škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Sabahları gelen ses

fb1907 · 85 · 19249

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracında iki hafta kadar önce motor kaputuna yumruk atmışlar. Çizme, sürtme, ayna silecek kırma olaylarını biliyorduk ancak yumruk atma yeni moda galiba :) Allah islah etsin böylelerini ne diyelim. Birinin aracına kasten zarar vermek cepten para çalmaktan farksız sonuçta bu masraflar garanti, kasko vs. ile çözülmüyor cebimizden çıkıyor.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
21.04.2015 tarihinde aynı şikayetim oluşması nedeni ile tekrar servise bıraktığım arabamı hala alabilmiş durumda değilim 2. el attıkları bir araba ile geziyorum tam tamına 22 gün oldu şanzımanı belki kaç kere söküp takmışlar bir arkadaşım şanzıman kapağını mahvetmişler çekile vura vura her yeri çizik dedi gittim şanzıman kapağı yok ne oldu dedim yeni kapak ile yeni bir kaç parça istedik dediler 3 kere yanlış geldi parça ben sinirlenince bu adamları şikayet edince onların gözünde suçlu oluyorum siz yerimde olsanız ne yaparsınız. Söz de bu gün verecekler bakalım alabilecek miyiz aracımızı.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;513373
21.04.2015 tarihinde aynı şikayetim oluşması nedeni ile tekrar servise bıraktığım arabamı hala alabilmiş durumda değilim 2. el attıkları bir araba ile geziyorum tam tamına 22 gün oldu şanzımanı belki kaç kere söküp takmışlar bir arkadaşım şanzıman kapağını mahvetmişler çekile vura vura her yeri çizik dedi gittim şanzıman kapağı yok ne oldu dedim yeni kapak ile yeni bir kaç parça istedik dediler 3 kere yanlış geldi parça ben sinirlenince bu adamları şikayet edince onların gözünde suçlu oluyorum siz yerimde olsanız ne yaparsınız. Söz de bu gün verecekler bakalım alabilecek miyiz aracımızı.

bence bu servis ile bu kadar hata yapılmış ise devam etmemek daha iyi olacaktır. Kusurları belgeleyebiliyorsanız bir avukat ile görüşüp zararın karşılanması ile ilgili yasal süreç başlatın. Yüce Oto'ya da bu servisin ehil olup olmadığı ve yapılan işlemlerin doğru olup olmadığı ile ilgili denetlemesine zorlayın. Yazık günah yani sanayide bile bu kadar rahat davranmazlar arabaya.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yuce nin servisler uzerinde hicbir yaptirimi yok ne yazik ki.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar yeni gelişmeleri aktarayım sizlere 13.05.2015 tarihinde aracımı işlemi bitti diye teslim ettiler sorun çözüldü diyerek şanzıman kapağı ve içindeki rulmanlar değişti. Aracı aldığım gibi 500 mt re gitmeden 5. vitese atınca tıkır tıkır titrediğini fark ettim ve beynim den vurulmuşa döndüm o an ki sinirimi tahmin bile demezsiniz. Sonra bir ustamın yanına götürdüm tanıdığım bu sorun ne olabilir diye dişli de sorun var dedi ve test ederken durunca debriyaja basınca bir ses geldiğini fark ettik buda 2. sürpriz oldu ve akabinde şikayet ettiğim asıl sorun tekrar hortlamış oldu. Aracımı test edeyim başka ne var diye derken 4. vites 130-140 arası titrediğini yalpaladığı fark ettim o an aracın balansı olmadığı düşündüm ama rot balanscı arkadaşım balasın da sorun yok ya şanzımanın da yada akslarda dedi tekrar sanayiye gidip 2 tane ayrı ayrı birisi eski skoda ustalarından olamak üzere test ettirdim sonuç aks değişmesi lazım aksı bozmuşlar söküp takarken arabadaki meşur sesi dinleyince de şanzıman + baskıbalata bilyası değişmesi lazım dedi. Şimdi sadece sorunum bir sabah gelen bir ses iken ustanın baceriksizliği sayesinde 5. vites dişlisi, komple şanzıman ve akslar vs. hep zarar görmüş arabamın mis gibi aksnı mahvetmiş şimdi tek inancım arabamı başka serviste yaptırmak ve cemal bey varmış distrübütörde onunla iletişime geçerek sorunumu çözmek inşallah cemal beyle bu işi çözeceğimi düşünüyorum yoksa artık mahkeme yoluna gideceğim. Birde servisi görün beni görünce yüzleri asılıyor şikayet ettim diye sanki ben suçsuz bir insana suç atmışım vs.. benim yerimde başkası olsa belkide boğazına sarılırdı.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cemal bey yurt dısındaymıs kendisine ulaşamadım Akşam sizce servise gidip yaptıklarını göstereyim mi yoksa cemal beyi mi bekleyeyim

Çevrimdışı babasultan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm benim araçta aynısını yapıyor tabi servise gidene kadar araç ısınıyor sorunumu çözemiyorlar sorun yok diyip duruyolar aracım 2014 sıfır aldım almaz olaydım sanırım bunlarda üretim hatası var yetkililer koltukları rahat takmıyorlar

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bence siz bu sorunlari bir avukat ve noter esliginde tespit ettirin. acilan is emirlerinin bir kopuasini alin. elinizde hazir bulunsun. araci da bi daha o servise birakmayin.

