škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 92137

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar gözünüzü seveyim bir birimize neye göre, hangi istatistik bilgiler ışığında ne şekilde bilgi veriyoruz.

Size direk özet geçeyim 205/55/16 direkt olarak sizin yada başkasının yaralanması, en kötü ihtimalle ölümü demek.

Lastiğin düzensiz aşınması, yanlış yol bilgisayarı değerleri, fazla yakıt tüketimi gibi vs işlemleri saymıyorum.

205/55/16 değerleri bizim araçlarda yok. Sedat Bey'e teşekkürler paylaştığı görselde uygun ebatlar mevcut.

Maksimum olan değeri2,5% bile görmeyin bence derken siz siz olun sakın 5,33% değere sahip 205/55/16 kullanmayın. Bende denerim daha absürt bi rakam evet araba gider bi sıkıntı olmaz. Ne olucak ki birden ne bekleniyor? Ani bir değişiklik bir kütürtü sallantı mı?

Olay önümüze bir canlı çıkıp siz fren yaptığınızda. O ufacık farkı o kadar çok arasınız ki. :(:(

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
doğru,ancak 215 taban 205 e göre ıslak ve kaygan zeminde fren mesafesini 3-4 metre uzatır.benim lastiklerim 215 45 16 dunlop,şu an bence piyasanın en iyilerinden ama ufacık bir yağmurda aracı yolda tutmak için çok uğraşıyorum esp sürekli devrede oluyor,günde 350 km yol yapıyorum.bundan önceki aracım fluence privilege 1.5 edc idi.205 60 16 idi orjinal lastikleri,yanak kalın olduğundan araç çok konforluydu,rapid gerçekten bu ebat lastiğin kurbanı.fluence için 205 55 16 almaya gittiğimde yetkili servis aracı cihaza bağlayarak lastik çaplarını tekrar girdi aracın beynine.bizim araçlarımız içinde mutlaka böyle bir ayar vardır ancak daha henüz anlayan çıkmadı.ben 195 55 16 almayı düşünüyorum.recep bey müsait olduğunuzda arabanın bütününün resmini de koyar mısınız?

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araçların yurt dışı testlerini izliyorum,mükemmel yol şartları.malesef bizim ülkemizde yollar hala çok kötü,gittiğim bir çok yerde duble yol uğruna mıcır ve zift karışmış durumda,her yağmur yağışında suda yüzme yaşıyosunuz,birikintilerin içinde derin çukurlar oluyor.lastik balon yapsın ve tanesi 450 tl olsun.aracım 43 bine geldi.bu saatten sonra tek lastik alamam.yani sonuç olarak izin verilmeyen bir ebat ancak o kadar da vahim bir durum değil.kullanan arkadaşlar daha fazla yorum yapmalı,birde bolca resim lastiği çevirip araç bütünü vs.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;542088
hankook 205 45 16

resim upload

diğer arkadasın 205 55 16

resim yülke

resİm yÜkleme

bugun skoda oktavia da 205 55 16 lastik gördüm...

[img=http://s28.postimg.org/rjf5hlood/20151115_134512.jpg]
resim upload

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
195/55/R16 alıpta takan yok mu?
varsa şu ana kadar problem çıkarttı mı?

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
205 55 16 surtme yapiyor suratli giderken engebeli yolda yapti.  daha once problem yok demistim cunku sehir icindeki kasislerde yavas gectigimden anlayamamistim. ancak hizli giderken engebeli yolda surtuyor o yuzden kusura bakmayin.eski aracimin lastikleri oldugu icin problm yok yarin yeni lastik alcam. 195 50 16 ya da 205 50 16 hangisini almaliyilim?

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;543658
195/55/R16 alıpta takan yok mu?
varsa şu ana kadar problem çıkarttı mı?
Kısmetse ben takacağım,205 55 16 ya göre sürtme yapmaz diye düşünüyorum

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rcpycl;543677
205 55 16 surtme yapiyor suratli giderken engebeli yolda yapti.  daha once problem yok demistim cunku sehir icindeki kasislerde yavas gectigimden anlayamamistim. ancak hizli giderken engebeli yolda surtuyor o yuzden kusura bakmayin.eski aracimin lastikleri oldugu icin problm yok yarin yeni lastik alcam. 195 50 16 ya da 205 50 16 hangisini almaliyilim?

Sürtmesini nasıl anladınız nasıl bir yoldu.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik için hesaplama araçları var. Lastik ona göre alınıyor. Çokça aynı yanıt verildi.
Dikkate almayıp da insanları yanlış yönlendirenler de oluyor. Dikkatli olun.

