škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster'ın cam tavan perdesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ferhatsalman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar tavan perdesinde sarkmalar meydana geldi perdenin kenarı rayda çıkmış gibi ama kapanıp açılıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz yada Ankara da bunu tamir edebilecek bildiğiniz bir yer var mı?

Çevrimdışı KARİZMA 50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferhatsalman;439973
arkadaşlar tavan perdesinde sarkmalar meydana geldi perdenin kenarı rayda çıkmış gibi ama kapanıp açılıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz yada ankara da bunu tamir edebilecek bildiğiniz bir yer var mı?

geçmiş olsun o dert benim başımda da war ne yazıkki iyi bir tamirci bulursanız belki yapmak için uğraşır yok yapılmaz derlerse çifti 1200lira :( ben almanyadan araştışıyorum yarı fiyatina bulabilirsem alacam.

Çevrimdışı hasan sümen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ön perde aldım alalı yerinde durmuyor,garantideyken de hiç arızalı oluğu aklıma gelmedi.sonra klipsin kırık olduğu söylendi.bu aralar da perde yapışkanından ayrılmış devamlı açılıyor,yaptırsak yine aynısı olayacak mı,ne yapsak bilmiyorum..

Çevrimdışı ariftanis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar sagli sollu iki ray taktirdim ortasina perde on ve arka yerlerede kilips çeklinde birsey eskisinden daha iyi oldu en azinda perde kalin ve eski delikli perdeye göre hiç ama hiç güneş işinlarini geçirmiyor

Çevrimdışı KARİZMA 50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ariftanis;440480
arkadaslar sagli sollu iki ray taktirdim ortasina perde on ve arka yerlerede kilips çeklinde birsey eskisinden daha iyi oldu en azinda perde kalin ve eski delikli perdeye göre hiç ama hiç güneş işinlarini geçirmiyor

merhaba abiciğim ayrıntılı resim koya bilirsen ben ve benim gibi mağdur olan arkadaşlara yardımcı olacağınızı düşünüyorum saygılar..

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ariftanis;440480

Merhaba.
Tavan perde tamirini nerede yaptırdınız. Bilgi verirseniz seviniriz.
teşekkürler.

Çevrimdışı hasan sümen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tavana film çektirmek camın patlamasına neden olabilir dediler.tavsiye etmiyor yapan yerler.izmit'te sordum.

Çevrimdışı İbrahim Yücel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan sümen;442825
tavana film çektirmek camın patlamasına neden olabilir dediler.tavsiye etmiyor yapan yerler.izmit'te sordum.
Gerçek olabilirmi, hiç duymadım, niye patlıyormuş...

Çevrimdışı fatihözcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Perde tamirine sakın girmeyin derim yapayım derken daha fazla sıkıntı çıkartırsınız en basit çözüm film hiç bir sıkıntı yaratmaz ve kolayca uygulanabilir hatta kendiniz bile yapabilirsiniz:)

Çevrimdışı Mozmoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Perde sorunu yaşayan arkadaşlara pratik bir çözüm önerim var. Ben satın aldım ve neredeyse birebir uyumlu olduğunu gördüm. İnternette bir sitede kendinden yay mekanizmalı ve 3 adet vantuzla cama tutrulan bir perde satılıyor. Aslında ön cam için ama bizim tavan camına tam oturuyor. Rengi ve yapısı parlak desenli defter kapları gibi. İstediğiniz yere kadar çekip vantuza takıyorsunuz. Ben camın arka kısmına yerleştirdim en öne kadar çekince tüm tavan camı kapanıyor. En iyi yanı ise fiyatı 11.90 TL. Firma adı vermiyorum internette şu kelimelerle aratın bulursunuz."Araba Güneşliği (Döner Rulo Mekanizmalı 68cm x 125cm)":ok::ok::ok:

Çevrimdışı hüseyin75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim cam tavan perdesi de aynı şekilde yanlardan sarktı. Tavan döşemesini ve perdeleri söktüm, perdeler zemberekten ayrılmış. Yaklaşık bir haftadır fırsat buldukça perdeyi açıp ne yapabilirim diye düşünüyorum. Çift taraflı bant sıcak havalarda eriyerek, zembereğin geçtiği kanalı tıkar diye düşündüm. Zembereğe perdeyi yapıştıracak (kumaşı metale) bir yapıştırıcı lazım. Acaba bu konu da fikri olan var mı? Tavana cam filmi yapacağım ancak perde de çalışsın istiyorum.

Çevrimdışı hüseyin75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sonunda fırsat bulup perdeyi tamir ettim. Zemberek arızalı değil ise perdeyi zembereğe yapıştırmak için Pattex kontakt yapıştırıcı işe yarıyor. Baly kıvamında fakat hızlı kuruyor. Temiz büyük bir masada perdeyi açıp kenarlarına zembereğin katlanmasını önleyecek ağırlıklar koyarak (ben 4 adet 7 amper akü kullandım) 8mm genişliğindeki zembereğin sadece dışta kalan yarısını perdeye yapıştırmak gerekiyor. Kalan yarısı ray içerisinde hareket ediyor. Mutlaka yardımcı birisi olmalı yoksa zemberek katlanıp karmakarışık bir hal alıyor. İnce ve zaman isteyen bir iş. Umarım perde arızası olanlara faydası olur.