škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Collection Plus

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Birkaç gün önce yeni aldığım 2004 model 1.6 MPI collection plus octavia aracımın resimlerini paylaşmıştım. Aracımla ilgili sizlere birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.

1-) Araç xenon farlı. Kısa farlar beyaz renkli yanarken, uzun farlar normal sarı renkli yanıyor. Bu normal midir? Yoksa uzunlarında beyaz yanması mı gerekir?

2-) Farları açınca, farlar kendiliğinden yukarı kalkıyor. Araç far yüksekliğini neye göre yapıyor?

3-) Gece yolculuklarında kısa farlar yanıkken yol pek belli olmuyor. Nedendir acaba?  Uzunları yakınca yol çok güzel görünüyor. Kısalar ile biraz zorlanıyorum.

4-) Koltuk ısıtma çalıştırıldığı zaman ne kadar sürede koltuğu ısıtır?

5-) Kapıları kumanda ile açınca bazen kapılar 5-10 saniye içinde otomatik kilitleniyor? Her zaman değil ara sıra yapıyor. Neden olabilir?

6-) Araçta gece eve dönüş özelliğinin olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

7-) Aracın yazılımla açtırabileceğim ne gibi özellikleri var?

8-) Aracın içi ısınınca yol bilgisayarı ekranı silikleşiyor. Soğukken bir sıkıntı olmuyor. Bir çözümü var mıdır? Bu sorunun motorun ısınması ile bir ilgisi yok.

9-) Jantlar üzerindeki krom kaplamaların bir kısmı kalkmış. Ne yapılabilir?

Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun

1. Uzunlar halojendir, o yüzden sarı yanar.
2. Akslardaki sensöre göre yapar.
3. Far ayarı kontrolü
5. Belli bir süre kapı açmazsan güvenlik için kapatıyor ama 5-10 saniye değil, tekrar bir bak
6. Yazılımla bakabilirler

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bildiği kadarıyla ...

1-) sanırım uzun kısa farlarınız bir değil yani uzun ve kısa ampulu ayrı uzunlarınızda xenon yoktur bu yuzden sarı yanar
2-)sanırım mercekli farlarınız var içeri far ayarı düğmesiden ıstedıgınız yukseklıgı veya alcaklıgı ayarlayabılırsınız
3-)xenon farlarınız düşük olabılır mercegın ıcı kırlenmıs olabılır far ayarınız yere doğrudur veya en kolayı onlarıda sarı yapabılırsınız
4-)Fikrim yok deri koltuksa aracınız kumaştan bıraz daha hızlı ısınır ama tahmınen 3-5dk arasında sıcak olması gerekır
5-)anahtar kontakta değilse ve herhangi bir kapı açık değilse yıne kapatır
6-)donanım lıstesıne bulup bakmak gerekır yada far anahtarını auto konumunda bırakınız anahtarı kontaktan cıkartıp bırkez sellektor yapınız yanık kalıyorsa var demektir
7-)lcd ekran özelliğini bitiriyo olabılır
8-)zımparalanıp tekrar boyanabilir yada plastidip diye sprey alıp boyayabılırsınız kolay bir üründür

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç hayırlı olsun, güle güle kullanın. Koltuk ısıtmayı en son ayara (5) getirdiğinizde 1-2 dakika içinde ısıtır(en azından bende böyle). Lcd ekran bozulmaya başlamış. Aynı sorun bende de var. Servis tüm paneli değiştiriyor. LCD ekran e-bay vb. sitelerde satılıyor, ama lehimleme işi ince iş. Yapabilen yapmış. Uzaktan kumanda ile açıp araç içine girmezseniz 15-20 sn sonra kapılar kilitleniyor. Bu süre emin olmamakla birlikte VAG-COM bağlantısı ile süresi ayarlanabiliyor diye biliyorum.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsn
ekran sorunu bende var lcd ekran ömrünü cok cabuk tamamlıyor octavia bora golf gibi aynı grup arabalarda kronik hastalık dediler yapsakta tekrar bozulur dediler ben de elletmedim elektronikçi 2-3 ustaya gittim 50 ile 100 lira arasında tutar demişlerdi

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta gece eve dönüş(follow me home) özelliği varmış. Bugün denedim. Hoşuma gitti:)
Araç kapılarının otomatik kilitlenmesi 5-10 sn değil 30 sn imiş. Onuda bugün denedim.

