škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık Lastik Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaslar merhaba orjinel ölçünün dısına cıkmak istemiyorum 215.45.16 lastik arıyorum nexen N'FERA SU1 hakkında bilgisi olan vamı? yada önerebileceginiz baska markalar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan mehmet;612018
iyi günler arkadaslar ben 225.45.17 pirelli cinturate lastiklerimi bitirdim sizden lastik tavsiyesi almak istiyorum acaba aynı lastik mi alsam yoksa bu lastikten daha iyi olan varmı. ???

Aynı lastiği 2 yıl kullandım, daha doğrusu lastiğe 2 yıl katlanabildim, sonra direkt çöpe attım. Üstüne Michelin Primacy 3 aldım, ona da 2 yıl katlanabildim. Sonunda Continental Sport Contact 5 aldım ve huzuru buldum:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;612038
Aynı lastiği 2 yıl kullandım, daha doğrusu lastiğe 2 yıl katlanabildim, sonra direkt çöpe attım. Üstüne Michelin Primacy 3 aldım, ona da 2 yıl katlanabildim. Sonunda Continental Sport Contact 5 aldım ve huzuru buldum:ok:

Alıntı yapılan: onurnisli;612025
arkadaslar merhaba orjinel ölçünün dısına cıkmak istemiyorum 215.45.16 lastik arıyorum nexen N'FERA SU1 hakkında bilgisi olan vamı? yada önerebileceginiz baska markalar

Arkadaşlar sizce bu lastik nasıl? http://kolayoto.com/michelin-crossclimate-plus-205-55r16-94v-xl.html *Michelin CrossClimate Plus 205/55R16 94V XL
Aynı zamanda hem yazlık hem kışlık(kar lastiği) olarak kullanılabiliyor sanırım.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
güzel lastik daha öce megan aracımda kullanmıstım tek sıkıntı cok tas topluyordu bende düşündüm ama benim ebatta yok o lastikten

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;612044
Arkadaşlar sizce bu lastik nasıl? http://kolayoto.com/michelin-crossclimate-plus-205-55r16-94v-xl.html *Michelin CrossClimate Plus 205/55R16 94V XL
Aynı zamanda hem yazlık hem kışlık(kar lastiği) olarak kullanılabiliyor sanırım.

Merhaba,

2014 Leon aracımda 205/55/16 ebatlarında bu lastiği kullanmıştım, ıslak zeminde bu kadar iyi tutunan ve fren mesafesi kısa olan bir lastik denemedim. yollarda olan su birikintilerinde çok iyi suyu tahliye ediyor hatta cam açıksa suyun tahliye sesini duyabiliyorsunuz.
 fakat kuru ve özellikle yaz aylarında nasıl bir performansı vardır bilemiyorum deneyemeden sattım aracımı.
 fakat sıcak olmayan bu havalarda kuru zeminde performansı önceki kullandığım Continental Contipremium Contact5 lastiklerine kıyasla zayıf kaldı. yazın sıcak asfaltta nasıl bir performans gösterir inanın bilemiyorum ilk yazında başırı gösterse dahi bu sefer kışa nasıl vaziyette girer bilemiyorum çünkü hamuru gerçekten yumuşak ve diş yapısı sıcak zeminde perçalanmaya müsait gibi. benim görüşüm bu.....

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yeni aldim.p7 cok da memnunum. P7 den dahabiyinolarak kumho ku39 (piyasada bulmasi  cok zor), goodyear f1 assymmetric 3 (seri ic8nde hatali lastik uretimi cok) ve michelin pilot sport var

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha arabaya binmek nasip olmadı ama peder bey 500 km yi devirmiş PC5 ler ile ilk yorumlarına göre yol tutuşu EGP lerden daha iyi ama biraz taş topluyormuş ondan şikayetçiydi.Ses konusunda EGP ler PC5 den daha iyiymiş kısa dönem testi bu şekilde :)

Çevrimdışı volvox007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid 1.6 aracim icin bugun kumho 195/50-16 solus lastik satin aldim 180TL adedi. Orjinal olcu olan 215/45-16 ile yakın cap degerine sahip bu yuzden sorun teskil etmeyecek gorunuyor. Ilk izlenimlerim iyi lastik yanagi cok fazla artmadi ama konforda kendini belli ediyor, surtunen yuzeyin de dar olmasi yakit sarfiyatini az da olsa olumlu yonde etkileyecektir. Kis lastiginden gectigim icin ses seviyesi bana cok dusuk geldi, kulak alisinca belki degisebilir.
Kis lastiklerim de kumhoydu, onlardan da memnundum.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tamer85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yerli yabancı okumadığım kaynak kalmadı. Ama hep bilindik markalar var. 2018 skoda fabia için bulduğum en iyi lastik tüm değerlerde A A ve sadede 68db ile nokia eline 2 oldu. Çok bilindik lastiklerde bu değerlere ulaşan hiç bulamadım. Sanırım böyle bir değer sadece bu lastikte var. Fiyatı biraz pahalı ama lastik için bence değer.

Değerleri bu şekilde

Nokian 185/60 R15 88H XL eLine 2

-Bilmeyen olursa diye yazayım 84h 500kg yüke kadarken 88H 560kg yüke kadar dayanıyor. Diğer değerler zaten aracın ölçüsüne göre.
Ayrıca bir de petlas lassa vs markalar iyi güzel tamam yerli markalar ama değerler C,E vs hep. Yapsanızda A A 68db altı sizden alsak :)
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2019, 00:53:42 Gönderen: Tamer85 »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
308e 225 45 17 ölçülerinde Debica UHP2 aldım.
Etiket değerleri C-A 66db. İlk izlenimlerim gayet iyi.
Fiyat da her şey dahil tanesi 300 tlye geldi.
Bütçe dostu lastik arayana tavsiye ederim.