škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero 6.5" ve MirrorLink sorunsalı

ordic · 164 · 82699

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Avrupadaki araclar icin eger guncelleme geldiyse onu indirip sd kart ile bolerodan kendimiz guncelleyemez miyiz?

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Dün Skoda İzmir Vosmer'e aracımı aldığım bayiye gittim.Yeni Rapipide orjinal paspas aldım.155 tl bilgilerinize.Gitmişken benimde yakından takip ettiğim,Mirrorlink konusunu oradaki servis danışmanı arkadaş ile görüştüm.2 ay içinde yeni yazılımın ellerinde olacağını söylediler.Ondan sonra yeni yazılımı yükletip sorunu çözmüş olacağız.Biraz daha bekleyeceğiz arkadaşlar. Sygic Mirorlink Navigasyon yazılımını android marketten indirin.Bu navi programı mirrorlink üzerinden çalışıyor.Spotify çalışıyor.Kısaca her uygulama çalışmıyor.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;553472
hocam oradan sorgulama yaptığımda kullanılabilir bir güncellemenin bulunmadığı uyarısını alıyorum. Benim asıl merak ettiğim avrupadaki Rapid SB'lerde smartlinkin mevcut olup olmadığı. Çünkü yabancı forumlarda anlayabildiğim kadarı ile böyle bir şikayete denk gelmedim. Fikri olan varmı?
Selâm ordic,Soruna yanıt olarak,youtube sitesinde mirror link konusu video gorseli olarak var.Almanya dan yüklenen videoda skoda rapid ab üzerinde mirror link nasıl çalışıyor onun video su var.Bulursam size linkini gondereyim.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar Skoda'nın Türkiye distribütörüne yollamış olduğum e-postayı ve kısa sürede vermiş oldukları cevabı buradan paylaşıyorum.

Orhan Bey Merhaba ,

Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Talebinizle ilgili olarak SmartLink uygulamasının kullanılabilmesi için aktivasyon kodu yüklenmesi gerekmektedir.
Üretici tarafından şuan için bizlere Octavia , Superb ve Yeti modelimize ait aktivasyon anahtarı satışa sunulmuştur.  
Rapid, Rapid Spaceback modelimize ait aktivasyon kodu henüz üretici tarafından satışa sunulmamıştır.
Saygılarımla / Best Regards
.
.
.

Sayın yetkili,

2016 yılının 4. Günü Atik Skoda Bayii ' nden teslim aldığım Rapid Spaceback Style paket aracımda bulunan Bolero teybin kullanım klavuzunda bulunduğu belirtilmiş olmasına rağmen smartlink, mirrorlink özelliği mevcut değil. Aracım yeni alındığından güncel olduğunu düşünmeme rağmen yine de skoda'nın kendi sitesi üzerinden aracın VIP numarasını girerek kontrol ettiğimde güncellemenin bulunmadığını gördüm. Samsung S5 cihazım ile kullanım klavuzunda belirtilen özellikleri kullanmam için ne yapmam lazım? Umarım bu durum Avrupa ile Türkiye pazarı arasındaki çifte standart başlığı altında bulunan bir konu değildir. Eğer öyle ise bile dilerim ki yüncüler olarak buna bir çözüm bulur və sizi tercih eden müşterilerinizin kalbini fetih edersiniz.

Samsung cihazımdan gönderildi[/B]

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Para vermektense beklemeyi tercih eder ve güncellemenin durumuna göre hareket ederim. Bilgi için teşekkürler.

Ayrıca 2016 modellerde smartlink aktif olacakmış. Apple ile ilgili haberlerde okudum. 2016 yılında da bolero 2 olacak bizim araçlarımızda da.

http://shiftdelete.net/apple-carplay-destekli-otomobiller-67639#p=20

Çevrimdışı jasikevicius_13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aradım şimdi aracı aldığım yetkiliyi.. Mirrorlink özelliğinin servis tarafından 700-750 TL'ye aktif hale getirilecebileceğini söyledi..!!

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jasikevicius_13;556041
Aradım şimdi aracı aldığım yetkiliyi.. Mirrorlink özelliğinin servis tarafından 700-750 TL'ye aktif hale getirilecebileceğini söyledi..!!

bende distribütör firma olan yüncüler ile mailleştiğim de, yakında özelliğin geleceğini ve servislerden satın alınabileceğini söylemişlerdi. Gelmiş demek ki. Şimdi 700 TL ye değermi ona karar vermek lazım

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gittim servise servis hizmet dışı diyor hatta gelirse satın almanız lazım dediler ama 750₺ ye gereksiz

Çevrimdışı erser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.telefonhastanesicayyolu.com
arkadaslar bende bu konuyu yakindan takip ediyorum size su sekilde aciklayayim 2015 temmuzdan sonra uretilen araclarin teybi farkli once uretilenlerin teybi farkli simdi araclarin uzerinde gelen teyblerde dokunmatik renkli ekran vs ozellik koymuslar bluetooth koymuslar ama wifi koymamislar bizim sorumuzun cevabi burda smartlink yada mirrorlink wifi aparati ile beraber calisiyor bu yuzden fiyati yuksek cikiyor. bence degmez navi icin (en iyisi skoda columbus teypler hdd harita hersey mevcut bu uniteyi en ucuza nerden buluruz onu arastiralim bence) wv araclarda da rns yada rcd modellerinde bluetooth yoktur.Bluetooth modulu sonradan takilir. en azindan bizimkilerde bluetooth var iyi tarafindan bakmak lazim :)
BILGI PAYLASTIKCA GUZELDIR....

Çevrimdışı aleash34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, ben de bir süredir bu sorunu çözmek için uğraşıyordum. Bir güncelleme ile çözüleceğine eminim servisin 700 lira istemesi tam bir saçmalık.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aleash34;566515
Merhaba, ben de bir süredir bu sorunu çözmek için uğraşıyordum. Bir güncelleme ile çözüleceğine eminim servisin 700 lira istemesi tam bir saçmalık.

700 tl karşılığında serviste yapıldığı iddiasını teyid etmek lazım. Çünkü farklı yorumlara rastladım ancak rapid'e bunu yapana denk gelmedim. Rapid'lere henüz uygulanamıyor diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

CarPlay olur mu? Bolero mu smartlink mi? Nasıl ayırt ediyoruz ?

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;566593

CarPlay olur mu? Bolero mu smartlink mi? Nasıl ayırt ediyoruz ?

Hocam, menu tuşundan açılan kısımda smartlink bölümünü kontrol ediniz. Eğer var ise carplay var demektir. Yoksa da ne yapılabilir bilmiyorum.

İyi akşamlar.