škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia II modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı tugrul875

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Slm 2008 fabiamda bu gariplik mi var anlamadim. Konu anahtar ile  kapıları açtığımda  bagaj açılmıyor ama arka kapiyi açtığımda ise bagajda dışardan açılıyor. Normalde kumanda ilede açılıyor

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugrul875;566662
Slm 2008 fabiamda bu gariplik mi var anlamadim. Konu anahtar ile  kapıları açtığımda  bagaj açılmıyor ama arka kapiyi açtığımda ise bagajda dışardan açılıyor. Normalde kumanda ilede açılıyor

Böyle bir sorun olmaması gerek. Bagaj tuşuna uzun bastığınızda mı açıyor yoksa tek basışta da alıyor mu. Eğer tek basışta alıyorsa yazılımsal bir sorun olmalı. Araç içerden kilitlenmiş gibi bagaj kilidini kapı açılmadan çözmüyor gibi birşey.

Çevrimdışı tugrul875

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet bagaj tuşuna anahtardan uzun basınca aciyo

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugrul875;566716
Evet bagaj tuşuna anahtardan uzun basınca aciyo

O zaman kilit tek sinyalde bırakmıyor demek ki. Kilit mekanizmasında sorun var. Bi temizleyin yada ne bileyim yağlanıyorsa (bunu bir araştırın) yağlayın. Normalde bagaj tuşuna tek basınca da kilidi açması gerekiyor. Aynı şekilde kapı tuşlarınında. Birde şöyle deneyin kapı açma tuşuna birkaç kere basıp bagajı açmayı deneyin. Şu şartlar altında mekanizmada çok ufak bir problem var gibi.

Çevrimdışı tugrul875

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim ilginizden dolayi    en kısa zamanda yapicam

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 2 Rs ön tampon almayı düşünüyorum arkadaşlar daha önce aracına uygulayan oldu mu? Birde bu tamponun yan sanayisi falan var mı malum servise sordum sis ve ızgara hariç 1225 tl gibi bir rakam? Yurtdışında da skoda-parts.cz sitesinde buldum orada da sisleri ızgaraları filan herşey dahil 340 $ gibi bir rakam ama ordan parça gelişi ve gümrük vırt zırt maliyeti ile nasıl olur?

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim sorunum Sabah soğuk havalarda yaşanıyor. Arabayı çalıştırıp bir süre gittikten sonra gıyk diye bir ses geliyor hemen kesiyor bir dahada asla yapmıyor gün içinde bir kaç sabah denk geldim kafama takıldı.Kayış sesi falan değil pompa sesi gibi.

Çevrimdışı Sobotka40

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese hayırlı cumalar. Fabia 1.2 htp aracım var. Göstergedeki yağ lambası aracı çalıştırmadan önce sönüyo. Bu bir sorun mu yoksa araç yağlama işlemine kontağı açtıktan sonra hemen basliyomu.şimdiden TSK ederim.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sobotka40;569662
Arkadaşlar herkese hayırlı cumalar. Fabia 1.2 htp aracım var. Göstergedeki yağ lambası aracı çalıştırmadan önce sönüyo. Bu bir sorun mu yoksa araç yağlama işlemine kontağı açtıktan sonra hemen basliyomu.şimdiden TSK ederim.

Merhaba; aracınızda bir sorun yok kontağı çevirdiğinizde genel kontroller yapılıyor, yağ - su - alternatör - EPC bazı lambalar hemen söner bazıları ise kontağı çevirip motor çalıştıktan sonra söner, aracınızın kullanma kılavuzu var ise oradan da kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;567648
Benim sorunum Sabah soğuk havalarda yaşanıyor. Arabayı çalıştırıp bir süre gittikten sonra gıyk diye bir ses geliyor hemen kesiyor bir dahada asla yapmıyor gün içinde bir kaç sabah denk geldim kafama takıldı.Kayış sesi falan değil pompa sesi gibi.

Merhaba gelen ses frenleme yaptığınızdamı geliyor dikkat ettiniz mi? Eğer frenleme ile geliyorsa sıkıntı yok o ses bende de var.

Çevrimdışı Sobotka40

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;569691
Merhaba; aracınızda bir sorun yok kontağı çevirdiğinizde genel kontroller yapılıyor, yağ - su - alternatör - EPC bazı lambalar hemen söner bazıları ise kontağı çevirip motor çalıştıktan sonra söner, aracınızın kullanma kılavuzu var ise oradan da kontrol edebilirsiniz.

TSK ederim.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;569693
Merhaba gelen ses frenleme yaptığınızdamı geliyor dikkat ettiniz mi? Eğer frenleme ile geliyorsa sıkıntı yok o ses bende de var.

Sabah çalıştırıyorum 50 metre 1. vitesle gidiyorum o arada o sesi yapıyor. Ustama sordum klima kayışı sertleşmiştir yapar dedi.ama daha baktırmadım.

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 Fabia II'lerde alarm var değil mi? Alındığından beri sesini duymadım. Nasıl ottugunu bilsem de lazım olduğunda benimki çalıyor diyebilsem iyi olurdu :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;567648

Abs kontrol sesi normal bir durum

Alıntı yapılan: SrTyS;569760
Sabah çalıştırıyorum 50 metre 1. vitesle gidiyorum o arada o sesi yapıyor. Ustama sordum klima kayışı sertleşmiştir yapar dedi.ama daha baktırmadım.

Sercan bence ustaya fazla güvenme :D