škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hafızalı koltuk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aklımda siz yazmışsınız gibi kalmış. :)
şimdi kablo bir donanım bunun versiyonu nasıl oluyor? arayüzde kullanılan çipin mi versiyonu var ? obd protokolü dışında bir standart mı takip ediliyor?
yoksa versiyon sadece yazılım ile mi alakalı?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;543822
aklımda siz yazmışsınız gibi kalmış. :)
şimdi kablo bir donanım bunun versiyonu nasıl oluyor? arayüzde kullanılan çipin mi versiyonu var ? obd protokolü dışında bir standart mı takip ediliyor?
yoksa versiyon sadece yazılım ile mi alakalı?

VCDS'nin üreticisi ross-tech firması. Kodlamada kablo ve yazılım unsurları var. Bizim görece ucuz fiyatlara aldıklarımız kopya kablolar ve bunlar sadece beraberinde gelen sürüma kadarki yazılımı destekler. Mesela ben kablomu 2012 yılında almıştım, dolayısıyla bendeki kablo ile daha sonra üretilen Rapid ve Octavia kodlanamıyor. Orijinal kablo aldığınizda ross-tech her yazılım güncelkemesi yaptığında siz de güncelleyebiliyorsunuz sürümü ve ileriye donük kodlama yapma imkanınız da oluyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar;

Konumuz hafızalı koltuk, son yorumlar ile konumuzun biraz dışına çıktık... Hala benim aracımda bazen tek dokunuş bazen ise uzun süreli basma ile hafızalı pozisyonlara geçiş oluyor... Benim durumumda olan arkadaşlarımız ne gibi çareler düşünüyorlar... Ne yapabiliriz bu durumu aşmak için...?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2 defa denedim. eşimin anahtarı ile de kendi anahtarımla da anahtarsız giriş yapıp kapıyı açtım ve 2. pozisyon düğmesine bir kez basıp çektim parmağımı otomatik olarak hafızadaki pozisyona geldi. basılı tutma ihtiyacı duymadım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;543811
...............
Ben daha önce Çin'den almıştım ancak sürüm artık o kadar eski kaldı ki 2 hafta önce aliexpress'ten son sürüm kablo sipariş ettim. .................

eski kabloya talibim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamdır. Kablo Emin'de. Bir dahaki buluşmada ya da ne zaman istersen Emin'den alabilirsin.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi istediğin zaman alabilirsin.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün ben de denedim.kontak açık da kapalı da olsa basılı tutunca hafızadaki pozisyona geliyor.tek dokunuşla yarım kalıyor malesef. bu nasıl bir iş anlamadım. bizim araç üretilirken teknisyen çay molasındaymış heralde:)

Çevrimdışı mete yıldız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün kendi aracımda denedim kontak acık yada kapalı fark etmiyor basılı tutmadığın zaman tam konumunu almıyor. Tam ayarına gelene kadar sıralama düğmesine sürekli basılı tutuyorum. Var mı başka çözüm önerisi..

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

burdan anladığım kadarı ile kapı acık kontak kapalı ıken basıp cekmek yeterlı bı de boyle deneyın isterseniz.

buda kumandaya gore koltuk ayna pozısyonunu senkronızasyonu dıyelım. hangı kumanda ıle hangı pozısyona gelmesını ıstıyorsanız onu ayarlayabılıyormussunuz.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2015, 13:46:07 Gönderen: Obi_Y »

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben denedim; kontak kapalı ile tek dokunuş tam pozisyon. Kontak açık tam dokunuş tam pozisyon.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu detaya dikkat etmemiştim ama eşim benden baya önde  kullandığından ondan devralıyorsam kapıyı açtığım gibi tek dokunuş yapıyorum ve pozisyona geliyor. aksi türlü zaten dizlerim vurur ben oturamam koltuğa :)
sorun çözüldü sanırım.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Obi_Y;544397

burdan anladığım kadarı ile kapı acık kontak kapalı ıken basıp cekmek yeterlı bı de boyle deneyın isterseniz.

buda kumandaya gore koltuk ayna pozısyonunu senkronızasyonu dıyelım. hangı kumanda ıle hangı pozısyona gelmesını ıstıyorsanız onu ayarlayabılıyormussunuz.

Evet....İşte Forum olayı budur...Aylar sonra böylesi basit bir detayı forum sayesinde, siz değerli arkadaşlarımız vasıtasıyla çözdük....

KONTAK KAPALI KAPI AÇIK TEK DOKUNUŞ.... ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR BÖYLELİKLE BU KONU TARİHE KARIŞMIŞTIR...MÜSPET ÇÖZÜMLE... (BU DETAYI DAHA SERVİSLER BİLE BİLMİYOR)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle