škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık Lastik Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ucuz lastikte de sessiz ve ekonomik denebilecek seçenekler varsa da fiyat olarak EGP parasına geldikten sonra anlamı yok (aşağıdaki lastik EGP ile aynı fiyatta):

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama her bindigimde de iyiki cpc5 almisim diyorum. Cok yerde kurtardi beni. Sonucta fabiaya biniyorum bide yayli varsin konforsuz olsun sesli olsun ben viraja girdigimde araba panter gibi tutunsun frene basinca asfalta civi soksun :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;501950
Ucuz lastikte de sessiz ve ekonomik denebilecek seçenekler varsa da fiyat olarak EGP parasına geldikten sonra anlamı yok (aşağıdaki lastik EGP ile aynı fiyatta):

EGP de güzel tercih olur. Ben geçen sene yazlık alırken aslında ilk baktığım lastikti, fiyat/performans olarak çok iyiydi; ancak ne saçmalıktır ki benim aracın lastik ebadında Türkiye'de satılmıyordu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EGP'nin yanakları zayıf olduğundan bahsediliyor ve balon yapıyormuş zamanla ve çabuk aşınıyormuş , bende alacaktım ancak vazgeçtim gibi ... çok daha iyi lastikler var aslında dünya piyasasında ama Tr'de yok !

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;501963
EGP'nin yanakları zayıf olduğundan bahsediliyor ve balon yapıyormuş zamanla ve çabuk aşınıyormuş , bende alacaktım ancak vazgeçtim gibi ... çok daha iyi lastikler var aslında dünya piyasasında ama Tr'de yok !

Aşınma CPC5'te de var ama balon hiç yapmadı bizim berbat mahalle içi yollarda. Yanak zayıf diye Kadir de yazmış, araştırdıkça ben de okuyorum. Araba da fazla yumuşayacaksa onu da istemem doğrusu, hatta daha sert olsun isterim ama şu gürültü olayı olmasa...

Aslında hankooklardan yol tutuşta herkes memnun ama sert ve çok gürültülü. Şu an bendekiler taş gibi.

Hem yüksek hızlarda stabil, hem de gürültüsü 70 dB altında bi lastik bulsam süper olacak.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin içinde hep balon yapar diyolardı ama senelerce kullandım hiç başıma gelmedi benim yanak profili geniş ondan çok fazla birşey olacağını sanmam ama arka lastiklerde düz EG vardı olduğu yerde yanaktan patlaması benim hiç hoşuma gitmedi öyle yarılmadı ama toplu iğne ucu kadar patlak vardı 1-2 saat içinde sönmüş şimdi yanaktan yamalı geziyoruz.

EGP lerde henüz yanakla ilgili bir problem yaşamadım ama yanak profili geniş olduğundan lastik üzerine yayılım yapma isteği virajlarda daha fazla oluyor.Tabi bu durum ince yanaklarda avantaj aslında daha gergin olup kopma yapmaz kafadan.

Zatne iki lastiği yan yana getirip ezip bükünce yanakları farkı anlıyorsunuz ama bu da demek değildir ki lastiğiniz yarılacak vs  :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;501968
Aşınma CPC5'te de var ama balon hiç yapmadı bizim berbat mahalle içi yollarda. Yanak zayıf diye Kadir de yazmış, araştırdıkça ben de okuyorum. Araba da fazla yumuşayacaksa onu da istemem doğrusu, hatta daha sert olsun isterim ama şu gürültü olayı olmasa...

Aslında hankooklardan yol tutuşta herkes memnun ama sert ve çok gürültülü. Şu an bendekiler taş gibi.

Hem yüksek hızlarda stabil, hem de gürültüsü 70 dB altında bi lastik bulsam süper olacak.
Primacy 3 için olumsuz referans verdim; ancak iş yüksek hızda stabilite ve 70 db altı görece sessizlik ise işte o zaman gönül rahatlığıyla önerebilirim. Zira P7 Cinturato lastiklerden sonra araçtaki ses seviyesi azaldı Michelin lastikler ile; yüksek hızlarda da fazlasıyla uzun süre tecrübe etme şansım oldu, gayet tatminkar.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ender primacy 3 ıslak zemin performansı nasıl?, toprak ve bozuk köy yollarında kullanabilirmiyiz?.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;502132
Ender primacy 3 ıslak zemin performansı nasıl?, toprak ve bozuk köy yollarında kullanabilirmiyiz?.

Görece yüksek süratte uzun yolda bana güven verdi lastikler.
Bozuk köy yolları için pek uygun olmaz bence, zira yumuşak hamurlu bir lastik.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman bana uymuyor, bozuk yollarda kullanmak için önerisi olan var mı?. Bridgestone ER300 veya T001 gürültülü fakat bozuk yollar için iyi diyorlar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;502151
O zaman bana uymuyor, bozuk yollarda kullanmak için önerisi olan var mı?. Bridgestone ER300 veya T001 gürültülü fakat bozuk yollar için iyi diyorlar.

Bozuk yollar icin genelde sert hamurlu lastik önerilir, haliyle lastik sert hamurlu olduğu için gürültülü de olacaktır Bridgestone gibi.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arad yeni bi şey öğrendim, EGP normalde B-A 68 dB lastik endeksi ile satılıyor.

Ama frankfurtta yeni versiyonu tanıtılmış A-A 69 dB imiş...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde Fulda satılıyor mu ? gören duyan var mı ? Sport control modeli bayağı övülüyor , ne lastikler var anasını satıyım ama TR'de bulmak zor

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/SportControl.htm

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;502255
Ülkemizde Fulda satılıyor mu ? gören duyan var mı ? Sport control modeli bayağı övülüyor , ne lastikler var anasını satıyım ama TR'de bulmak zor

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/SportControl.htm
Satılıyor, aşağıdaki linkten bayii bakabilirsin:

http://www.fulda.com/fulda_tr_tr/dealer-locator/index_.jsp

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;502256
Satılıyor, aşağıdaki linkten bayii bakabilirsin:

http://www.fulda.com/fulda_tr_tr/dealer-locator/index_.jsp

yok Fulda artık TR'ye gelmiyormuş