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok geçmiş olsun, inşallah sorunlar hallolur ve aracınızın keyfini çıkartırsınız. sıkıntınız hepimizi üzdü. Ama herşeyin başı sağlık, içinize sinmiyorsa satarsınız, ama yine bi skoda alın:)

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 gün önce yüce ile görüşmeye çalıştım izinde olduklarını söylediler bende sekreterime tekrar arattım yetkili birsinin tlfnunu al dedim oda biraz sertleşmiş yücenin santrali ile tlf veremiyoruz diye neyse yetkili servis müdürü aradı ardından demek ki onu aramışlar sorun varmı diye sorun olduğunu söyledim ve geleceğimi beraber test edeceğimizi belirttim yanlarına gittim usta müdür test ettik sorunları kendiler de gördü aracımı lifte aldılar bende yeni bir iş emri açmak için müşteri temsilcisine gittim tam açarken müdürleri aradı temsilciyi gittiler usta  müdür temsilci vs. kapıyı kapattılar bağıra bağıra tartıştılar çıkınca adamın dediği sizin iş emriniz kapanmamış yenisini açamam dedim nasıl kapanmamış bana aracı teslim ettiniz iş emrinin arkasına ustan aracı şu parçaları değişmiş araç müşteri şikayetleri giderilmiş ve teslim edilmiştir diye yazmadın mı dedim bu iş emrinin kapandığını gösterir dedim bana dediği cevap ben size test için verdim arabayı bende ben tert mercisimiyim usta sensin sen yapıp test edip bana vereceksin. Sonra burada size iş emri vermeyiz diyince indirin arabamı liftten dedim zorla aldım o ara usta beni tehdit ediyor arkadaşıma benim ekmeğimle oynuyor ben ekmeğimden olursam rahat durmam bende bir şeyler yaparım diye niye çünkü arabamı mahvettiler o da biliyor satma konusuna gelince ben bu gün aracımı yaptırıp satsam 60.000 den aşağı satmam en yakın satıştaki fiyat 63000 tl civarı ama alan adama yazık değil mi ben nasıl satayım adama Allah sorar yani yapılsa dahi bence bu araba alınmaz artık. Psikolojimi bozdular herkese bağırır oldum en yakın arkadaşım araba sürüyor farkında değilim bana dedi ki bana niye bağırıyorsun evdekilerin bile huzurunu bozmaya başladım yatıyorum araba görüyorum rüyamda kalkıyorum moralim sıfır bir eksiklik var içimde yarın doktora gideceğim.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2015, 16:36:06 Gönderen: fb1907 »

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce veya Doğuştan geri dönüş olmadı mı konu ile ilgili? O usta bozuntusunun tehditine de boyun eğmeyin, anlaşılan tutuşmuşlar iyice, tüm merciilerden olayın üzerine gidin...

Çevrimdışı yedeksan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence de hiç bir tehdide  kulak asmayin. Havlayan köpek isirmaz derler.sonuna kadar hakkinizi arayin.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hakkımı zaten arıyacağım ustaya gelince de o dua etsin benim 9 aylık oğluma ona bakınca onunda evladı vardır diye şimdilik sadece duruyorum yoksa yasal yollardan ona yapacaklarımı bilirim ben gelip özür dileyip af dileyeceğine kendince beni korkutacağını sanıyor hata bende ben onu adam yerine koyup konuşuyorum. ben hastanede idarecilik yapıyorum ne kadar tehdit aldığımı bilseniz ama sonunda mahkeme olayı olunca o tehdit edenler nasıl elpençe oluyor bir görseniz. Dün hem mail attım arabanıza sahip çıkın diye hemde telefonla bildirdim haftaya ihtar çekeceğim noterden sonra da avukatım distrübütörle görüşecek uzlaşmak isterlerse ne ala yoksa hem tüketici mahkemesine hemde maddi ve manevi tazminat davası açacağım benim psikolojimi bozmaya ne hakları var.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuna kadar destekçiniziz. Hakkınızı sonuna kadar savunun helal olsun. Ben okuyunca tüylerim diken diken oldu. Büyük geçmiş olsun

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çek Cumhuriyeti' ne de email atın.
Hatta oradan bir cevap falan gelmezse bunlara ithalat izni veren bakanlığa bile bildirebilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!