škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 92670

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pehlivan_m;545694
Arkadaşlar elinizdeki jant 5x100 ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu konularda fikir sahibi olduğumdan gidip lastikçiden 5x100 jant ve lastik aldım 185/60 R15.

5x100 her jant olur mu yani hocam polo jantı falan da olsa olur mu?

Çevrimdışı ordaolmayanadam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,
Benim de 2015 Rapid Spaceback için kışlık lastiğe geçmem lazım. Mevcut 215/45 R16 yerine 185/60 R15'e geçsem mi diyorum ama bu durumda rot ayarı yaptırmam da gerekiyor değil mi? Ayrıca başka bir ayar gerekiyor mu aracın kilometre hesaplaması bozulacaktır dediler. Yeniden bilgisayarın ayarlanması gerekir mi? Böyle bir durumda yazın tekrar r16'ya geçmek ve yaz/kış sürekli bu ayarları yaptırmak da istemiyorum. Zaten jant vs derken rot ayarı da olunca toplamda maliyet yine artıyor.
215/45 R16 kışlık lastik ile yol tutuşu çok sorun yaratır mı 15'e göre?

Bir de merak edenler var ise jantta sensör yok imiş. Yani jant değiştirilince yol bilgisayarı teker basınç ölçememe hatası vermeyecekmiş. Normalde öyle bir sorun da olabilir denilmişti bana.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordaolmayanadam;545712
Herkese merhabalar,
Benim de 2015 Rapid Spaceback için kışlık lastiğe geçmem lazım. Mevcut 215/45 R16 yerine 185/60 R15'e geçsem mi diyorum ama bu durumda rot ayarı yaptırmam da gerekiyor değil mi? Ayrıca başka bir ayar gerekiyor mu aracın kilometre hesaplaması bozulacaktır dediler. Yeniden bilgisayarın ayarlanması gerekir mi? Böyle bir durumda yazın tekrar r16'ya geçmek ve yaz/kış sürekli bu ayarları yaptırmak da istemiyorum. Zaten jant vs derken rot ayarı da olunca toplamda maliyet yine artıyor.

Bir de merak edenler var ise jantta sensör yok imiş. Yani jant değiştirilince yol bilgisayarı teker basınç ölçememe hatası vermeyecekmiş. Normalde öyle bir sorun da olabilir denilmişti bana.

Şimdi 215 45 16 ile 185 65 15 arasında 3 mm ve 0.5 % sapma var bu da muadil ölçü olduğunu gösterir belki 1-2 km ilk hız sapması olur ki zaten depo kapağındaki ölçülerde de mevcut.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
195/50/16 kış lastiği nasıl olur deneyen var mı hiç?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29592

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;545716

ben kullaniyorum su ana kadar problem yok.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;545707
5x100 her jant olur mu yani hocam polo jantı falan da olsa olur mu?

Merhaba Uğur kardeşim;

Hiç aklına takılan bir sıkıntı olmasın 5x100 jant sıkıntısız Rapidler için uygundur. Hem servis tarafından onaylı hem de tarafımca test edildi ve kullanmaktayım. Polo da 5x100 ise bir sıkıntı yok lakin bazen 5x112 olabiliyor. Tek lastiği söküp deneyebilirsin, ama 5x100 olduğuna eminsen lastik sıkıntı çıkarmadan olacaktır.

Herkese merhabalar,

Merhaba;

Sakın unutmayın depo kapağında yazan ebatların dışındaki lastiklerin tamamı sıkıntı çıkaracak hayatınızı tehlikeye atacaktır, bu her ne kadar farklı görüşlerle saptırılmaya çalışılsa da gerçek budur. Farklı lastik firmalarında arge ve ürün tasarım test kısmında çalıştığım süreler dahilinde edindiğim bilgiler doğrultusunda depo kapağınızda yazan ölçüler dışına çıkmayın. Unutmayın 215/45 R16 bir takım kışlık lastik fiyatına piyasadan en iyi 185/60 R15 lastiği alarak Çelik janta takmanız mümkün. Detaylı hesap.

