škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

**Periyodik Bakım Kampanyaları**

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün bende rapid spaceback 1.4 tdi aracım için 30 bin bakım randevusu aldım 15 mayısa and dolu olduğu için aydoğanlardan aldım randevuyu motor soğutma sistemi güncellemesini varmış 1.5 gün kalması gerekiyor dediler, fiyat 850 tl !!!

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: night;615308
bugün bende rapid spaceback 1.4 tdi aracım için 30 bin bakım randevusu aldım 15 mayısa and dolu olduğu için aydoğanlardan aldım randevuyu motor soğutma sistemi güncellemesini varmış 1.5 gün kalması gerekiyor dediler, fiyat 850 tl !!!
Arkadaşım merhaba, randevuyu 15 ine verdiler mi?

Çevrimdışı SametGurler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2015 rapid sb 1.4 TDI dsg aracım 45.000 bakımı​ geldi Malatya da olacağım için 15 Mayıs a Miram oto dan randevu aldım 690 TL dediler ayrıca bir güncelleme mevcut geldiğinizde arkadaşlar bilgilendirme yapacaktır dendi. Bu sıralar bakıma giden var mı bu konuda bilgisi olan ? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SametGurler;615409
Arkadaşlar merhaba 2015 rapid sb 1.4 TDI dsg aracım 45.000 bakımı​ geldi Malatya da olacağım için 15 Mayıs a Miram oto dan randevu aldım 690 TL dediler ayrıca bir güncelleme mevcut geldiğinizde arkadaşlar bilgilendirme yapacaktır dendi. Bu sıralar bakıma giden var mı bu konuda bilgisi olan ? Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba, arac ayni muhtemelen sizinki de motor sogutma sistem guncellemesi olabilir. bakimla birlikte 2 gun surer dediler...

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: night;615400
evet 15 mayısa verdi aydoğanlar
Bana da 16 mayis dedi ama 18 mayis persembe ogleden sonra teslim ederim dedi, ikame arac icinse uygun olursa veririz dediler ama genelde uygun olmuyor o araclar... 18 inde ankarada olmayacagim icin And otodaki 23 mayis randevusuna goturecegim. servisten sonra yapilan islemle ilgili de bilgi paylasirsaniz sevinirim. simdiden tesekkurler...

Çevrimdışı ottoman32

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
90 bin bakimi icin fiyat alan var mi acaba 2013 skoda superb 1.6 tdi

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozanakcay;615496
Bana da 16 mayis dedi ama 18 mayis persembe ogleden sonra teslim ederim dedi, ikame arac icinse uygun olursa veririz dediler ama genelde uygun olmuyor o araclar... 18 inde ankarada olmayacagim icin And otodaki 23 mayis randevusuna goturecegim. servisten sonra yapilan islemle ilgili de bilgi paylasirsaniz sevinirim. simdiden tesekkurler...

and otodan aradılar sabah 15 mayıs için bir iptal varmış 14.30 a, aslında bende 16 mayıs gecesi ankara dışına çıkıcam 1,5 günlük işi var akşama çıkar dedi bakalım oraya gidince ne diyecekler, aydoğanlardaki randevuyu iptal ettim.

Bu arada telefonda bilgi veren 712 tl fiyat verdi, dün 850 demiştiniz dedim, bujiler değişirse öyle olur dedi, açıkçası kafam karıştı biraz 30 bin bakımında hangi işlemler yapılıyor, hangi parçalar değişiyor net bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11536]night[/MENTION]
Telefonda bilgi veren sonradan kivirmis gibi. 140 liraya servisin buji degistirecegini sanmiyorum.  Ben bugun yeti tsi aracim icin bakim fiyati aldim istanbul aykan dan. 650 lira 15.000 bakimi  960 lira 30.000 bakimi icin fiyat verdiler. Aracim 30000 bakimina girecek. 30.000km nin tek farki buji degisimi. Oda zorunlu degil, istemezseniz degistirmeyiz dediler. Zaten sizin arac dizel, kizdirma bujisi sadece calistirirken devreye giriyor. Bujiler eskise bile en fazla sabah sogukken gec alir. 60.000 bakiminda degistirirsiniz bosuna para vermeyin fazladan

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13907]ozanakcay[/MENTION] [MENTION=15294]Ercan87[/MENTION]

And otomotivde 30 bin bakımını 15 mayıs ta yaptırdım 16 mayıs akşam üstü aracı teslim aldım. 30 bin bakımı 1.4 tdi dsg rapid için 15 bin bakımıyla aynı farklı bişey yok 701 tl 15 bin bakımı geçen sene 450 tl ye yaptırmıştım farkı fiyatı yani :)
servisten memnun kaldım, aracı da yıkamışlar, bakım sonrası ankara dan hareketle 3 günlük kapadokya turu yaptım yaklaşık 1000 km yol yaptım sorun yok, bakım sonrası aracın çalışması falan daha güzel gibi geldi yağ değişiminin etkisi olsa gerek klima dan hafif koku geliyordu oda gitmiş filitre değişimiyle, ekstra yapılan motor soğutma sistemi güncellemesi hikayeden birşey gibi geldi bana saf suyla yıkayıp antifrizi değiştiriyorlar ücretsiz

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Aracım Rapid Spaceback 1.2, aracı geçen Eylül ayında almıştım; ama tahminimden fazla uzun yol yaptığım için şimdiden 15-16bin km oldu:)

Aracın 1 yıllık daha doğrusu 15binkm bakımı için Ankara AND otomativi aradım. 713 TL toplam maliyet olacağını belirttiler.