Aracın kullanma kılavuzunda hız uyarı sistemi diye bir şey yazıyor. Hız 120 km'yi geçince (yada ayarlanan değeri) aracın sesli uyarı verdiği yazıyor. Ama bu özelliğin olup olmaması ülkelere göre değişiyormuş. Bizim araçlarda bu özelliğin olup olmadığı konusunda bilginiz var mı? Varsa nasıl aktif edebiliriz?

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veys;431706
hayırlı olsn
ekran sorunu bende var lcd ekran ömrünü cok cabuk tamamlıyor octavia bora golf gibi aynı grup arabalarda kronik hastalık dediler yapsakta tekrar bozulur dediler ben de elletmedim elektronikçi 2-3 ustaya gittim 50 ile 100 lira arasında tutar demişlerdi

50-100Tl sökme-takma dahil sadece işçilik mi, yoksa malzemede dahil sadece lehimleme işi mi? Yeni LDc ekranda sıcak iklimde 4-5 yıl çalışır.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangemini;431781
50-100Tl sökme-takma dahil sadece işçilik mi, yoksa malzemede dahil sadece lehimleme işi mi? Yeni LDc ekranda sıcak iklimde 4-5 yıl çalışır.

Çankırı da bu işi yapan bizim komsu ekrana baktı bişyi ölmüş dedi şimdi hatrlıyamadm 100 lira dedi
Gecenlerde ankaraya cıkmasına baktm 50 - 75 - 100 gibi rakamları konustular el emegi de ustana baglı 20-30 - 50 tl gibi rakamlara takıyorlar yalnz benimki otomatik daha zor bulunuyor 10 yerde varsa 3 ü otomatik için olanından galiba düz vitesin ki daha ucuz olması lazım
Ebayda da var sıfırını beklersen yurt dısından da aynı paraya geliyor

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yaptırmama sebebim benm broadwayım vardı ibrede sorm vardı sökerken usta bir kaç yerden tırnak kırmıs sonra cok laska oldu gıcır ses artı bos da durur gibi gilan aynısı yıne basıma gelir diye korkumdan kimseye elletmedim oyle kalsn uzun yolda 50 - 60 km yol yapınca sıkıntı bi de cok sıcak havada ekran gidiyor zaten orda vites durumu bi de yol bilgisayara var onun için onem vermedim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: palandoken;431710
Hız 120 km'yi geçince (yada ayarlanan değeri) aracın sesli uyarı verdiği yazıyor. Ama bu özelliğin olup olmaması ülkelere göre değişiyormuş. Bizim araçlarda bu özelliğin olup olmadığı konusunda bilginiz var mı? Varsa nasıl aktif edebiliriz?

Benim Fabişte var, yol bilgisayarından ayarı yapılıyor, istediğin hızla ayarlayabiliyorsun, o hızı geçince bipliyor

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veys;431785
Çankırı da bu işi yapan bizim komsu ekrana baktı bişyi ölmüş dedi şimdi hatrlıyamadm 100 lira dedi
Gecenlerde ankaraya cıkmasına baktm 50 - 75 - 100 gibi rakamları konustular el emegi de ustana baglı 20-30 - 50 tl gibi rakamlara takıyorlar yalnz benimki otomatik daha zor bulunuyor 10 yerde varsa 3 ü otomatik için olanından galiba düz vitesin ki daha ucuz olması lazım
Ebayda da var sıfırını beklersen yurt dısından da aynı paraya geliyor

Sizin komşuda ekranın yenisi var ise ben alırım. E-bay3den de posta masrafı şu-bu derken o ücretten aşağı olmaz zaten. Lehimleme işini birine yaptırırım artık.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangemini;431859
Sizin komşuda ekranın yenisi var ise ben alırım. E-bay3den de posta masrafı şu-bu derken o ücretten aşağı olmaz zaten. Lehimleme işini birine yaptırırım artık.

Bizimkisi tamir edecek şcd ekranı çankırı da hiç bir yerde ekran yok

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl tamir edebiliyor ki? Kablo bağlantılarını ve lehimleri kontrol eder kopukluk var mı diye. Bunun dışında lcd ekranın sıcak sebebiyle ölü noktalar oluşturmasını nasıl tamir edebilir ki?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lcd ekrandaki sorunu servise sordum. Belki kablo bağlantılarında bir sorun vardır. Eğer öyleyse tamir edilebilir dediler. Ancak kablo bağlantılarında bir sorun yoksa ekranın değişmesi gerekirmiş. Buda yaklaşık 1000 TL imiş.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis çok demiş, tüm gösterge takımı bile o kadar değil...o ekran yaklaşık 30-40 lira kadar...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)