215/45 kış lastiği en hesaplı 450 takımı 1800
 185/60 R15 Lastik + çelik jant 1600
 Bu kış 200TL kar diğer kışlarda lastik yine değişirse 1000 TL kar.Bunları geçin can güvenliğiniz artık risk halinde olmayacak

SAKIN LASTİK FİRMALARININ BU EBATTA OLUR ABİ LAFINA KANMAYIN ARAÇ UYGUN EBATLARI DIŞINA ÇIKMAYIN HEPİNİZ TÜM DOSTLARIM ARADAKİ FARKLARDAN DAHA DEĞERLİSİNİZ.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;545716

Büyük sıkıntılar çıkarmaz, rahatsız edici bir durum yaşamazsın, fakat tercihi ben olsam 185/60 R15 Jant+ lastik ten yana yapardım. Jant var ise bu ebat direkt tercih olmalı. Karlı havalarda bilinenin aksine yere temas eden yüzey ne kadar dar ise kar'a karşı olan direnci artacak tutuşta ciddi artış yaşanacaktır ki bizimde istediğimiz karda buzda güzel bir tutunmadır.
    Geniş tabanlı lastik daha geniş bir alana yayıldığı için aynı kar paleti ( ayakkabıları ) gibi kara tam batmadan gidecek çekiş düşecektir.

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mrb arkadaşlar bende ayni konuda cok celiskide kaldim o sebepten dolayı bu gün 4 adet 15"saç jant aldim eski arabama gecenyil aldigim 195.60.15 lastikleri takmayi dusunuyorum %2.5 fark cikiyor buyuk bir sıkıntı yasarmiyim bir digeride celik jantlarin bijonları sac jant a olurmu yardımcı olabilirmisiniz

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ÖNEMLİ
Dün aracıma 5x100 saç jant ile beraber, continental ts850 185/60/15 lastiklerini taktım.  
önceki 16" lastiklerimi jantlar ile kaldırdım.
Continental lastikler harika oldu.  200 tl ye aldım. Araç içindeki ses %60 azaldı. Çekişi %20 artı.  15" de Konfor hat safhada yani.  Tabi lastiğin de etkisi vardır muhakkak.

Yalnız arkadaşlar saç jant alacaksanız dikkatli olun.  Her 15" saç jant bizim rapid lere uymuyor.  Ben golf jantı buldum zor bela öyle uydu.
Takmadan önce mutlaka bir lastiği söküp deneyin.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada aracım Mart 2015 üretimli 1.6 TDi dsg elegance

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coder32;545931
ÖNEMLİ
Dün aracıma 5x100 saç jant ile beraber, continental ts850 185/60/15 lastiklerini taktım.  
önceki 16" lastiklerimi jantlar ile kaldırdım.
Continental lastikler harika oldu.  200 tl ye aldım. Araç içindeki ses %60 azaldı. Çekişi %20 artı.  15" de Konfor hat safhada yani.  Tabi lastiğin de etkisi vardır muhakkak.

Yalnız arkadaşlar saç jant alacaksanız dikkatli olun.  Her 15" saç jant bizim rapid lere uymuyor.  Ben golf jantı buldum zor bela öyle uydu.
Takmadan önce mutlaka bir lastiği söküp deneyin.

s.a
lastik ve kara jantlar n kadara mal oldu...

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;545485
Taktırınca mutlaka yorum paylaşırsanız memnun olurum. Elimde önceki araçtan sıfır gibi 4 tane 195-55-16 var. Bende kullanmay çekindim. Ama spaceback sürtme yapmaz gibi gözüküyor

Lastiklerden bi sıkıntı yaşadınız mı?

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;546030
s.a
lastik ve kara jantlar n kadara mal oldu...
Jantlar 300 lastikler 800