Bilgilerinize...

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: night;616228
@ozanakcay
 @Ercan87

And otomotivde 30 bin bakımını 15 mayıs ta yaptırdım 16 mayıs akşam üstü aracı teslim aldım. 30 bin bakımı 1.4 tdi dsg rapid için 15 bin bakımıyla aynı farklı bişey yok 701 tl 15 bin bakımı geçen sene 450 tl ye yaptırmıştım farkı fiyatı yani :)
servisten memnun kaldım, aracı da yıkamışlar, bakım sonrası ankara dan hareketle 3 günlük kapadokya turu yaptım yaklaşık 1000 km yol yaptım sorun yok, bakım sonrası aracın çalışması falan daha güzel gibi geldi yağ değişiminin etkisi olsa gerek klima dan hafif koku geliyordu oda gitmiş filitre değişimiyle, ekstra yapılan motor soğutma sistemi güncellemesi hikayeden birşey gibi geldi bana saf suyla yıkayıp antifrizi değiştiriyorlar ücretsiz
Osman hocam allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin öncelikle, size birşey soracağım; And oto bu iki gün için size ikame araç verdi mi acaba? sabah ben de götüreceğim aracı, normalde vermek zorundalar ama araç yok diyip duruyorlar... işimi araçla yapıyorum, 2 gün aracın olmaması beni zor duruma sokar; kendileirne de açıkladım. siz talep ettiniz mi araç ve verdiler mi merak ettim...

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozanakcay;616280
Osman hocam allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin öncelikle, size birşey soracağım; And oto bu iki gün için size ikame araç verdi mi acaba? sabah ben de götüreceğim aracı, normalde vermek zorundalar ama araç yok diyip duruyorlar... işimi araçla yapıyorum, 2 gün aracın olmaması beni zor duruma sokar; kendileirne de açıkladım. siz talep ettiniz mi araç ve verdiler mi merak ettim...

hocam ben araç talep etmedim açıkçası, ancak size şöyle bir tavsiyem olabilir, servis süresini kısaltmaları için baskı yapabilirsiniz, benim aracı 14:30 da vermiştim ertesi gün 16:00 gibi aradılar araç hazır diye, öyle 2 gün sürecek bir iş  yok yani

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: night;616467
hocam ben araç talep etmedim açıkçası, ancak size şöyle bir tavsiyem olabilir, servis süresini kısaltmaları için baskı yapabilirsiniz, benim aracı 14:30 da vermiştim ertesi gün 16:00 gibi aradılar araç hazır diye, öyle 2 gün sürecek bir iş  yok yani

Dostum aracı Salı sabah 8:30 da teslim ettim, ikame araç var mı dedim, benzinli bir octavia verdiler (yeni nesil 1.0 tsi 115 beygir olan, kullanması keyifli gayet güçlü, dizeldeki torku aratmadı ama 8 litrenin altında da yakmadı) ertesi gün saat 9 da aracı teslim edeceklerini söylediler. akşam 5 te aradılar, 5:30 a kadar aracınızı teslim alabilirsiniz diye ama uzaktaydım, alamadım. işim gereği aracı çok kullanıyorum o yüzden ikame araç istemiştim zaten. ertesi sabah gittim aracım yıkanmış hazır bekliyordu.  

Motor soğutma sıvısı güncellemesinin de tam olarak ne olduğunu öğrendim. 2016-2015 rapid tdi lerin %10 luk gibi bir kısmına kullanılan antifriz pompaya ilerleyen zamanlarda aşındırarak zarar veriyormuş. 10 litre saf suyu 2 defa değiştirerek ve devir daim yaparak bu sıvıyı temizleyip yerine yeni zararsız antifriz ekliyorlarmış.

Servis biraz kalabalık ama iyi ilgilendiler. 15 bin bakımı için 701 TL ücret ödedim; tampondaki birkaç çiziği de ücretsiz onardılar.

Cevabın için teşekkür ederim.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:confused:merhabalar. aracımın (1,4 tdi dsg) 15.000 bakımını Trabzon CKR otomotivde yaptırdım. 705 tl ye. 15.000 bakımda değişmesi gereken standart parçalar değişti. sogutma sıvısı ile ilgili sistem güncellemesi yapıldı.  6 saatlik bir süre sonunda aracımı testlim aldım.
yalnız aklıma bir kaç şey takıldı.
1. eskiden ses çıkarmayan klima şimdi ıslık gibi ses çıkarmaya başladı.
2. yakıt tüketimi 1 lt ye yakın arttı.
3. soğutma sıvısı kısmını ustalar nerdeyse ağzına kadar doldurmuş.(fotosunu atarım)
4. kontak açılıp marşa basmadan kapatılınca değişik bir ses gelmeye başladı.( motor soğukken oluyor)
 5 gündür kullanıyorum ve şu an da sert kullanımda bile 5,5 lt yakan araç şimdi 6,5 litreyi gördü. klima sesi aynı. sizden istirhamım 15,000 bakım sonrasında aynı sıkıntılı duruma düşen var mı acaba.
https://hizliresim.com/V0Z7vP
https://www.youtube.com/watch?v=O89-mMjHK6I&feature=youtu.be
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2017, 17:13:04 Gönderen: m.cepoglu »