škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 Tdi Motor Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, bu arabanın motor sesinin içeriye gelmesini nasıl azaltabiliriz? 1 yılı geçti alalı ama artık kafam kaldırmıyor bu sesi. Satmakta istemiyorum çünkü aynı kalitede, masrafsız, km si düşük ve arıza çıkartmayan bir marka-model yok. Çözüm bulan oldu mu?

Bu arada yeni üye değilim aslında, mail adresime giremediğim için şifremi yenileyemedim ve yeniden üye oldum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesi kesmenin yolu yok. Ön tarafta zaten yalıtımı var, ekstra birşey yapmak tehlike oluşturabilir.

Geçen gün de trafikte beklerken, benim vites koluna gözüm takıldı. Aynı çocukluğumdaki magirus dolmuşların vites kolu gibi titriyordu. İstemsiz şekilde kola uzun süre bakarak, elimi uzattım ve tuttum sıkıca "titreme sen artık" der gibi. O anda dikiz aynasından arkamdaki minibüsün şöförü ile göz göze geldim. Bana bakarak belli belirsiz sırıttı aynadan. Artık ne düşündüyse.... :)

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;544915
Sesi kesmenin yolu yok. Ön tarafta zaten yalıtımı var, ekstra birşey yapmak tehlike oluşturabilir.

Geçen gün de trafikte beklerken, benim vites koluna gözüm takıldı. Aynı çocukluğumdaki magirus dolmuşların vites kolu gibi titriyordu. İstemsiz şekilde kola uzun süre bakarak, elimi uzattım ve tuttum sıkıca "titreme sen artık" der gibi. O anda dikiz aynasından arkamdaki minibüsün şöförü ile göz göze geldim. Bana bakarak belli belirsiz sırıttı aynadan. Artık ne düşündüyse.... :)

:D dolmuşçu gözüyle bakmak lazım olaya. böyle giderse sessiz birşeyler aramak zorunda bırakıcak beni.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim kulağım zamanla alışıyor ama arabaya ilk oturan soruyor hemen. Aynı motora sahip pololarda ses kısmen daha az gibi sanki, yalıtımın etkisi olabilir.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin & LPG kombinasyonu sizi mutlu edebilir benim Fabia 1 de aracın çalıştığını anlamak için devir saatine bakmam gerekiyor hatta yanımda oturanlar birkaç kez ışıklarda araba stop etti galiba dediler çalışmıyor sanipta geçenlerde palio 1.3 multijet kullandım aman Allah o ne ses kendi arabama sarilasim geldi dizel az yakiyor ama LPG dahada az 1200 km yolu 200 tllik LPG ile yaptım yazın. Birkaç sefer yanımdan dizel Fabia 1 geçti ses gerçekten çok fazla.

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;544929
Benzin & LPG kombinasyonu sizi mutlu edebilir benim Fabia 1 de aracın çalıştığını anlamak için devir saatine bakmam gerekiyor hatta yanımda oturanlar birkaç kez ışıklarda araba stop etti galiba dediler çalışmıyor sanipta geçenlerde palio 1.3 multijet kullandım aman Allah o ne ses kendi arabama sarilasim geldi dizel az yakiyor ama LPG dahada az 1200 km yolu 200 tllik LPG ile yaptım yazın. Birkaç sefer yanımdan dizel Fabia 1 geçti ses gerçekten çok fazla.

yanlış anlamayın tdi motora bindikten sonra lpg hiç tat vermiyor, araba gitmiyormuş hissine kapılıyorum. bir üstteki arkadaşın dediği gibi aynı motordan bir çok arabada var ama şikayet sanki genellikle skoda da gibi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yıllardır lpg li araca biniyorum aracı lpgye aldığımda yada benzine aldığımda herhangi bir fark oluşmuyor tabi herkesin kendi tercihi ama yaş 39 o dizel sesini kafam kaldırmıyor.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;544915

aşırı titreme anormal abi benim aracimda da adamı şekilde titreme ve sallantı vardı ustam alt karter de denge ağırlıkları olduğunu sorunun orada olabileceğini söyledi sonra triger değişirken sentesini ayarlayamamislar önceki yer.Aracın karter açıldı bakımı yapıldı vitesteki titreme ve arabadaki aşırı titreme normale indi bilgin olsun.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;544995
aşırı titreme anormal abi benim aracimda da adamı şekilde titreme ve sallantı vardı ustam alt karter de denge ağırlıkları olduğunu sorunun orada olabileceğini söyledi sonra triger değişirken sentesini ayarlayamamislar önceki yer.Aracın karter açıldı bakımı yapıldı vitesteki titreme ve arabadaki aşırı titreme normale indi bilgin olsun.

videosunu çekeyim koyayım buraya bi ara.

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben 26 yaşımdayım gençliğin verdiği birşey heralde. ilerde aile babası olunca değişirim umarım :D

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;545006
videosunu çekeyim koyayım buraya bi ara.

peki abi bir sorum olacak kalkarken 1.viteste 1000rpm devirle 1300rpm arası titreme varmı?

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;545062
peki abi bir sorum olacak kalkarken 1.viteste 1000rpm devirle 1300rpm arası titreme varmı?

ben de zelzele oluyor kalkışta :D

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
normal olmuya bilir bende ilk defa 3 silindire biniyorum. İlk 1 yıl sarsinti normal diye bisey yapmadım. Sonra bi gün açtık motor kulak koparacak gibi bu normal değil dediler. Gerekenler yapıldı ve arabanın gidişi hizlanisi karakteristiği degisti