škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet55;588961
motor soğutma antifirizi kalitesizde olabilir hocam antifirizini değiştirtebilirsiniz kirmizi antifriz olacak.

Hocam çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Sorun olduğunu düşünmüştüm ama ustamı aradım sıkıntı yok senin arabalarda öyledir dedi birde siz teyit edince rahatladım açıkçası. Bu işaret yandığında hafif savsaklama, irkilme oluyor mu motorda? Ben bu ışık yanarken stop ettiriyorum bazen çok hassas oluyor çünkü. Lpg de var belki de ondandır diyorum.

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;588975
Hocam çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Sorun olduğunu düşünmüştüm ama ustamı aradım sıkıntı yok senin arabalarda öyledir dedi birde siz teyit edince rahatladım açıkçası. Bu işaret yandığında hafif savsaklama, irkilme oluyor mu motorda? Ben bu ışık yanarken stop ettiriyorum bazen çok hassas oluyor çünkü. Lpg de var belki de ondandır diyorum.

Aynıları bendede mevcut hocam şöyle düşün nasıl insan uykudan yeni kalktığında tam esnek olamaz bir odunluk olur üstünde ama bir süre sonra açılır kendine gelir aynı öyle motorda ısınmadan tam randımanlı çalışmaz o ışık sönmeye yakın lpgye geçiyor benim araç.O ışık ilk çalıştırdığınızda yanar eğer yanıp ve seyir halindeyken sönüp seyirin devamında tekrar yandıysa bir problem var demektir.Ama öle birşey yapacagını düşünmüyorum endişelenecek birşey yok en büyük sorununuz bu olsun inşallah :)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet55;588992
Aynıları bendede mevcut hocam şöyle düşün nasıl insan uykudan yeni kalktığında tam esnek olamaz bir odunluk olur üstünde ama bir süre sonra açılır kendine gelir aynı öyle motorda ısınmadan tam randımanlı çalışmaz o ışık sönmeye yakın lpgye geçiyor benim araç.O ışık ilk çalıştırdığınızda yanar eğer yanıp ve seyir halindeyken sönüp seyirin devamında tekrar yandıysa bir problem var demektir.Ama öle birşey yapacagını düşünmüyorum endişelenecek birşey yok en büyük sorununuz bu olsun inşallah :)

Teşekkür ediyorum hocam, sağolun. Söndüğü zaman tekrar yanmiyor hocam sıkıntı yok

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
hadi geçmiş olsun. bu arada abs arıza ile ilgili avek'ten randevu aldım. totalde bana 550 tl ye patlayacak muhtemelen.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aeneskral;589709
hadi geçmiş olsun. bu arada abs arıza ile ilgili avek'ten randevu aldım. totalde bana 550 tl ye patlayacak muhtemelen.

Teşekkür ediyorum. Size de geçmiş olsun

Çevrimdışı üzeyir..

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı araç bendede var hocam evet ışık yanıyor. bir sorum olucak debriyaja bastığımda ve bıraktıgımda cık cık ses geliyor birde vites atarken debriyaja bastığımda devir birden yükseliyor bunla ilgili arıza varmıdır sıkıntı nedir anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba bende 2012 fabia 2 var htp vites atmadan önce debriyaja bastıgımda birden devir yükseliyor sonra iniyor. Bİrde debriyaja basıp cektıgımde cık cık sesler gelitor debrıyaj yayından diyorlar bu yay yağlanıyormu yoksa değişmesimi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: üzeyir..;591433
aynı araç bendede var hocam evet ışık yanıyor. bir sorum olucak debriyaja bastığımda ve bıraktıgımda cık cık ses geliyor birde vites atarken debriyaja bastığımda devir birden yükseliyor bunla ilgili arıza varmıdır sıkıntı nedir anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba bende 2012 fabia 2 var htp vites atmadan önce debriyaja bastıgımda birden devir yükseliyor sonra iniyor. Bİrde debriyaja basıp cektıgımde cık cık sesler gelitor debrıyaj yayından diyorlar bu yay yağlanıyormu yoksa değişmesimi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Iyi geceler. Debriaja basınca devir yukselme sorunu varsa sorun rolanti motoru ya da rolanti valf kablolarinda olabilir.  Servise gostermenizde fayda var.

