škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 274976

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530402
...4 cam sürücüde toplandı...
Sürücü kapısında değildi dört camın kumandası ilk gelen Rapid araçlarda ve çok tepki çekince değiştirildi ve dördünün de kumandası sürücü kapısına alındı diye biliyorum. Yoksa 1.4TDI motorla birlikte bu ucubeliği yine mi uygulamaya başladılar?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet sürücü tarafından kumanda ediliyor 4 cam da, sürücü camı otomatik kalkıyor. Ön Camda algılayıcı var gibi ama düğmeye bastığımda herhangi bir tepki göremedim bayi  sürücü yorgunluk tespit var dedi ayrıca nasıl çalıştığı hakkında kitapçıkta bir bilgiye ulaşamadım

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;530369
Yeni rapidlerde ne yenilikler var daha acaba, o tuşa basınca ne oluyor acaba

Fatih o tuşa basınca  sağındaki veya solundaki araç önüne geçmek isteyince veya önündeki araç hızını düşürünce sensörler çarpışma mesafesi algılayarak otomatikmen hız yavaşlatıyor kısaca frenleme yapıyor araç... bu sistem uzun zamandır mercedes bmw ve volvoda zaten kullanılmaktadır. bizim araçlarda sadece şuan yeni superb lere veriliyor

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
silecek ve fıskiye ilişkisi gerçekten kötü :(

birçok araçta artık cam çizilmesin diye su geldikten 0,5 saniye sonra silecek harekete geçerken , bizim araçlarda silecek camda bi turu tamamlamak üzereyken anca su gelmesi ilginç...

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDI DSG stop etme sorunu yazılım güncelleme ile çözüldü , bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar servise uğrarlarsa 10 dakika işleri var , şiddetle tavsiye ederim , start-stop da zırt pırt devreye girip çıkmayı kesti ;)

Çevrimdışı gencoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilginiz ve paylaşımlarınıza teşekkür ederim. korhan bey . servis şavaşlarında bize kolaylık sağladınız.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530659
1.4 TDI DSG stop etme sorunu yazılım güncelleme ile çözüldü , bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar servise uğrarlarsa 10 dakika işleri var , şiddetle tavsiye ederim , start-stop da zırt pırt devreye girip çıkmayı kesti ;)

yazılımla düzelmesi çok güzel olmuş, benim anlamadığın aracı bakıma götürdüğünüzde yazılımlarını da bize sormadan güncelleştiriyorlar, ekstra bir yazılım mı attılar acaba yani sorun yaşayan araca özel bir yazılımmıdır bu ?

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence bu yeni yeni dile getirilen bir problem olduğu için yeni oluşturulan bir güncelleme yazılımı... bugünden itibaren bakıma gelen araçlara sormadan yüklenir diye düşünüyorum

arkadaşlar , aracıma amfi - subwoofer taktırma arefesindeyim.

forumdaki aramamda boleroyu sökmenin gerekmediği , torpidodaki sd kart yuvasının (cd değiştirici görevide vardı önceden :)  sökülmesiyle çıkışlara ulaşılabileceği yazıyordu.

var mı tecrübesi olan ?
(kestane kebap acele cevap) (yaz mevsiminde pek olmadı...)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530659
Haydi güle güle kullan aracını o zaman.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar xenon paketi olan kimse yokmu yada varsa aksam bi iki fotograf yukleyebilirmi farlari degistirmeyi dusunuyorumda servisten ne hikmetse sokaktada hic xenonlu rapid goremedim (:
Bide bu fabialarla gunduz ledleri geldi kesin sene icinde bizim araclarada gelir acab biraz daha beklesemmi :gaz:

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;530820
Arkadaslar xenon paketi olan kimse yokmu yada varsa aksam bi iki fotograf yukleyebilirmi farlari degistirmeyi dusunuyorumda servisten ne hikmetse sokaktada hic xenonlu rapid goremedim (:
Bide bu fabialarla gunduz ledleri geldi kesin sene icinde bizim araclarada gelir acab biraz daha beklesemmi :gaz:

1 Kere canlı gördüm oda işyerinin önünden geçen bi rapidde. sahibindende trabzonda ve   anadolu yakasında satılık 2 araçta var

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;530820

Bizim araçlar makyajlanmadan gündüz led gelmez kolay kolay

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;530837
1 Kere canlı gördüm oda işyerinin önünden geçen bi rapidde. sahibindende trabzonda ve   anadolu yakasında satılık 2 araçta var

Cok tesekkurler ibrahim bey suan xenon olayina daha bi olumlu yaklasiyorum(: