škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo Muayeneden Geçmiyor

SAHLVCV · 27 · 22829

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar durum acil ve yardımınıza ihtiyaç var. Citigoyu muayeneye götürdüm. Araç 5 koltuklu gözüküp arkada 2 emniyet kemeri olduğu için muayeneden ağır kusurlu olarak geçmedi. Tuvtürk bana bir yazı vererek emniyette koltuk sayısını düzelttirmem gerektiğini söyledi.

Emniyete gittim durumu belirttim "Tamam biz trafik şubeye mail atacağız" dediler. Aradan 10 gün geçti tekrar muayeneye gittim. Muayene öncesi kayıt açılırken "Emniyet değişiklik yapmamış" dediler. (Bu arada aynı istasyonda 1 ay içinde yapılan muayene tekrarlarında ek ücret alınmıyor. 1 ayı geçirince 190 TL ödetiyorlar ve benim sadece 6 günüm kaldı.)

Bunca işin gücün arasında fırsat bulamadığım için bugün bir arkadaşı gönderdim trafiğe. Trafik biz mail atmışız gelen yanıtta bu araçlar trafiğe 5 koltuklu çıkmış 4 koltuğa çeviremeyiz diye yazmışlar diyorlar. Çıldırmamak elde değil. Devlet yola çıkardığı fabrika çıkışlı aracı muayeneden geçirmiyor.

Başına benzer bir durum gelen oldu mu, lütfen bilgi geçin.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer citigo sahiplerine danışmak lazım.

Bence aracı satın aldığınız yetkili servise de bir sorun bakalım

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis yada yüce oto ile bir görüşün derim onlar yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis "Teknik belgesini isteyeceğiz aracın, sonra Trafik Şubeye gidip düzelttireceksiniz" diyor. Tabi teknik belgenin de aslının gelmesini bekleyecekmişiz. Benim Salı gününe kadar tüm işlemleri yetiştirmem lazım. Tabi herşey yolunda giderse.

Ama esas sıkıntı bu aracı yola çıkarıp sonradan bu sıkıntıları kullanıcılara yaşatmaları. Suçlu devlet mi, yoksa distribütör mü bilmiyorum. Ama işim gücüm başımdan aşkınken günlerdir bu problemle uğraşıyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 koltuğu, 4 koltuk olarak tescil ettiremiyorsanız, sanayide 2 noktalı emniyet kemeri taktırın, belgesiz, kağıtsız çözülür gibi....
7-8 sene önce fabiam aynı şekilde muayeneden geçemedi, tüv e göre 5 kişilik olan, 5 adet de emniyet kemeri olan araba, ruhsatta 4 kişilik görünüyordu...uzun bir uğraş sonucu ruhsat değiştirebilmiştim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin Bey çözüm noktasında haklısınız ama ben bu kadar uğraş içine neden gireyim ve masraf yapayım.

Devlet bu arabanın bu şekliyle satılıp yollara çıkmasına müsaade etmiş, şimdi trafiğe çıkamayacak kadar ağır kusurludur diyor. Peki benim yaptığım şahsi bir oynama ya da modifikasyon mu var? Hayır.

Son durum Skoda Yüce Otoyu aradım. Onlar sattıkları bazı citigolarda bu problemin olduğunu söylediler. Aracın teknik raporlarının bana yarın göndereceklerini ve bu raporlarla trafikte koltuk sayısının düşürüleceğini söylediler.

Kısmetse bu hafta 3 kez emniyete sonra yine 3, kez tuvtürke giderek halletmeye çalışacağım.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir hafta önce 2012 model aracımı sorunsuz geçirdim. İlk gelen citigolardan biriydi 4 koltuk/yolcu görünüyor araçta. Durumunuz çok sıkıntılı ancak pratik davranmanızda fayda var Engin abinin çözümü çok pratik geldi bana. Tekrar ücreti ödemek istemiyorsanız tercih edilebilir.

Yapılan ise çok büyük bir ithalatçı ayıbıdır ve dava konusudur.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dava açarak süreci durdurabilir ve başınıza gelebilecek yasal sorumlulukdan kurtulursunuz. Benim motosiklette başıma geldi 3 kişilik yazarak hata yapılmış bende kaldım dava açarak memurun yaptığı hatayı hiç bir ücret ödemeden yaptılar. Veya arkadaşların dediği gibi sanayide kemer yaptırmak

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar gel git yapacaginiza zamanla yarisacaginiza bencede snayiden tek nokta kemer alip taktirin. Hem araca arkaya 3 kisi uturmuyormu hic. Ucuncu kisi ne takacak. Olasi bi trafik kontrolunde eksik kemer yuzunden bile sorun yasarsiniz. Ve daha az sikinti yasarsiniz.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar burada Skoda Türkiye'nin bir kusuru söz konusu. Dün yaptığım telefon görüşmesinde satılan bazı Citigo'larda bu sıkıntıyı yaşadık, size hemen aracın teknik şemalarını gönderiyoruz dediler. Bugün hologramlı kağıtla AT Uygunluk belgesi geldi. Yarın sabah emniyete gidip işi çözmeye çalışacağım. Ama bu işin ilk kısmı.

Muayene işi hallolunca da skoda ile kapışacağım. Ayrıca şahsımdan kaynaklanmayan bir hata ile ilgili gidip araca emniyet kemeri mıonte ettirmeyle uğraşmam daha anlamsız.

Bu işin bana maddi olarak külfeti olursa zaten rücu ederim. Gelişmeleri buradan sizlerle paylaşacağım.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
la ne boktan işler bunlar , bir tek bu ülkede yaşanan olaylara bir örnek daha işte

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;552596
.................................. Ayrıca şahsımdan kaynaklanmayan bir hata ile ilgili gidip araca emniyet kemeri mıonte ettirmeyle uğraşmam daha anlamsız.

.................

Çözüm aradığınız burada aradığınız için, zaman kaybı olmasın, kolaydan halledin diye, çözüm önerdim,

Önerimi ''anlamsız'' bulduysanız, bu forumdan değil, önce direkt olarak skoda genel distribütörünü arasaydınız, sizce kolay bir çözüm olurmuş demek ki...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;552610
Çözüm aradığınız burada aradığınız için, zaman kaybı olmasın, kolaydan halledin diye, çözüm önerdim,

Önerimi ''anlamsız'' bulduysanız, bu forumdan değil, önce direkt olarak skoda genel distribütörünü arasaydınız, sizce kolay bir çözüm olurmuş demek ki...

Engin Bey yanlış anlaşılma olmasın öneriniz anlamsız demedim. Sanayiye gidip bu işle uğraşmak yine vakite kaybettirecek bana o manada söyledim.
 Yani bana iki türlü de işkence olacak. Yoksa bu yöntem aklıma gelmedi değil.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüzde yüz haklisıniz ama güçlü olan daha haklı çıkacaktır mantığın aklin bittiği yerde yaşıyoruz arkadaşların söylediği boşuna kendinizi uzmeyin sistem bozuk düzeltmeye çalışmak yerine pratik cozume yonelin sistemin açıklarından yararlanin.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Durumun skoda dan kaynaklı olduğunu, ortada maddi- manevi zarar olduğunu, zararın bu hstalı eylemin sonucu olduğunu,  durumda skoda nın kusurlu olduğunu ve durumun hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız tazminat davası açabilirsiniz. Ayrıca Tüketici kanunu ve benzeri kanunlarda durumunuza uyan bir hükümde varsa ona dayanarak da dava açabilirsiniz. Bence zaman kaybetmeyin dava açın adalet yerini bulur umarım