škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı Balata Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

daha öncesinde baskı balata değişimi, fiyatı ve aracın çekişten düşmesi gibi durumlar hakkında yazıları okumuştum. geçtiğimiz hafta da başıma geldi en azından güncel fiyatları bilin istedim.

öncelikle fiyat konusunda şöyle bir durum var; skoda servisinde baskı balata değişimi için bana orjinal LUK marka olursa 1100 tl yan ürün olursa 700 tl olarak fiyat biçildi. benim aracı her zaman götürdüğüm ve güvendiğim ustam ise işçilik dahil 525 tl para aldı ve çıkan LUK marka baskı balata yerine tekrar LUK markası takıldı.

Yani fiyatlar değişmekte. Ancak şunu söyliyeyim; parça fiyatı (baskı balata + bilyalar) 325 tl orjinal yedek parçacısında (BURSA). Ve servislerin verdiği 800 tl fiyat bayağı oynanmış fiyat.

Bunun dışında skodaların kronik sorunu olarak bahsedilen debriyajın yukarıda kavraması diye bir durum yok. ustanız iyiyse; debriyaj gayet aşağıda olması gerektiği gibi kavrıyor. ileride ne olur bilemem...

bittiğini nasıl anlarız diye merak edenleriniz varsa 4. viteste düz yolda gittiğinizi varsayın. gaza yüklendiğinizde devir artıyor ancak araç ivmelenmiyorsa bitmiştir. aksatmayın yolda kalırsınız.

bu bilgilendirmeyi yapayım dedim. bir faydası olur belki...

iyi günler...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üç ay önce 116000 km deki aracımın baskı balatasını orjinali ile 450 tl ye değiştirdim. Bu zaten aracın ilk baskı balata değişimiydi.

Baskı balata aracın önemli parçalarından biri , her zaman orjinal parça kullanmakta fayda var aksi taktirde kalkışlarda titreme gibi problemler çıkar.

Yetkili servisin verdiği fiyat gerçekten çok yüksekmiş , serviste değişim yaptırmayarak çok iyi etmişsiniz..

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki bu baskı balata yeni takıldığında alışması gibi bir durumu var mıdır? Yani birkaç kullanımda daha iyi yerine oturması gibi birşey?

Sonuçta eriyen bir madde işlev gördüğünden belki vardır...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk takıldığı an , en iyi kavramaya sahip olduğu andır. Sonrasında, kullanıldıkça eskiyor tabi..

Baskı balatanın ömrü kullanımla doğrudan alakalı bir durum , doğru kullanım balatanın ömrünü uzatır.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba kardeş. baskı balata değişiminden sonra arabanın çekişinde bir artma yakıt sarfiyatında azalma oldumu? ben son zamanlarda bu ikisinden hiç memnun değilim.  bir arkadaşıma gösterdim baskı balatanın durumu iyi diyor ama çekiş yok.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çekiş için şunu diyebilirim 101 beygir hakkını veriyor çok çok düzelme var..

Yakıt için ise LPG güncellemesi yaptıktan sonra daha fazla düşüş oldu baskı balata da o kadar farkettiren birşey olmadı. eskiden bilgisayarda 9.5 10 civarı tüketim görüyordum. LPG güncellemesinden sonra 7.5'lere düştü ve genelde sabit.

elbette oradaki değer yanıltır ama ödediğim para da azalınca mecburen tüketim de azalmış oluyor :)

50 TL gaz ile 240 - 250 Km yol bence gayet iyi şehir içi (Bursa)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bügün 2004 model BFQ motor octavia aracım için baskı balata fiyatı  sordum. Servis sadece parça fiyatına 540 TL dedi. Özel serviste ise Luk  marka 275 TL, saks marka 225 TL, işçilik 150 TL dediler. Fiyatı nasıl  sizce? Luk yada saks hangisini tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde araçtan luk çıkıyor diye duydum ve iyidir. Fiyatları normal servise bişi demiyorum tabi...

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;438603
Üç ay önce 116000 km deki aracımın baskı balatasını orjinali ile 450 tl ye değiştirdim. Bu zaten aracın ilk baskı balata değişimiydi.

Baskı balata aracın önemli parçalarından biri , her zaman orjinal parça kullanmakta fayda var aksi taktirde kalkışlarda titreme gibi problemler çıkar.

Yetkili servisin verdiği fiyat gerçekten çok yüksekmiş , serviste değişim yaptırmayarak çok iyi etmişsiniz..

ankara tavsiye edebileceğiniz usta veya özel servis var mı peki?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 markada bilinen kaliteli markalardır.
her iki markada vw grubu tarafından kullanılmaktadır.
uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
parcacinin bana dedigi . luk ve sachs ikisi de aynı parcayi kullanıyormus

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya bende 2 ay önce değiştirdim çekis süper ama yakıt arttı gibi ya ona canım sıkıldı. lpg yı goturdum servise sıkıntı yok dıyor baska bi lavato bayine soracam artık. arkadaslar bursada bi bulusma tertipleyelim güzel olur aslınca

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;452306
ya bende 2 ay önce değiştirdim çekis süper ama yakıt arttı gibi ya ona canım sıkıldı. lpg yı goturdum servise sıkıntı yok dıyor baska bi lavato bayine soracam artık. arkadaslar bursada bi bulusma tertipleyelim güzel olur aslınca

Yakıt tüketiminin artması hava sıcaklığı ile ilgili olabilir.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;452308
Yakıt tüketiminin artması hava sıcaklığı ile ilgili olabilir.
yok hocam ya 2 ay once degıstırmıstım kullandıgım yolda hep aynı gaz fıyatları da degıstı bı ara ama orantı yaptıgımda gene cok yakıyor

Çevrimdışı ufukaker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2012 1.6 tdı manuel ambıatın optımal var. perfonmanslı vites geçişlerinde gıjjjjjkkk ses geliordu kayseri incar otoya gittim. 2000 tl baskı balata vites bilyesi bide volan değişcek dendi. %75 skoda iyi niyet garantisi ile 500 tl ye değiştiler