škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Collection Plus

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara da and otomativ bana 800 dedi ama ordaki usta sanayi de elektronikçiler de yaptr demişti benim bildiğim tamir oluyr ama n derece tamiri var bilmiyorm şimdi dahi ekrn gözükmüyr sıkıntı da yapmıyorm

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;431793
Benim Fabişte var, yol bilgisayarından ayarı yapılıyor, istediğin hızla ayarlayabiliyorsun, o hızı geçince bipliyor

benim takada da var :taka::oly:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;431793
Benim Fabişte var, yol bilgisayarından ayarı yapılıyor, istediğin hızla ayarlayabiliyorsun, o hızı geçince bipliyor
Alıntı yapılan: fenomen;432243
benim takada da var :taka::oly:

Nasıl yapıldığını kısaca tarif edebilir misiniz? Aracın kullanma kılavuzunda bu konuda bir bilgi yok.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın yeni bir özelliğini daha öğrendim. Çoğu arkadaşımız biliyordur ama belki araştırma yapan bilmeyen arkadaşlarımız için paylaşayım.

Aracın bir asıl ve bir de yedek anahtarı var. Bu anahtarlar ayrı ayrı hafızalı şoför koltuğunun hafızaları ile ilişkilendirilebiliyor. Kumandadan aracın kilidini açıp sonrasında şoför kapısı açılınca koltuk hemen araç kilidi hangi kumanda ile (asıl yada yedek) açılmışsa onunla ilişkilendirilmiş olan hafızaya otomatik ayarlanıyor.

Aracın belirlenen hız aşılınca sesli uyarı vermesi için ayarların nasıl yapılacağı konusunda halen yardım bekliyorum.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda yağmur sensörü de varmış. Geçen gün yolda yağmur yağınca fark ettim. Aracımı her geçen gün daha çok sevmeye başladım.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca camları kapatabiliyormusunuz bi deneyin ?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;434059
peki kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca camları kapatabiliyormusunuz bi deneyin ?

Camlar o şekilde kapanmıyor yada ben tam uygulaması nasıldır bilmiyorum. Ama dışarıdan anahtarı kapı kilidine sokup sola çevirip bir süre öyle tutunca dört cam açılıyor, sağa çevirince de dört cam kapanıyor.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;434061
Camlar o şekilde kapanmıyor yada ben tam uygulaması nasıldır bilmiyorum. Ama dışarıdan anahtarı kapı kilidine sokup sola çevirip bir süre öyle tutunca dört cam açılıyor, sağa çevirince de dört cam kapanıyor.

vay dur bende bi deneyim iyimiş

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracın silecek kolunun üzerinde yol bilgisayarındaki bilgiler arası geçiş yapmak için iki düğme var. Bu düğmelerden herhangi birine basılı tutunca

- Trip computer
   - Car status
   - Display off

şeklinde bir menü çıkıyor. Bu menü nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Trip computer yol bilgisayarıdır, ekranda tüketim, sıcaklık, radyo vb. bilgileri gösterir. Car status aracın durumudur. Ekrana gelen arızalar buradan görülebilir. Display off, ekranı kapatır. Maxidot ekranda pek seçenek yok. Navigation menusu var bende ama yüklü değil. Onu seçince yüklü değil diyor. Açıkçası çok da lazım değil. Nokia Ovi Maps bana yetiyor.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Collectionlarda hız aşımında uyarı özelliği yok olan özelliklere ek olarak geri vitese attığınızda ayna otomatik ayarladığınız şekilde aşağıyı gösterme pozisyonunu alır ayrıca araçtan indiğinizde manuel olarak aktif edebileceğini bir özellik var ki örneğin gece araçtan indiğinizde farları önce far anahtarını kapatıp sonra sellektör yaptığınızda aracın kısa farları kontağı çıkardığınızda otomatik olarak yanar eğer kapıyı kilitlerseniz 30 sn sonra otomatik olarak tekrar söner kilitlemezseniz ise yanlış hatırlamıyorsam 1 dk sonra otomatik söner bu bir nevi manuel follow me özelliğidir. ayrıca hiç denk gelmedi ama yağmur sensörü aktifse ve sunroof açıksa yağmur yağdığında otomatik kapanıyormuş. keyifle binin aracınıza bizde 2004 1.9tdi coll. plus vardı arsa için sattık gayet güzel ve özellikli araçlardır.  ek olarak muhtemelen biliyorsunuzdur farlar adaptif fardır yani yüksekliğini otomatik olarak ayarlar ;)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burak kardeşim teşekkür ederim. Yazdığın özelliklerin biri hariç hepsini biliyorum.

Alıntı yapılan: teyo58;434416
...ayrıca hiç denk gelmedi ama yağmur sensörü aktifse ve sunroof açıksa yağmur yağdığında otomatik kapanıyormuş...

Bu yazdığını bilmiyordum. Bir denemem lazım. Yağmur sensörü aktifken cama su döksem silecekler çalışır herhalde.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim bilgi paylaştıkça güzel ;) Denemekte fayda var sonucu denedikten sonra burada paylaşırsanız bir başkasına da yardımı olacaktır. :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;432255
Nasıl yapıldığını kısaca tarif edebilir misiniz? Aracın kullanma kılavuzunda bu konuda bir bilgi yok.
silecek kolunda bulunan tuşlardan yapılıyor ama unuttum kul.klavuzunuz yokmudur baksanız

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teyo58;434416
Collectionlarda hız aşımında uyarı özelliği yok olan özelliklere ek olarak geri vitese attığınızda ayna otomatik ayarladığınız şekilde aşağıyı gösterme pozisyonunu alır ayrıca araçtan indiğinizde manuel olarak aktif edebileceğini bir özellik var ki örneğin gece araçtan indiğinizde farları önce far anahtarını kapatıp sonra sellektör yaptığınızda aracın kısa farları kontağı çıkardığınızda otomatik olarak yanar eğer kapıyı kilitlerseniz 30 sn sonra otomatik olarak tekrar söner kilitlemezseniz ise yanlış hatırlamıyorsam 1 dk sonra otomatik söner bu bir nevi manuel follow me özelliğidir. ayrıca hiç denk gelmedi ama yağmur sensörü aktifse ve sunroof açıksa yağmur yağdığında otomatik kapanıyormuş. keyifle binin aracınıza bizde 2004 1.9tdi coll. plus vardı arsa için sattık gayet güzel ve özellikli araçlardır.  ek olarak muhtemelen biliyorsunuzdur farlar adaptif fardır yani yüksekliğini otomatik olarak ayarlar ;)
o dediğin far sağa sola dönüşlerde direksiyon yönüne doğru hareket farlardır,col.da sadece far ayarı vardır birde silecek suyu uyarısı vardır.

Alıntı yapılan: palandoken;434422
Burak kardeşim teşekkür ederim. Yazdığın özelliklerin biri hariç hepsini biliyorum.

Bu yazdığını bilmiyordum. Bir denemem lazım. Yağmur sensörü aktifken cama su döksem silecekler çalışır herhalde.
evet  doğrudur.