škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;579364
eçenlerde benim arabaya binen biri oraya tüm ağırlığını vererek dediğiniz soruna yol açtı

Benim de öyle arkadaşlarım var.  Biz arabamıza gözümüz gibi titriyoruz, adamlar bir oturuşta bozuyor :D

Bir arkadaş var, çok sık sağ koltuğuma oturuyor. Oturur oturmaz ilk işi, en sağdaki havalandırmayla parmağını sokup tıkır tıkır  oynamak. Söylesen olmuyor, söylemesen bozacak. neyse bakalım dedik sabrettik.

Geçen baktım diğer havalandırmalar sapasağlam, ama en sağdakinin dötü başı oynuyor, yani gitti gidecek, son demlerini yaşıyor. :uve:

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;579367
Benim de öyle arkadaşlarım var.  Biz arabamıza gözümüz gibi titriyoruz, adamlar bir oturuşta bozuyor :D

Bir arkadaş var, çok sık sağ koltuğuma oturuyor. Oturur oturmaz ilk işi, en sağdaki havalandırmayla parmağını sokup tıkır tıkır  oynamak. Söylesen olmuyor, söylemesen bozacak. neyse bakalım dedik sabrettik.

Geçen baktım diğer havalandırmalar sapasağlam, ama en sağdakinin dötü başı oynuyor, yani gitti gidecek, son demlerini yaşıyor. :uve:

Arabada tek sorunlu kalorifer ızgarası sağ taraf yolcu tarafı eski kız arkadaşım dokunduğunda dahi tepkim sert oluyordu. Başka kim oturursa uyarırım çünkü binen zarar verdigiyle kalıyor bana maddi bi katkısı olmuyor

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;579367
...Bir arkadaş var, çok sık sağ koltuğuma oturuyor. Oturur oturmaz ilk işi, en sağdaki havalandırmayla parmağını sokup tıkır tıkır  oynamak...

En sinir olduğum durumdur. Bok mu var da oraya parmaklarını sokup kanırtırlar hiç anlamam arkadaş ya! Ha klima fazla gelir güzelce kapatır ayrıdır da öbür türlüsü nedir yahu! Oyuncak mı arkadaş o ya! Benim de var çevremde öyle 3-5 tane. Bazısına biner binmez "orayla oynama" diyorum, bazısına oynamaya niyetlendiğinde tepki veriyorum. Israrla devam etmek isteyenlere ise yazın kaloriferi, kışın klimayı açıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı barisbahceci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;579364
Aşaması yok, aşağı indirirken, düğmeye basılı tutarak istediğiniz seviyeye gelince düğmeyi bırakıyorsunuz, kaldırırken düğmeye basmanıza gerek yok, sona kadar kalkıyor.dediğiniz gibiyse iç mekanizmadında bir sorun var gibi görünüyor... Geçenlerde benim arabaya binen biri oraya tüm ağırlığını vererek dediğiniz soruna yol açtı, hafta sonu sökeceğim, durumu buraya yazarım.

Düğmeye basmıyorum kaldırırken ama herhangi bir noktada bırakınca sabit durmuyor. En tepede ve altta üç farklı seviyede duruyor. Benim hatırladaığım kadarıyla, hangi noktada bırakırsak bırakalım sabit durduğu idi.

Çevrimdışı GokhanKirman

• Fabia 1.2 70 PSİ - 2014
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhankirman.com.tr
Buji'ler Kaç km'de değişmelidir?

Fabia 1.2 70 PSİ 2014 Ambiante Dinamik

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aleykümselam
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
arkadaşlar geçen araçtayken abs ışığı yandı. dedim elektrik ile alakalı bir sıkıntı oldu da ondan mı yandı acaba diye hemen frenleri denedim araba şahin gibi kızakladı. servise mi gitmek lazım yoksa sanayi mi ne dersiniz.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi en garantisi yetkili servis lakin maddiyat sikinti olduğu icin guvenilir bir skoda özel servisi de olur hocam.

Benim de bi sorum olacak. 1.2 htp kullanicisiyim. Aracı calistirdigimda 6-7 dakika boyunca motor soguktur ışığı yanıyor mavi renkte. Sizde de bu ışık yanıyor mu benimkiyle ayni sekilde?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı motoru 10 sene kullandım, böyle bir ışık hiç yanmadı...sorun çıkarmıyorsa birşey yapmaya gerek yok ama bir kontrol edilmesi yerinde olur...

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;588880
Aynı motoru 10 sene kullandım, böyle bir ışık hiç yanmadı...sorun çıkarmıyorsa birşey yapmaya gerek yok ama bir kontrol edilmesi yerinde olur...

Motor soğutma suyunun soğuk olduğunu gösteriyormus hocam. Motor sogutma suyu ısınınca sönüyor ve 6-7 dakikayi buluyor sonmesi. Bu ışık yanarken gaz debriaj ayari cok hassas olup bu denge iyi ayarlanmazsa stop edebiliyor.

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;588876
Benim de bi sorum olacak. 1.2 htp kullanicisiyim. Aracı calistirdigimda 6-7 dakika boyunca motor soguktur ışığı yanıyor mavi renkte. Sizde de bu ışık yanıyor mu benimkiyle ayni sekilde?

hocam bende hiç öyle bir ışık yanmadı şuana kadar.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek ki Fabia2 de eklenen bir özellik, Fabia1 de hiç yanmadı öyle bir lamba..

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Bakın hocam kırmızı ile yuvarlak içine aldım, gerçi üstüne kadran gelmiş ama anladınız siz. Arabayı çalıştırdığımda bu ışık yanıyor bi müddet sonra sönüyor. Motor soğutma suyunun soğuk olduğunu gösteren bi işaretmiş.
Siz de yanmıyor mu?

http://i1133.photobucket.com/albums/m582/09Nazilli/Antifiriz.png

bu göstergenin mavi renklisi.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 18:21:35 Gönderen: SKODAFABİA2 »

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;588936

Bakın hocam kırmızı ile yuvarlak içine aldım, gerçi üstüne kadran gelmiş ama anladınız siz. Arabayı çalıştırdığımda bu ışık yanıyor bi müddet sonra sönüyor. Motor soğutma suyunun soğuk olduğunu gösteren bi işaretmiş.
Siz de yanmıyor mu?

http://i1133.photobucket.com/albums/m582/09Nazilli/Antifiriz.png

Hocam bu işaretin yanması geyet normal sıkıntılı bir durum yok bendede yanıyor. O ışık sönene kadar aracı fazla zorlama ama 6 7 dakika sürüyorsa servise götür onun derecesini düşürürler belki bendede 2 3 dakka yanıyor kışın 5dakka felan sürüyor

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodafabia2;588936

bakın hocam kırmızı ile yuvarlak içine aldım, gerçi üstüne kadran gelmiş ama anladınız siz. Arabayı çalıştırdığımda bu ışık yanıyor bi müddet sonra sönüyor. Motor soğutma suyunun soğuk olduğunu gösteren bi işaretmiş.
Siz de yanmıyor mu?

http://i1133.photobucket.com/albums/m582/09nazilli/antifiriz.png

motor soğutma antifirizi kalitesizde olabilir hocam antifirizini değiştirtebilirsiniz kirmizi antifriz olacak.