škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 Tdi Motor Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim motor kulağını 2-3 ustaya gösterdim bir sıkıntı yok dediler. Bende titreşim daha fazlaydı, yazın enjektörleri yeniledim baya azaldı
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31724

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tdi in sesini bir nebze azaltmak icin gogusu sokup camin altindan sofor koltuguna kadar saglam yalitim yapmak lazim.

Valla ben tdi in sesini seviyorum alistim baya. Hele hele gaza oturunca o kendini v6 zannetmesi var ya kukrettin bi ses geliyo kabin icine bitiyorum. Hele bide egzozum aciksa seyreyle gozum senligi [emoji23]

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu sesi sevdim, Doğukanın dediği gibi yolda bu sesi duymak için vites düştüğüm de olur...
Yanlız Fabia1 TDİ deki ses, Fabia2 TDİ deki sesten fazla...
2 arabayı yan yana koyup, sesi dinlediğimizde  ikisi de BNV olmasına rağmen hem iç, hem dış sesleri bayağı bir farklı,
Aynı durumu Polo 1,2 70 Trend ile Fabia1 HTP64 de de gözlemledim, yeni modellerde biraz iyileştirme yapılmış ses açısından Polo aynı motorla daha sessizdi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
13 yaşımdan beri biniyorum 1.4 TDI Fabia'ma.Yaş oldu 21 83bin km yapmışım ama hala ses rahatsız ediyor:lol:

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;545103
Tdi in sesini bir nebze azaltmak icin gogusu sokup camin altindan sofor koltuguna kadar saglam yalitim yapmak lazim.

Valla ben tdi in sesini seviyorum alistim baya. Hele hele gaza oturunca o kendini v6 zannetmesi var ya kukrettin bi ses geliyo kabin icine bitiyorum. Hele bide egzozum aciksa seyreyle gozum senligi [emoji23]

sesine ben de hayranım, bazen o sesi duymak için camı bile açıyorum ancak şehirler arasında yol yapmak eziyet oluyor. göğüsle ilgili söylediğiniz şeye hangi ustaya gidip baktırmam lazım?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06fabia06;545140
sesine ben de hayranım, bazen o sesi duymak için camı bile açıyorum ancak şehirler arasında yol yapmak eziyet oluyor. göğüsle ilgili söylediğiniz şeye hangi ustaya gidip baktırmam lazım?

Uzun yol sesinden bahsediyorsaniz mk1 yol sesini de cok aliyor.

Sessizlik istiyorsaniz isin ehli bir oto dosemeci camurluklar taban sacinin hepsi bagaj kapagi ve kapi iclerine saglam bir ses yalitimi yapmalidir. 1500-2000₺ civarinda orta halli bir yalitim yapilabilir.

Ya da imkaniniz ve el isciliginiz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. 500-1000₺ arasi orta halli malzemesi tutar.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06fabia06;545140

Benim de arasıra motor esini duymak için şöyle kafayı camdan çıkarıp dinlediğim doğrudur.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözünü seveyim Favorit' in. Ses için kafayı dışarıya çıkartmaya gerek yoktu. Direksiyondayken supap seslerini bile duyabiliyordum. Hatta arada eşime "Aha! 3. silindirin emme supapının ayarı kaçmış, şıkırtı yapıyor" demişliğim bile vardır. O günden sonra zaten kendi halime bıraktı beni.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;545150
Gözünü seveyim Favorit' in. Ses için kafayı dışarıya çıkartmaya gerek yoktu. Direksiyondayken supap seslerini bile duyabiliyordum. Hatta arada eşime "Aha! 3. silindirin emme supapının ayarı kaçmış, şıkırtı yapıyor" demişliğim bile vardır. O günden sonra zaten kendi halime bıraktı beni.:D

Abi saygilar. Gercekten saygilar.

Birakiyorum bu isleri gidip ayvaliga yerlesicem jetski kiraliycam
:D :rm:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;545200
Abi saygilar. Gercekten saygilar.

Birakiyorum bu isleri gidip ayvaliga yerlesicem jetski kiraliycam
:D :rm:
Sesli guldum ya la![emoji23] [emoji23] [emoji23]
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;545201
Sesli guldum ya la![emoji23] [emoji23] [emoji23]

15 dakkadir evde sesli alistirma yapiyorum

"Ski var, ski var jetski var"
"Skiynen tur 40 liraa"
"Gelin bi tur da siz binin"

Diyorum evin icinde :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;545202
15 dakkadir evde sesli alistirma yapiyorum

"Ski var, ski var jetski var"
"Skiynen tur 40 liraa"
"Gelin bi tur da siz binin"

Diyorum evin icinde :)
Bir gün Ayvalık' a yerleşirsem ve birisi kalkıp da bana "burada bir jetskici varmış, nerede?" derse, "bilmiyorum ama isterseniz ben yavaş yavaş yapabilirim" derim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jet haaa? Tebrik ederim, ne denir ki başka???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tane cold start videosu koyalım.  Google'dan fabia tdi sesi diye aratıp buraya gelenler belki vazgeçer :D

https://www.youtube.com/watch?v=0eyJ-i9v0HI

Bu da 6 km sonra ancak motorun ısınması:

https://www.youtube.com/watch?v=sChwhfDWsZ0

bu da bonus:
https://www.youtube.com/watch?v=M157coBlbk8
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 16:53:02 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6km de efsane isiniyomus. Valla sikisik trafige takilmazsam 6km sonra ibre yerinden oynamiyo bile. Trafik varsa da 50-60 derece anca oluyo.

Valla abi 20-25 milyar paraya hem az yakicak hem cok kacicak torku coskuyu vericek hem de saglam olcak zirt pirt bozulmiycak hemde sessiz olucak yok oyle bi dunya.

Bu paralara sessiz araba isteyene en iyi alternatif 101 lik olur o da yuklu arabayla rampada cekersin 4ten 3e bagirta bagirta cikarsin ;)