kimse çıkartmadı mı bu kısmı :)

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese,

Biz de dün bir 2016 Fabia 1.2 satın aldık. Aldık ancak üzerinde kış lastikleri var aracın, acilen yaz lastiği almak istiyoruz. Yakın zamanda almış olan, şu fiyata aldım, şu lastiği öneririm diyen var mıdır?

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mytonn;639056

Merhaba,

https://www.briskoda.net/forums/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i784.photobucket.com/albums/yy127/SC16v/seats/12.jpg&key=75f4a175ad4c4062dd1a09fae27eb5ced5cc03107bbef9d8d82e9b6e1d7812cb

https://www.briskoda.net/forums/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i784.photobucket.com/albums/yy127/SC16v/seats/13.jpg&key=ee4abf3a97f4ebe935ef7a420a40e2104c2702e0af0ba78e4253721cd8ae5c79

Eğer bizim MK3 fabialarda da MK2'deki gibi ise arka koltukların yerinden çıkarılması gerekebilir.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;640571
Merhabalar herkese,

Biz de dün bir 2016 Fabia 1.2 satın aldık. Aldık ancak üzerinde kış lastikleri var aracın, acilen yaz lastiği almak istiyoruz. Yakın zamanda almış olan, şu fiyata aldım, şu lastiği öneririm diyen var mıdır?

Bana sorarsanız ki bir çok araçta kullandım conti'yi tek geçerim yaz lastiğinde ama tabiki fiyatı pahalı tanesi 320 filan 185 60 r15 için. daha düşük bir ürün için petlas ve ya lassa derim. Ama ben paraya kıyar conti derdim.