škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hafızalı koltuk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim ö hafızalı koltuğum bazen tek dokunuşla vazen ise basılı tutunca hafızata aldığım pozisyonlara geçiyor.  Normalde tek dokunuş ile pozşsyon değiştirmesi lazım. Nedşr sizkerdeki durumlar.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de ayni hocam, basılı tuttuğumda konum değiştiriyor yoksa elimi çekersem yarım kalıyor. Garip geldi bana da.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;543014
Merhaba benim ö hafızalı koltuğum bazen tek dokunuşla vazen ise basılı tutunca hafızata aldığım pozisyonlara geçiyor.  Normalde tek dokunuş ile pozşsyon değiştirmesi lazım. Nedşr sizkerdeki durumlar.

Kontak açıksa tek dokunuş kontak kapalıysa uzun basmanız lazım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek dokunuşta geçiyor bizimki. uzun dokunmamak lazım sanırım. bir de 2 anahtar var bizde. nikelajlı olanı hanımda. o 1. pozisyonda kayıtlı. Ben diğer anahtarı alıyorum yanıma. o anahtarla kapıyı açınca 2. posizyon düğmesine bir kez basıp çekiyorum parmağımı koltuk pozisyonuna geliyor.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;543027
Kontak açıksa tek dokunuş kontak kapalıysa uzun basmanız lazım.

Hemen deneyeceğim... eğer dediğiniz gibiyse harika..... bilgi için teşekkürler

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kontak kapalı tek dokunuşta oluyor bizde.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb de aynı sistem mi bilmiyotum ama Passat da şu şekilde.

Diyelim ki siz 1. hafızayı kullanıyorsnuz. Araçtan inerken kolay inebilmeniz için koltuk kendini geri çekiyor. Araca tekrar bindiğinizde 1. tuşa bir kere basarsanız hafızadaki pozisyona geliyor. Ancak 1. değil de 2. hafızadaki ayara geçmek isterseniz 2.tuşa basılı tutmanız gerekiyor.

Kontak açık-kapalı olayını denemedim ama

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HMM bu geri çekme olayı Proglanabilen bir şeydir sanırım. bizimkilere de yaptıralım :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb de yok mu? Ben var biliyordum. eğer yoksa ilginç geldi.

Kontak kapatıp kapıyı açtığımda koltuk kolay iniş için bir miktar geri kayıp o şekilde kalıyor. Binerken de o şekilde. Sonra kontağı çevirdiğimde kendiliğinden eski pozsyonuna geliyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;543754
Superb de yok mu? Ben var biliyordum. eğer yoksa ilginç geldi.

Kontak kapatıp kapıyı açtığımda koltuk kolay iniş için bir miktar geri kayıp o şekilde kalıyor. Binerken de o şekilde. Sonra kontağı çevirdiğimde kendiliğinden eski pozsyonuna geliyor.
Superb 2'de kodlama ile açılıyordu; Superb 3'te yoksa kodlama ile açılabilir belki.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evde 2 araç olduk. seat leon ve superb bir vagcom alsak mı artık?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;543794
evde 2 araç olduk. seat leon ve superb bir vagcom alsak mı artık?

Alın bence. Kodlamaya verilen paranın biraz üzerine kablo alınabiliyor zaten.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında tam alacaktım. sizin bu forumdaki bir yazınız üzerine erteledim. superblerde uygun olmayan kodlama ile sorunlar çıktığı bazı fonksiyonların kullanılamaz hale geldiğini yazmışsınız. bir arkadaş kodlama sonrası ses sisteminin ses seviyesinin takılı kaldığını yazmış siz de vagcom alıp kodlama yapmak için acele etmeyin superblerde demiştiniz.
neye göre alalım bu kabloları ilanlarda versiyonlardan bahsediliyor. ve fiyatlar 100tl civarından  başlayıp 300-400 tlye kadar çıkıyor. bunlar satıcıları yalanları mı bu kabloların versiyonu olduğunu sanmıyorum ama yanlarında verdikleri yazılımda versiyon farkı olabilir.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
misal opelde  bir tane opcom cihaz aldım. hem vectra c aracımda hem de astra aracımda kullanabildim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;543804
Aslında tam alacaktım. sizin bu forumdaki bir yazınız üzerine erteledim. superblerde uygun olmayan kodlama ile sorunlar çıktığı bazı fonksiyonların kullanılamaz hale geldiğini yazmışsınız. bir arkadaş kodlama sonrası ses sisteminin ses seviyesinin takılı kaldığını yazmış siz de vagcom alıp kodlama yapmak için acele etmeyin superblerde demiştiniz.
neye göre alalım bu kabloları ilanlarda versiyonlardan bahsediliyor. ve fiyatlar 100tl civarından  başlayıp 300-400 tlye kadar çıkıyor. bunlar satıcıları yalanları mı bu kabloların versiyonu olduğunu sanmıyorum ama yanlarında verdikleri yazılımda versiyon farkı olabilir.

Bahsettiginiz hususları "rumiexile" rumuzlu Faruk arkadaşımız yazmıştı ki kendisi sanırım bu forumda vag-com konusunda en derin bilgiye sahip kişidir.
Ben daha önce Çin'den almıştım ancak sürüm artık o kadar eski kaldı ki 2 hafta önce aliexpress'ten son sürüm kablo sipariş ettim. Şu an en güncel sürüm 15.7.1. Turkiye'de kabloyu haddinden fazla meblağlara satıyorlar ve 150-TL civarı kabloların aliexpress'ten aldığınız kabloyla farkı yok; ikisi de klon kablo ve güncelleme yapılamaz; yani yeni sürüm çiktığında kablo versiyonunu yükseltemezsiniz. Bir de 350-400-TL aralığında satılanlar var sahibinden'de, satıcılar güncellenebildiğini yazmışlar ancak o konuda emin değilim.
Ben ayrıca Leon sahibi olduğunuz için de önerdim almanızı. Superb konusu netleşince onu da kodlarsıniz zaten.