škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 267744

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracımın yakıt depo kapağı açılmıyor. bastırıyorum ileri fırlatmıyor kapağı. acaba yayın mı değişmesi lazım. yoksa yağlamak felan mı gerekiyor?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hatice;614657
Aracın garantisi devam ediyor doğuş otomotivden randevu alıp gitsek ücret çıkar mı ki acsba

Garanti süresince çıkmaması gerekiyor. Adı üzerinde garanti. Fakat kullanıcı kaynaklı diye tutturabilirler ona dikkat etmek lazım!

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bakımları serviste yapılmış bildiğimiz kadarı ilr ama gidince bize nasıl bir ayrışa çıkarılır, ve servisten çıktıktan sonra tekrar aynı durum başımıza gelir mi hiç bilmiyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce yapılanlar faturalarında ve kayıtlarda mevcuttur. Garanti içinde dediğim gibi "kullanıcı hatası" demeleri haricinde her hatayı karşılamaları gerek. Zaman kaybetmeden randevu alıp mümkünse satıcı ile gidin. Mide bulandırıcı bir durum varsa zaten geri verme şansınız var, iade edip paranızı alırsınız.
Bu iş biraz şans, sıfır araçta boya ile karşılaşanlar oluyor, ikinci hali düşünün artık.

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öyle yapacağız inş bu gün de tatil olduğu için yarın randevu alıp gideceğiz inş sıkıntı çıkmaz .ayrıca araç genel olarak nasıl sizce biraz geç olsa da genel olarak ne düşünülüyor merak ediyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid kullanan arkadaşlar araç konusunda yorum yapacaklardır. Ben Yeti'yi almadan önce 1.4 TDI DSG (3 silindir) e bakmıştım hatta test sürüşü yapmıştım. İki sebeple rotayı Yeti'ye çevirdim. 1. motor çok sesli çalışıyordu (bunda motorun soğuk olması da etkimiştir). 2. araç filo çıkışlıydı. Titiz, tek sürücülü, sahibinden almayı tercihim ettim. Aynı şartlarda Rapid denk gelse alırdım. Yeti tercihimden memnunum.

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Forumda aradım ancak bulamadım, eğer benzer konu açıldıysa da kusura bakmayın.

Bagaj lambası çok düşük aydınlatıyor. Bagaj lambasını nasıl değiştirebilrim? Lamba'nın modelini markasını bilen var mı? Daha yüksek aydınlatmalı birşey takılması gerekiyor mecburen?

Teşekkür ederim...

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: limraaa;617262
Merhabalar,
Forumda aradım ancak bulamadım, eğer benzer konu açıldıysa da kusura bakmayın.

Bagaj lambası çok düşük aydınlatıyor. Bagaj lambasını nasıl değiştirebilrim? Lamba'nın modelini markasını bilen var mı? Daha yüksek aydınlatmalı birşey takılması gerekiyor mecburen?

Teşekkür ederim...

Merhaba. Ben photon marka  T10 ebadında LED, PH7023 modelini (PH7029 da var) kullanıyorum. Torpido gözüne ve Far içindeki parklara da taktım. Güzel aydınlatıyor. Tavsiye ederim.
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/photon-ph7023-exclusive-led-t10-w5w-6000k-beyaz-isik-269732348

Çevrimdışı inanpolat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hararet sorunu sebebiyle servise gittim Garanti'den antifiriz ve devirdaim pompası değiştirildi. Sorun servisin yanlış antifiriz seçiminden kaynaklanmış ,g13 antifriz kullanılması gerekiyormuş.selamlar

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
koltuk krikosundan tak tak ses geliyor benim aracta valal sogudum satacam

Çevrimdışı bhathu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugyn ufak bi cizirdama sesi farkettim aracin sol on konsolunda sonra klimayi kapatinca sesin kayboldugubu farkettim. On konsol cam tarafndaki klima havalandrmasindan geldigini dusunuyorum acaba nedendir ki?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bhathu;630687
Bugyn ufak bi cizirdama sesi farkettim aracin sol on konsolunda sonra klimayi kapatinca sesin kayboldugubu farkettim. On konsol cam tarafndaki klima havalandrmasindan geldigini dusunuyorum acaba nedendir ki?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Polen filtresine takılan bir cisim de ses yapabilir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, bugün aldığım 2013 rapid 1.6 aracımda (alırken oladar test ettik, gezdik) bir trim sesi mevcut. Okadar uğraştım bulamadım. Trim sesinin geçmesi için yaptıklarım ve aldığım sonuçlar şöyle;
1 çok az gaz verince ses gidiyor
2 debriyaja basınca ses gidiyor
3 vitesi hafif sağa yada sola yapınca ses kesiliyor
4 torpido içirisinde gözlük gözünde herhangi bir tirreyen aksam yok ses gitmiyor.
5 motor kaputunu açıp üstteki plastiği tutuyorum ses gitmiyor.
6 göğüse çöküyorum ses gitmiyor
7 teyp sökülü şuan elimi içine sokuyorum ses gitmiyor
8 motor kaputu açıkken dinliyorum motor kısmından gelmiyor, debrijaya basıyoruz motor kısmında ses yok. İç aksamdan geliyor

Yardımlarınız lütfen?

Keyifli ve aktif forumlar...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 09:07:15 Gönderen: Atabey01 »

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;633256
Gözlük kabindaki gözlük ten olabilir mi
Yok hocam değil gögüs kısmında bir ses. Gözlük kabı boş.

Keyifli ve aktif forumlar...