škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eski yaz lastiklerimi değişirmelimiyim

Alpbey · 35 · 10607

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar, er300 1008 ve 2508 üretim tarihli yaz lastiklerim fotoları aşağıda.
geçen yıl kullandığımda dik yokuşlarda çıkmada problem yaşamıştım, ama normal yolda bir sıkıntı olmadı.

1-ne dersiniz kullanılır mı değiştirmek gerekir mi, diş deriliği 6-7mm civarında

2- Goodride 195/55 R15 85V SP06  lastiği nasıldır, kullanan varmı

saygılarımla...

« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 13:41:31 Gönderen: Alpbey »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 takım değiştirme süresinde hala 1. Takımdasınız, rekora az kalmış, patladığı yere kadar devam edin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Patladığı yere kadar filan devam etmeyin , direk değiştirin bu lastiklerle araca binilmez kesinlikle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alpbey;511666
merhabalar, er300 1008 ve 2508 üretim tarihli yaz lastiklerim fotoları aşağıda.
geçen yıl kullandığımda dik yokuşlarda çıkmada problem yaşamıştım, ama normal yolda bir sıkıntı olmadı...
Fotoğrafa ilk baktığımda "bu lastikler turşu bidonu kıvamındadır" diye düşünmüştüm. Sizin bu ifadeniz de beni yanıltmadı. Düz yolda gidişte hiç sıkıntı olmaz, rampada kalkışlarda sıkıntı yaşarsınız; ancak en önemlisi düz yolda sert frene ihtiyaç duyarsanız, bu lastiklerin hemen hiç bir etkisi olmayacaktır. Firmanın araçlarına lastik aldığımız lastikçi, kendi aracım için lastik bakarken "iyi bir şey al abi. Lastik bir kere lazım olur, onda da yerinde yoksa bir daha lastiğe hiç ihtiyaç olmaz Allah korusun" demişti. İmkân varsa, hiç düşünmeyin ve kaliteli bir takım lastik alın bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle değiştirin. Bizimkide böyleydi hatta muaneden bile hafif kusurlu geçti çatlaklar yüzünden (geçtiğine şaşırdım). Bi gün ışıklardan kalktım 70le giderken lastik yarıldı az daha spin atıyodum sol arka patladı, virajda ön patlasa çok büyük tehlike Allah korusun. Bu durumu yaşayan biri olarak böyle lastikler tehlike.  (bizim lastikler 85000 km olmuştu)
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 16:57:49 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değiştirmek şart.  Frene ihtiyacınız olduğunda cevap vermeyebilir..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;511688
Kesinlikle değiştirin. Bizimkide böyleydi hatta muaneden bile hafif kusurlu geçti çatlaklar yüzünden (geçtiğine şaşırdım). Bi gün ışıklardan kalktım 70le giderken lastik yarıldı az daha spin atıyodum sol arka patladı, virajda ön patlasa çok büyük tehlike Allah korusun. Bu durumu yaşayan biri olarak böyle lastikler tehlike.  (bizim lastikler 85000 km olmuştu)
rekoru size yazıyorum o zaman...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben 2012 uretim 30 bin km yapmis lastiklere acimadim direk degistirdim. Dişleri aynen duruyordu.

Bugun 120 kmh hizla bi yagmur birikintisine girdim, saglam sarsti, yarim şerit falan öteledi arabayi. lastiklerimy yeni olmasa nolurdu bilmiyorum.

Lastik önemli. 2 yildan fazla durmus lastige acimam şahsen.

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim.  tavsiyeleriniz üzerine gittim  lastikçilere
195-55-15
riken- 135 TL- Mişlen garantisinde dediler bilgisi olan varmı

Michelin Group[39][40][41][42] France 1889 BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Michelin, Riken, Taurus, Uniroyal (North America)
bunu buldum.

petlas pt515 -170 TL Dediler..

goosfride, tracmax vb. birçak marka var ama nedir ne değildir bilemedim.

petlas alacağım sanırım, yerli malı yurdun malı en azından
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 20:13:58 Gönderen: Alpbey »

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende ccontılerı uzeınde geldı kendılerı :D 45000 kullandım sanırım benımde yenıo pabuclara ıhtıyacım olacak :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 fabia'da 2015 e kadar 4 takım lastik değiştirdim, şimdi aldığım fabianın 2012 tarihli lastikleri de değişti...
o kadar para verilen arabaya, lastik konusunda da dikkat etmeli...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Alpbey;511714
teşekkür ederim.  tavsiyeleriniz üzerine gittim  lastikçilere
195-55-15
riken- 135 TL- Mişlen garantisinde dediler bilgisi olan varmı

Michelin Group[39][40][41][42] France 1889 BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Michelin, Riken, Taurus, Uniroyal (North America)
bunu buldum.

petlas pt515 -170 TL Dediler..

goosfride, tracmax vb. birçak marka var ama nedir ne değildir bilemedim.

petlas alacağım sanırım, yerli malı yurdun malı en azından

170'e 16" Goodyear egp veriyorlar iyi bi araştırın bence. Sizin lastikler 15, daha uygunu bulunur.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En pahalısı petlas mış, yerli mala destek olalım da onlar niye vatandaşa destek olmuyor? kalite markalardan biraz daha düşük tutsalar fiyatı, anlarım da...
Bu arada konuyu açan arkadaşım; anladığım kadarıyla lastiği bayağı uzun kullanıyorsunuz, lastik eskidikçe sertleşirken petlas zaten sert bir lastik, bir de uzun kullanım olursa taş olur...
Alabileceğiniz en yumuşak lastiği almanız mantıklı olur...

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;511702
rekoru size yazıyorum o zaman...

yazabilirsiniz. Sanmıyorum zaten böyle kullanan başka 10 yıl 85000 km

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de2-3 haftadır, 195*55*15 araştıryorum, ara ölçü olduğu için stoklarda bilinen markalar bulunudurmuyorlar, sipariş üzerine getiyorlar, o da 2014 tarihli hatta 2013 bile gelebiliyor ben yaşadım. Diğer markalarda da 2015 üretimi olmasa bile 2014 stoklar da bulunuyor.
Ben petlas 741 ' i 155 TL ye  Kumho KU31 ' i de140 TL ,Goodyear EFG yi de 220 TL  ye (2014 yılı 47. hafta)buldum.  Diğerleri de 2015 üretimi. ağırlık 220 TL ye goodyear olacak gibi  siz ne dersiniz? bu akşama kadar yorum yaparsanız sevinirim.
edit: rakam düzeltme
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 15:46:55 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim