škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo Muayeneden Geçmiyor

SAHLVCV · 27 · 22837

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benzer mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması ve benim gibi zaman kaybetmemeniz açısından yapılması gerekenleri yazıyorum. Benim sorunum çözüldü. Eğer Citigo kullanıpta koltuk sayısı 5 görünen varsa muayeneye sonrası aşağıdaki işlem adımlarını yapsın.

1- Skoda genel müdürlüğü arayıp aracın AT Uygunluk Belgesi'nin ve teknik şemasının aslının tarafınıza ulaştırılmasını istiyorsunuz. En geç ertesi gün kargo size geliyor.
 2- Tuvtürk'ten alınan koltuk sayılarındaki farklılık sebebiyle ağır kusurlu olduğunu belirten tespit tutanağını alıyorsunuz.
 3- Ruhsatınızın fotokopisini çekiyorsunuz
 4- İlçe emniyet müdürlüğü trafik şube dikkatine, koltuk sayılarının AT uygunluk Belgesi'ndeki gibi düzeltilmesini isteyen bir dilekçe yazıyorsunuz
 5- Dilekçe ve yukarıda belirttiğim diğer evrakı ilçe emniyete verdikten sonra işleminiz gün içinde yapılıyor ve sistemsel olarak koltuk sayınız güncelleniyor. Bununla ilgili herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz.
 6- Tuvtürkten muayene tekrarına giderek aracınızı geçiriyorsunuz.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı problem ablamın audi a1 aracında da oldu. araç muayeneden geçemedi. aracın 2.sahibiydik. aracın çıkış yeri olan kartal ilçesinde emniyete gidip kısa sürede halletmişti. ruhsatta değişiklik yapılmıştı. sonrasında problem olmadan geçmişti muayeneden

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsat yaprağı değişmesine gerek oluyor mu peki

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;552901
Ruhsat yaprağı değişmesine gerek oluyor mu peki

gerekiyor. bizimkisi değişmişti

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar muayeneden dün itibariyle geçmeyi başardım nihayet. Öncelikle dün muayene tekrarının son günüydü.

Bilindiği gibi muayene tekrarında sadece aynı istasyondan 1 ay içinde ücretsiz muayene hakkınız oluyor. Ancak Hadımköy istasyonunda yer yoktu. Müşteri hizmetlerini arayıp yardımcı olmalarını rica edince beni saat 15:00 e eklediler. Sonra gidip muayeneyi aldım.

Yukarıda bazı arkadaşların sorduğu soruya gelince ruhsatım falan değişmedi, ya da cebimden herhangi bir ücret ödemedim. Koltuk sayısı değişikliği sistemsel olarak gerçekleştiriliyor. Zaten siz muayene istasyonunda sıra numarası alıpta gişeye gittiğinizde size "koltuk sayısı ne olacaktı" diye soruyorlar. Memur ekrandan kontrolü yapıp size değişikliğin yapıldığını söylüyor.

Sormak istediğiniz birşey olursa yazabilirsiniz.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 te 2004 model lada bir araç almıştım ilk sahibinden 0 trafiğe çıkmış hiç el değiştirmemiş neyse aracı aldım noterden çıktım bir baktım yakıt tipi dizel lada nın daha dizel araç üretimi olmadı notere geri döndüm trafiğe gideceksin dediler neyse beylikdüzü trafik şubeye gittim memura sordum aracı nereden aldınız leventten dedim o zaman oranın trafiğine gitmeniz lazım dediler sonra bankodaki memur abi dur sen 2 dk bekle dedi bekledim işi bitince evraklarımı aldı bilgisayarda 2 tık tık yaptı abi daha ruhsatın çıkmamış ben düzelttim ruhsatın benzinli gelecek dedi yani o arkadaşın vicdanına gelmesem 2 sn iş için beylikdüzünden levente yollayacaklar bizi, Allah insanlara 1 dirhem de olsa vicdan versin.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ruhsattada 110beygir yerine 90 beygir yazmışlar...

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce kullandığım araçta tuv Türk muayenesinde km bilgisini yazarken 44500 yerine 444500 yazmışlar. Daha sonraki muayenede km düşürülmesi var diye hafif kusur yazdılar.  2012 model connect modeline trafiğe çıkış tarihi 1998 yazmışlar

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek ki aldığımız raporu yerinde ve zamanında incelememiz gerekiyor ki varsa hatalı bir şey düzelttirelim!

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pielstick;585369
Daha önce kullandığım araçta tuv Türk muayenesinde km bilgisini yazarken 44500 yerine 444500 yazmışlar. Daha sonraki muayenede km düşürülmesi var diye hafif kusur yazdılar.  2012 model connect modeline trafiğe çıkış tarihi 1998 yazmışlar

Sizin aracı muayene eden adam sanırım başkasının aracı ile karıştırmış :p

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı yasalar KOÇ gurubunu kapsamıyor sanırım?

[YOUTUBE]mGgEZfTUqm4[/YOUTUBE]

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu sıkıntının en basit çözümü takipçide ek1 belgesi doldurtup doğru olana göre tabii trafiğe gidiyorsunuz genelde memur kişi sayısını kazıyıp üstüne doğrusunu yazıyor.
  bu arada her sıfır araç alan kişi AT uygunluk belgesini satış esnasında talep etmekle yükümlü ancak bunu o sevinçle ve eksik bilgi ile kimse dikkat etmiyor yani kusurun başlangıç noktası aslında bizleriz.
2020 Karoq 1.6 TDI