škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eski yaz lastiklerimi değişirmelimiyim

Alpbey · 35 · 10550

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
140 a bulduğunuz Kumho, güzel bir seçenek bence, hem global marka, hem uygun fiyatlı.
hyundai gibi kore arabalarında genelde üzerinde geliyor...değerlendirebilirsiniz.
 sırt deseni de süper...diğerlerine o kadar paraya yazık.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 17:00:02 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
.....................
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 17:00:48 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: hiko;511857
Ben de2-3 haftadır, 195*55*15 araştıryorum, ara ölçü olduğu için stoklarda bilinen markalar bulunudurmuyorlar, sipariş üzerine getiyorlar, o da 2014 tarihli hatta 2013 bile gelebiliyor ben yaşadım. Diğer markalarda da 2015 üretimi olmasa bile 2014 stoklar da bulunuyor.
Ben petlas 741 ' i 155 TL ye  Kumho KU31 ' i de140 TL ,Goodyear EFG yi de 220 TL  ye (2014 yılı 47. hafta)buldum.  Diğerleri de 2015 üretimi. ağırlık 220 TL ye goodyear olacak gibi  siz ne dersiniz? bu akşama kadar yorum yaparsanız sevinirim.
edit: rakam düzeltme

Hikmet abi kliksaya bi bak istersen:

http://www.kliksa.com/arama/?query=195+55+r15&filterMevsim=YAZ&filterCategoryPathROOT=Oto+Aksesuarları

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlker Bey , gelecek olan lastiklerin tarihi hakkında çekincelerim var, mağaza da bile elideki lastiğin tarihleri hakkın da kesin bir şey söyleyemiyorlar...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;511857
Ben de2-3 haftadır, 195*55*15 araştıryorum, ara ölçü olduğu için stoklarda bilinen markalar bulunudurmuyorlar, sipariş üzerine getiyorlar, o da 2014 tarihli hatta 2013 bile gelebiliyor ben yaşadım. Diğer markalarda da 2015 üretimi olmasa bile 2014 stoklar da bulunuyor.
Ben petlas 741 ' i 155 TL ye  Kumho KU31 ' i de140 TL ,Goodyear EFG yi de 220 TL  ye (2014 yılı 47. hafta)buldum.  Diğerleri de 2015 üretimi. ağırlık 220 TL ye goodyear olacak gibi  siz ne dersiniz? bu akşama kadar yorum yaparsanız sevinirim.
edit: rakam düzeltme

Arkadaşlar, maalesef 195*55*15 ölçülerinde Performance  tip üretilmiyormuş (satıcı güvenilir bir bayii), o nedenle normal EFG ' yi almak zorunda kaldım. Uzun zamandır araştırıyorum, daha fazla uzatmak istemedim. 220 TL den 880 TL yi 9' a böldürdüm ve 50 TL lik de OPET' den yakıt çeki aldım. Tanesi 207,5 TL ye geldi.

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevap veren herkese teşekür ederiz. Bugün maalesef güzelim kış lastiklerimle kapana girdim. Ön takımlar iptal oldu. Artık sağlık olsun dedik mecburen 4 tane PETLAS PT741 taktırdım.  Aman kapanlara çukurlara dikkat....

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alpbey;512520
Cevap veren herkese teşekür ederiz. Bugün maalesef güzelim kış lastiklerimle kapana girdim. Ön takımlar iptal oldu. Artık sağlık olsun dedik mecburen 4 tane PETLAS PT741 taktırdım.  Aman kapanlara çukurlara dikkat....

Kazasız günler de kullanın, kaç liraya aldınız?

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Petlas pt741 ile nerdeyse bir yılım dolacak. Fabrika dan gelen contilerin yerine taktırmıstım.  Contilerle araba sürekli abs açıyordu. Lastik değişti Petlas lar takıldı.  Abs açma olayı devam etti. Balatadandır dedik on balatalar değişti fren hidroligi degisti fren ayarları yapıldı. Araba hala abs açıyor. Fren ustası servisim aynı şeyi söylüyor LASTIKLERIN BERBAT. Lastikler yeterince yumuşak olmadığı için fren esnasında kızaklıyormuş.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;512714
Petlas pt741 ile nerdeyse bir yılım dolacak. Fabrika dan gelen contilerin yerine taktırmıstım.  Contilerle araba sürekli abs açıyordu. Lastik değişti Petlas lar takıldı.  Abs açma olayı devam etti. Balatadandır dedik on balatalar değişti fren hidroligi degisti fren ayarları yapıldı. Araba hala abs açıyor. Fren ustası servisim aynı şeyi söylüyor LASTIKLERIN BERBAT. Lastikler yeterince yumuşak olmadığı için fren esnasında kızaklıyormuş.

Petlas sert lastik falan derler (gerçi 741 için iyi diyorlar )ama, peki  o zaman conti' lerde mi sert ?

Ben conti alacaktım, fakat contilerden geç cevap gelince de Goodyear aldım cumartesi de taktırdım, bakalım ileri de göreceğiz, (bizim ölçülerde performans yokmuş normal EFG aldım)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;513029
Petlas sert lastik falan derler (gerçi 741 için iyi diyorlar )ama, peki o zaman conti' lerde mi sert ?

Ben conti alacaktım, fakat contilerden geç cevap gelince de Goodyear aldım cumartesi de taktırdım, bakalım ileri de göreceğiz, (bizim ölçülerde performans yokmuş normal EFG aldım)

Bendeki contileri ilk sahibinden kalmaydı. Fabrikadan gelen lastiklerdi. Haliyle sertleşmişti. Ben sıfır conti alacaktım fakat petlasın iki katı fiyat çekince hadi ordan dedim. Pt741 yumuşak değil sertte değil. Benim tek şikayetim ABS nin ufak frenlemelerde dahil devreye girmesi.

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdilik memnunum konforu yol tutuşu güzel geldi.
Kışlık lastiklederde de bu yeni petlastada dönüşlerde gıyır gıyır lastik direksiyon sesi geliyor nedendir acaba..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerin yumuşaklığındandır. Kauçuk ayakakbı ile yürürken çıkan ses gibi düşünün. Benim goodyear 'lardan gelmiyor. Oysa, petlas' tan daha yumuşaktır denilir! %50 daha pahalıdır da.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;513719
Lastiklerin yumuşaklığındandır. Kauçuk ayakakbı ile yürürken çıkan ses gibi düşünün. Benim goodyear 'lardan gelmiyor. Oysa, petlas' tan daha yumuşaktır denilir! %50 daha pahalıdır da.
O gıcırtı sesini sert hamurlular yapar daha çok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;513749
O gıcırtı sesini sert hamurlular yapar daha çok.

Silika'dan kaynaklanıyor o ses, oranı yüksekse nispeten daha çok ses yapar.
 Lastik konusunda da imkanlar ölçüsünde Michelin farklıdır, lastikte en yüksek doğal kauçuk kullanan firmadır. Lastik hayati konudur, en iyisini almaya çalışmak gerekiyor.