škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı Balata Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracanizda lpg var sanırım birseyi merak ettim yol bilgisayarında lpg nin ortalama tüketim değerini veriyomu benzindeki gibi bendinde bende 6.2 iken lpg de    14. 5 felan yazı yani lpg değerinide olcuyormu yol bilgisayarı

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinde bilgisayarda 6.2 iken LPG nin 14.5 olması zor yanlışınız olmasın. Ben mi yanlış anladım?

Yol bilgisayarında yazan rakam aslında benzini ölçer siz lpg için ona +2 litre civarı ekleyebilirsiniz. Ama bilgisayara da çok güvenmeyin. Haftalık ölçümler en iyisi...

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bosh denedinizmi hiç bilmiyorum ben boshda yaptırıyorum. gayet memnunum her konuda. dediğiniz fiyatlarda çok uçuk geldi bana. Baskı balata 280 TL ankarada 2 ay önce yaptırmıştım boshda. Maşallah taş gibi hiçde sıkıntı yaşamıyorum. noxy44 kardeşim ben gittim yerde memnunum eğer gidersen. ankara iskitlerde aslanbey caddesi bosh var ahmet usta. tüm ekip skodacı. Hatta serviste yasal yarışlara soktukları kendi yapımları uğraştıkları 3 skoda  yarış araçları var dereceli. Ankarada benim şahsi fikrim tek geçerim orayı. Fiyatlarıda makuldür.

Çevrimdışı skodafanı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Baskı balata ile ilgili aradığım tüm bilgileri buradan buldum. Göz atmanızı öneririm. Ben de aracımın baskı balatasını yeni değiştirdim. Biraz bilgi paylaşıyorum araştıranlar için:

Debriyaj Sistemi Ömrü Nedir ve Ne Sıklıkta Değişir?

Baskı balata sisteminin aslında ömrünü, biraz da biz belirleriz. Debriyaj balatası kullanımında nelere dikkat etmeliyiz konusunda size anlatacaklarımızı aklınızda tuttuğumuz sürece uzun ömürlü olacaktır. Sıfır kilometre veya sistem yenilemesi yapılmış araçlarda 100 bin kilometre üstünde gidebileceği söylenir. Aslında yapılan araştırmalar baskı balata sisteminin 80 ile 100 bin kilometre arasında, bozulmaya fırsat vermeden değişmesi ön görülüyor.

Erken değişimlerde neler kazanırız? Vaktinden biraz önce değiştirdiğimizde, debriyaj balatası yüzünden yolda kalma tehlikesi yaşamamış oluruz. Ayrıca yakıt tüketim değerleri ile direkt bağlantılı olduğu için sarfiyattan kazançlarımız olacaktır. O yüzdendir ki bitmesini beklemeden ortalama bir kilometrede bizim buna karar vermemiz gerekiyor.

Aracımızın ilk hareket sistemlerinden olan debriyaj sisteminden sizlere bahsettik. Bu hususta baskı balatanın kullanımı ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunduk. Bu sistem karışık gibi gözükse de aslında olay tam olarak, bir şeyleri ayırarak aktif etmesidir. Sürekli kullanıma açık bir parça olduğu için nasıl kullanıldığı da oldukça önemlidir. Sizlere uzun ömürlü kullanımı için de birçok tavsiyede bulunduk. Aktardığımız önerilere uyulduğu takdirde, beklemediğimiz bir anda arıza ile karşılaşmayacağız ve baskı balata böylelikle külfet olmaktan çıkacaktır.