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
arkadaşlar avek'e servise götüreceğim arabayı. nasıl bilirsiniz mekanı.

Çevrimdışı emozittin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadşlar bir sorum olacak ama nereye yazıcam yada konu açıcam bilmiyorum yanlış yere de soruyor olabilirim ama sizler de yardımcı olabilirsiniz diye soruyorum bugun aracımın yağ değişimini yaptırdım ve hava filtresi polen filtresi ve yağ filtreleride değişti polen filtresinin değişimini ilk defa görüyordum o yan koltuğun önünden birşeyler yaptığını gördüm ve o ara telefon caldı baska bir yerde görüştüm sonra işlemler bitti ve eve geldiğimde bir bakayım o kısma dedim torpidonun altında herhangi bir koruma gibi birşey görmedim yani kapaksızmı o bölüm şimdiye kadar da konumundan dolayı hiç eğilip bakmamıştım acaba diyorum arkdas işini halledince kapatmayı mı unuttu diye düşünüyorum orda böyle döşeme tarzı kumaştan sert şeyler var acaba sizlerinkide bu şekildemi içime kurt duştü 2012 model fabia kullanıyorum lütfen yardımcı olsanız bi eğilip bakıp burdan yazsanız rahatlıcam

Çevrimdışı KoxaL35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aeneskral;591479
arkadaşlar avek'e servise götüreceğim arabayı. nasıl bilirsiniz mekanı.

Daha dün aldım ordan Araç skoda fabia 1.2 70 hp. çok ilgilendiler ve iyi bir servis.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KoxaL35;593924
Daha dün aldım ordan Araç skoda fabia 1.2 70 hp. çok ilgilendiler ve iyi bir servis.

2. el mi aldınız hocam Fabia 2 mi? Kaça aldınız?
Hayırlı olsun..

Çevrimdışı frtblt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar ,
Aracı almadan önce forumu çok araştırdım , sonunda aracı alınca üye oldum.
Araç 2011 model 1.2 70 hp model , aracı satın almadan ekspertize soktum , herhangi bir sorun göstermedi.Bugün alım satım işlemleri yapıldı fakat araç yaklaşık 70 km yol yaptıktan sonra motor hırlamaya başladı  sanki dizel arabanın motor çalışır sesi gelmeye başladı ve egzos ikaz ışığı yandı , çekişte bir problem yok , durum ne olabilir , yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frtblt;595312
Herkese merhabalar ,
Aracı almadan önce forumu çok araştırdım , sonunda aracı alınca üye oldum.
Araç 2011 model 1.2 70 hp model , aracı satın almadan ekspertize soktum , herhangi bir sorun göstermedi.Bugün alım satım işlemleri yapıldı fakat araç yaklaşık 70 km yol yaptıktan sonra motor hırlamaya başladı  sanki dizel arabanın motor çalışır sesi gelmeye başladı ve egzos ikaz ışığı yandı , çekişte bir problem yok , durum ne olabilir , yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun gule gule kullanin. Arabanızda tüp takılıysa egzoz ışığının yanması normal kabul edilir.
70 km yol yaptiktan sonra mi motorun sesi degisti? Bizim 3 silindirli motor hirlama yapmaz güzel bir homurtu sesi yapar sanki 3.0 cc motor var sanirsiniz icinde. Genel bakima soktunuz mu hocam?

Çevrimdışı frtblt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cok tesekkur ederim oncelikle , evet bir sure kullandiktan sonra egzos isigi yandi ,sonra ustaya hem sesini dinlettim hem de egzosa baktirdim , seste bir problem olmadigini anladik sanirim benim kuruntum , eksozda da problem cikmadi , makineyle isigi sondurdu , o sekilde iki gun kullandim fakat isik bugun tekrar yandi,arabayi bakima sokmadim , umarim bir problem cikmaz , cevap icin tekrar tesekkur ederim.