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam ankarada eymir golunu bilir misiniz? o civarda yol duz ancak yer yer dalgali engebeli yaklasik 100 km hizla giderken o engebeye dustugumde hissettim ve birkac kez.  bildiginiz garc gurc tarzi bir ses. sayin resolute hesaplama araclarini ben de biliyorum ancak yine de benim sordugum orjinal ebat olmadigindan sorma geregi duydum. ben zaten deneme amacli takmistim ve bilgi vermeye de calistim insanlari yaniltma gibi maksadim olmadi hicbir zaman.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nihayetinde kararımı verip 195/55/16r ebatında satın aldım. netten sipariş verdim ve beklediğimden de kısa sürede geldi, 2 gün içinde elimde oldu. nokian aldım. wr d3 aldım, 2015 üretim yılı olarak. şimdi taktırması var. buradaki nokian bayisi 260tl den 240tl ye düşmüştü ki ekim ayı idi, elinizi çabuk tutun diye de tembihliyordu. ben 210tl den satın aldım, tabi çip parası, bkm ödemesi, opet kart kampanyası ile birlikte 95tl de kazanmış oldum. henüz taktırmadım, inşallah haftasonu da taktırmayı düşünüyorum. aslında bu sene almama taraftarıydım ama aracı uzun vadeli kullanacağımdan ve bu sene olmasa da gelecek senelerde alacağımdan satın almış bulundum. takılı olmadığından çarpma sürtme yapıyor mu bilmiyorum ama faydası olur diye de linkini veriyorum, belki düşünen olursa bakınsın:
http://www.kliksa.com/urun/nokian-19555-r16-87t-wr-d3-oto-lastik/902564660

edit: lastiğin değerleri çok iyi, yakıtta c, yağışlı hava da ise b sınıfında. benim şahsen gördüğüm en yüksek segmentler bu lastiğe aitti.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2015, 23:02:47 Gönderen: audioslave »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;545463
nihayetinde kararımı verip 195/55/16r ebatında satın aldım. netten sipariş verdim ve beklediğimden de kısa sürede geldi, 2 gün içinde elimde oldu. nokian aldım. wr d3 aldım, 2015 üretim yılı olarak. şimdi taktırması var. buradaki nokian bayisi 260tl den 240tl ye düşmüştü ki ekim ayı idi, elinizi çabuk tutun diye de tembihliyordu. ben 210tl den satın aldım, tabi çip parası, bkm ödemesi, opet kart kampanyası ile birlikte 95tl de kazanmış oldum. henüz taktırmadım, inşallah haftasonu da taktırmayı düşünüyorum. aslında bu sene almama taraftarıydım ama aracı uzun vadeli kullanacağımdan ve bu sene olmasa da gelecek senelerde alacağımdan satın almış bulundum. takılı olmadığından çarpma sürtme yapıyor mu bilmiyorum ama faydası olur diye de linkini veriyorum, belki düşünen olursa bakınsın:
http://www.kliksa.com/urun/nokian-19555-r16-87t-wr-d3-oto-lastik/902564660

edit: lastiğin değerleri çok iyi, yakıtta c, yağışlı hava da ise b sınıfında. benim şahsen gördüğüm en yüksek segmentler bu lastiğe aitti.

Taktırınca mutlaka yorum paylaşırsanız memnun olurum. Elimde önceki araçtan sıfır gibi 4 tane 195-55-16 var. Bende kullanmay çekindim. Ama spaceback sürtme yapmaz gibi gözüküyor

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 15 jant alıp 185/60/15 lastik taktırmayı düşünüyorum sıfır veya ikinci el fark etmez rapid için 15" polo jantları uyar mı, 5x100 bijon aralığı janta göre değişir mi?

Çevrimdışı Seralta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;545644
Arkadaşlar ben 15 jant alıp 185/60/15 lastik taktırmayı düşünüyorum sıfır veya ikinci el fark etmez rapid için 15" polo jantları uyar mı, 5x100 bijon aralığı janta göre değişir mi?
Merhaba. Ben de aynı ebatlarda jant ve lastik almayı düşünüyorum. Petlas Snowmaster, bir önceki aracımda (Peugeot 206+) kullandım ve memnun kaldım. Eskişehir'de fiyat 140tl verdiler. Jant ciddi sorun. Şehirdışında Polodan çıkma 15" 5x100, göbek çapı 57.1 jant buldum ama araca takıp denemek lazım diyor görüştüğüm Skoda servisi. Konu ile ilgili sizde ya da bende bir gelişme olursa paylaşımda bulunalım.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar elinizdeki jant 5x100 ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu konularda fikir sahibi olduğumdan gidip lastikçiden 5x100 jant ve lastik aldım 185/60 R15.