škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 274932

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;529621
Ben araçtan soğuyup satıyorum bu gidişle millete aracını sattıracağız. Bize mercedes lazım gerçi o zamanda neden tıslıyor bu deriz :)
Mercedes' te bile ses bulurum ben. Cinsin ben. Kendimi biliyorum.
Alıntı yapılan: 09fabia;529621
Sonradan gördüm mesajı tek mesaj olarak düzelttiğin için sağol :)
Sıkıntı yok.
Birden fazla mesaja yanıt vereceksen, mesajların altındaki "çoklu alıntı" kısımlarını aktif edip en sonda sayfanın sol-alt kısmındaki "cevapla" butonunu seçersen, mesajlara çoklu olarak yanıt verebiliyorsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüm rapidseverler

bence rapidlerimize haksızlık ediyor ve onlar hakkında insanların algısını da kötüye doğru itiyoruz...

mesela rapidler ortak sorunlar çözümleri veya diğer konulara bakanlar aman aman rapid alınmaz baksana ne çok şikayet var diyecekler...

bence konu başlıklarını düzenleyelim , rapidimizin piyasasını da kollayalım..

sorunları tabii ki yazışalım ama hep sorundan bahseder olduk

biraz tarz değiştirelim derim.

bu arada rapidin imajını kötülüyoruz diye düşünüyorum , bu kadarını haketmiyor , araç alma niyetim olduğu zaman hepimiz gibi intenetten araştırıyorum . Bu konuda rapid için de en büyük kaynak bizleriz.

bence burada rapidin tutulması , sevilmesi açısından da misyonumuz var.
bilmiyorum siz ne dersiniz ama bence gerçekten sorun-problem kelimelerini-başlıklarını başka kelimelerle değiştirelim , azaltalım , tek başlıkta toplayalım vs vs , ifadeleri yumuşatalım , kısacası kendi kendimize rapidimizi övmesek de sanki sorun yumağıymış gibi de sunmayalım ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;529638

bu arada rapidin imajını kötülüyoruz diye düşünüyorum , bu kadarını haketmiyor , araç alma niyetim olduğu zaman hepimiz gibi intenetten araştırıyorum . Bu konuda rapid için de en büyük kaynak bizleriz.

bilmiyorum siz ne dersiniz ama bence gerçekten sorun-problem kelimelerini-başlıklarını başka kelimelerle değiştirelim , azaltalım , tek başlıkta toplayalım vs vs , ifadeleri yumuşatalım , kısacası kendi kendimize rapidimizi övmesek de sanki sorun yumağıymış gibi de sunmayalım ?

Güzel düşünce fakat bu şekilde sorunlarımızı konuşamayız ayrıca insanlar bu ufacık sorunlardan kaçacaksa araba falan alamazlar :) araçlar vwag olup sorunsuz araçlardır efendim sadece biz biraz takıntılıyız.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;529638
tüm rapidseverler

bence rapidlerimize haksızlık ediyor ve onlar hakkında insanların algısını da kötüye doğru itiyoruz...

mesela rapidler ortak sorunlar çözümleri veya diğer konulara bakanlar aman aman rapid alınmaz baksana ne çok şikayet var diyecekler...

bence konu başlıklarını düzenleyelim , rapidimizin piyasasını da kollayalım..

sorunları tabii ki yazışalım ama hep sorundan bahseder olduk

biraz tarz değiştirelim derim.

Bizim semtte durduğum yerlerde aracın etrafını dolanıp "kardeş bende bu araçtan almayı düşünüyorum nasıl" diye soranlar oluyor ben de 10 numara 5 yıldız hemen al diyorum, bu gidişle bizim mahalle rapid kaynayacak:D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçta tüm Rapid sorunlarını bir başlık altında toplayacak admin, yine aynı kapıya gelecek.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;529679
Bizim semtte durduğum yerlerde aracın etrafını dolanıp "kardeş bende bu araçtan almayı düşünüyorum nasıl" diye soranlar oluyor ben de 10 numara 5 yıldız hemen al diyorum, bu gidişle bizim mahalle rapid kaynayacak:D

Ben başlangıcı yaptım. Bir kişi benim aracı görüp rapid aldı. :) Ses konusuna gelirsek. Daha önce başka bir başlık altında da yazmıştım. Önce biz yollarımızı düzelteceğiz. Sonra araçtaki sesleri dikkate almak lazım. Asfalt için üretilen araçlar bunlar. Tarla yolları için değil. O yüzden ufak tefek sesleri çok da dikkate almamak lazım.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilmediğim için soruyorum, süspansiyon/amörtisör değişiminin ne kadar maliyeti olur ?  kaliteli bir marka ile yada D sınıfı bir aracın sistemi ile değiştirilebilir mi ?

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

telefon düğmesi üzerinde bulunan düğmeyi çözemedim hangi fonksiyona yarıyor bilgisi olan arkadaş var mı ? kullanma kılavuzubda da bulamadım. 1.4 tsi 2015 model
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 16:05:34 Gönderen: Managerhtd »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende çözemedim. Şerit takip kör nokta gibi gözüküyor fakat cihaz bu seçenek kullanılmıyor vs de demiyor.

Bir sorunda sileceklerde var. Fıskiye için çok uzun basmak gerekiyor ki bu önerilmez normalde. Buna rağmen neredeyse su gelmeden silecekler çalışıyor. Cam çizilecek diye içim gidiyor.

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fren destek sistemi... 30-210 KM HIZ ARALIĞINDA ÖN ARAÇ TAKİP MESAFESİ ALGILAYARAK fren yapan sistem . ön tamponda veya ön camda sensör mevcut değilse sizin için geçerli olmayan bi sistem.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni rapidlerde ne yenilikler var daha acaba, o tuşa basınca ne oluyor acaba

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;530369
Yeni rapidlerde ne yenilikler var daha acaba, o tuşa basınca ne oluyor acaba

Arkadaşında dediği gibi hiçbirşey :) opsiyonla trafik takip sistemi alınıyordu büyük ihtimalle onun alt yapısı. Mesela bende bluetooth yok fakat düğmeleri mevcut aynı mantıkla yeniden kumandaları düzenlememişler. Eski tipe ek 4 cam otomatiğide önde benim bildiğim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;530346
Bende çözemedim. Şerit takip kör nokta gibi gözüküyor fakat cihaz bu seçenek kullanılmıyor vs de demiyor.

Bir sorunda sileceklerde var. Fıskiye için çok uzun basmak gerekiyor ki bu önerilmez normalde. Buna rağmen neredeyse su gelmeden silecekler çalışıyor. Cam çizilecek diye içim gidiyor.
Suya bastıktan sonra sileceklerin çalışmaya başlaması zamanlaması Fabia I' de bile ayarlanabiliyordu benim bildiğim. Servie bir danışın derim öncelikli olarak.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sinyal kolları görsel olarak yenilendi , tek dokunuşla aç-kapa sürücü camı geldi , evet 4 cam sürücüde toplandı var 1-2 bişey daha aklıma gelirse yazarım